Haberler

SAÜ Tıp Fakültesi öğretim üyelerine Ufuk Avrupa Programı tanıtımı yapıldı

Abone Ol

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi öğretim üyelerine yönelik Ufuk Avrupa Programı kapsamında sağlanan bireysel ve kurumsal dış kaynaklı proje desteklerine ilişkin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi öğretim üyelerine yönelik Ufuk Avrupa Programı kapsamında sağlanan bireysel ve kurumsal dış kaynaklı proje desteklerine ilişkin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Üniversiten yapılan açıklamaya göre, SAÜ'nün "araştırma üniversitesi" olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Araştırma Dekanlığı (ARDEK), Tıp Fakültesi öğretim üyelerine yönelik Avrupa Birliği (AB) destekli hibe fonlarına ilişkin fırsatları ve teknik destek süreçlerini aktardı.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, sağlık alanının farklı branşlarında çalışmalarını sürdüren akademisyenler ve asistanlar katıldı.

Toplantının birinci bölümünde Ufuk Avrupa Programı'nın yapısı, sağlık kümesi içinde belirtilen destinasyonlar ve Avrupa Araştırma Konseyince desteklenen hibe başlıkları paylaşıldı.

İkinci bölümde ise özellikle bireysel burs destekleri ile araştırmacıların yurt içinde ve dışında akademik ve saha çalışmalarını sürdürmeleri konusunda önemli destekler sağlayan "Marie Curie" bireysel burs destekleri ele alındı. "Doktora ağları, doktora sonrası burslar ve personel değişimi" olarak üç kategoride ele alınan bu desteklere ilişkin teknik, mali ve akademik öncelikler vurgulandı.

Toplantının son bölümünde söz alan ARDEK Dekan Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gamze Güney Eskiler, Avrupa düzeyinde araştırma kapasitesinin geliştirilmesi ve nitelikli yayınların artırılması konusunda bilim ve teknolojide Avrupa İş Birliği Ağı'nın önemli destek sağladığını belirtti.

Eskiler, ARDEK'in akademisyenlerin bu ağlara katılımları konusunda akademisyenlere teknik destek sağladığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Eğitim

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sakarya Üniversitesi Sakarya Eğitim Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title