Eğitime Destek İçin "Takı Tasarımı Sergisi"

Eğitime Destek İçin "Takı Tasarımı Sergisi"

Çiğdem Simavi Başkanlığındaki Kültür ve Sanat Varlıklarını Koruma ve Tanıtma Vakfı (Küsav) ile İnci Aksoy Başkanlığındaki Erol Kerim Aksoy Kültür Eğitim Spor ve Sağlık Vakfı (Ekav) Tarafından Eğitim ve Kültüre Destek Amacıyla "Takı Tasarımı Sergisi" Düzenlenecek.

Eğitime Destek İçin

Çiğdem Simavi başkanlığındaki Kültür ve Sanat Varlıklarını Koruma ve Tanıtma Vakfı (KÜSAV) ile İnci Aksoy başkanlığındaki Erol Kerim Aksoy Kültür Eğitim Spor ve Sağlık Vakfı (EKAV) tarafından eğitim ve kültüre destek amacıyla ''Takı Tasarımı Sergisi'' düzenlenecek.

''Halas'' gemisindeki sergiye ilişkin basın toplantısında konuşan İnci Aksoy, iki vakıf olarak eğitim ve kültüre destek için bir araya geldiklerini söyledi.

Bu kapsamda ortaklaşa olarak 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında EKAV Sanat Merkezi'nde ''Takı Tasarımı Sergisi'' düzenleyeceklerini kaydeden Aksoy, buradan elde edilecek gelirle her iki vakfın burs verdiği öğrenci sayısının artırılacağını söyledi.

Aksoy, Neriman Oyman'ın tablolarının da yer alacağı sergide aralarında dünyaca ünlü tasarımcı Sevan Bıçakçı, Tansa Mermerci Ekşioğlu, Bilgün Dereli'nin de aralarında bulunduğu pek çok takı tasarımcısının en yeni eserlerinin sergileneceğini ifade etti.

İnci Aksoy, sergiye kardeşi Günseli Coşkuner'in tasarladığı takıyla katılacak olan ünlü sanatçı Filiz Akın'ın ise bunun satışından sağlanacak geliri işitme engelli çocuklar için çalışan Starkey İşitme Vakfı'na bağışlayacağını bildirdi.

Kaynak: AA