Haberler

Menteşe Belediyesi Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezi, 'Bugünün Gençleri Geleceğin Meslekleri Projesi'nde yer alacak

Son Güncelleme:
Abone Ol

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yürütülen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Avrupa finansmanı tarafından desteklenen 'Bugünün Gençleri Geleceğin Meslekleri Projesi' kapsamında, Menteşe Belediyesi tarafından geçen yıl hizmete sunulan Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezi, Muğla için proje uygulama yeri olarak belirlendi. Proje kapsamında Menteşe Belediyesi'ne teknolojik altyapı, teçhizat ve ekipman desteği sağlanması bekleniyor.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yürütülen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Avrupa finansmanı tarafından desteklenen, Türkiye genelinde 45 ilde yürütülecek 'Bugünün Gençleri Geleceğin Meslekleri Projesi'nde yer almak üzere, Menteşe Belediyesi tarafından geçen yıl hizmete sunulan Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezi, Muğla için proje uygulama yeri olarak belirlendi.

Proje kapsamında Menteşe Belediyesi'ne yaklaşık 8 milyon Türk Lirası değerinde teknolojik altyapı, teçhizat ve ekipman desteği sağlanması bekleniyor.

Yer tahsisinin Eylül Ayı Belediye Meclisi'nde oylanması ve oybirliği ile kabul edilmesinin ardından, konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, şunları ösyledi:

"Çocuk Bilim Parkı yanında bulunan Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezimiz bir yıl içinde büyük yol kat etti. Kursiyerlerimiz tasarladıkları robotları ve kodlama çalışmalarını 2023 yılı kurs sonu etkinliğinde sergilemişlerdi. Bu proje sayesinde eğitim merkezimizi daha profesyonel ve global hale getireceğiz. Kentimizde yaşayan gençlere ve çocuklara kodlama, grafik tasarım, oyun tasarımı, drone pilotluğu, 3 boyutlu modelleme uzmanlığı gibi alanlarda eğitici eğitimleri verecek ve böylece onların geleceğin meslek erbapları arasında yer almalarını sağlayacağız. Hedefimiz ulusal ve uluslararası robot yarışmalarında kentimizi temsil edecek bir takım kurmak ve projeler üretmek."

Kaynak: ANKA / Eğitim

Türkiye Muğla Eğitim Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

SINIF ANNESİ UYGULAMASI KALDIRILDI MI? Okullarda 'Sınıf Annesi' yasaklandı mı, neden kaldırılıyor? MEB 'Sınıf Annesi' açıklaması nedir? Kuruluş Osman YENİ BÖLÜM (139. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Şahane Hayatım YENİ BÖLÜM (6. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Şahane Hayatım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Seçil Erzan'ın maaşı ne kadar, kaç TL? Seçil Erzan kaç para maaş alıyor? Benim Güzel Ailem 22. BÖLÜM ne zaman? Benim Güzel Ailem yeni bölüm (Final) ne zaman, fragman yayınlandı mı, yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var Mandıracı Amca iflas mı etti? Mandıracı Amca kapandı mı, neden kapandı? THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar? İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title