Haberler

Türkiye 1. Gıda Mikrobiyolojisi Kongresi Atatürk Üniversitesi'nde devam ediyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği ve Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümlerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği Türkiye 1. Gıda Mikrobiyolojisi Kongresi Atatürk Üniversitesinde devam ediyor. Kongrede, ülkemizde gıda mikrobiyolojisi alanında çalışan seçkin bilim insanlarının yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ve TAGEM gibi önemli kurumlar da üst düzeyde temsil ediliyor.

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği ve Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümlerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği Türkiye 1. Gıda Mikrobiyolojisi Kongresi Atatürk Üniversitesinde devam ediyor.

Kongrenin açılışına, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurcan, TOB- Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sedat Ildız, TOB-TAGEM, Hayvan Sağlığı Gıda-Yem Araştırmaları Daire Başkanı Ramazan Bülbül ile Kongre Eş Başkanı olarak Atatürk Üniversitesinden Prof. Dr. Bülent Çetin ve Yıldız Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Muhammet Arıcı katıldı.

13-16 Eylül tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi ev sahipliliğinde, Nenehatun Kültür Merkezinde devam eden kongrede Türkiye'nin dört biryanından 300'ü aşkın katılımcının, 48 sözlü 63 poster sunumu yer aldı. Kongrede, ülkemizde gıda mikrobiyolojisi alanında çalışan seçkin bilim insanlarının yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ve TAGEM gibi önemli kurumlar da üst düzeyde temsil edilirken, açılış oturumu; Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şengül Başkanlığında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hami Alpas'ın Yeni Gıda Teknolojileri ile Gelecekte Mikrobiyal Gıda Güvenliği konulu konuşmasıyla gerçekleşti. Ülkemizin gıda ve mikrobiyoloji alanlarının önemli kuruluşlarından Ülker, Eriş Nudo, Eti, Bor Şeker, Ant Teknik, İnfo Endüstri, Bioneks, Bee'o Propolis, Doğadan, Çaykur gibi firmaların sponsor olarak desteklediği kongreye ilgili firmaların araştırma personeli ve üst düzey yöneticileri de katılım sağlarken, sponsor temsilcilerine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurcan tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

Yüz yüze gerçekleştirilen kongrede üniversite, bakanlık ve özel sektör çalışanları bir araya gelerek sorun ve çözümlerin değerlendirilebileceği bilimsel bir ortam oluşturdu. - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eğitim

Yıldız Teknik Üniversitesi Atatürk Üniversitesi Türkiye Eğitim Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası maçları hangi kanalda? ZTK maçları nereden izlenir? Mesut Yar Sözcü Tv'den neden ayrıldı? Sabahın Sözcüsü Mesut Yar yok mu, neden yok? Mesut Yar kimdir, kaç yaşında ve nereli? Mesut Yar hangi partiden aday ve nereye aday oldu? Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı ne zaman? Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? SINIF ANNESİ UYGULAMASI KALDIRILDI MI? Okullarda 'Sınıf Annesi' yasaklandı mı, neden kaldırılıyor? MEB 'Sınıf Annesi' açıklaması nedir? Kuruluş Osman YENİ BÖLÜM (139. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Şahane Hayatım YENİ BÖLÜM (6. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Şahane Hayatım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Seçil Erzan'ın maaşı ne kadar, kaç TL? Seçil Erzan kaç para maaş alıyor? Benim Güzel Ailem 22. BÖLÜM ne zaman? Benim Güzel Ailem yeni bölüm (Final) ne zaman, fragman yayınlandı mı, yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var Mandıracı Amca iflas mı etti? Mandıracı Amca kapandı mı, neden kapandı? THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title