Haberler

Küçükçekmece'de Trabzon Günleri'nde Hamsi Izgara ve Helva İkramı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Trabzonlular Derneği işbirliğiyle düzenlenen Trabzon Günleri'nde katılımcılara hamsi ızgara ve helva ikram edildi. Festivalde binlerce kişi Trabzon'un mutfağından el sanatlarına kadar birçok özelliğiyle buluştu.

Küçükçekmece'de bu sene 3.'sü gerçekleştirilen Trabzon Günleri'nde katılımcılara hamsi ızgara ve helva ikram edildi.

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Trabzonlular Derneği işbirliği ile Fevzi Çakmak Meydanı'nda bu sene 3.'sü gerçekleştirilen Trabzon Günleri'nde katılımcılara hamsi ızgara ve helva ikram edildi. 4 gün boyunca binlerce kişinin ziyaret ettiği festivalde vatandaşlar, Trabzon'un kendine özgü mutfağından, yöresel el sanatlarına, horonundan kemençesine kente dair özledikleriyle bir araya gelme imkanı buldu, özlem giderdi.

Binlerce katılımcı hep birlikte eğlendi

Festivalin son gününde vatandaşlar ikram edilen hamsi ekmek ve helva alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. İstanbulluların büyük ilgi gösterdiği Trabzon Günleri'nde binlerce katılımcı gönüllerince eğlendi. Siyasi parti ve STK temsilcilerinin de ziyaret ettiği festivalin son gününde yörenin sevilen sanatçıları Erkan Yeşilyurt, İlyas- Furkan Derya, Efe Karagüzel, Sedat Keskin ve Şükrü Güler Fevzi Çakmak Meydanı'nda sahnedeydi. Sanatçıların söylediği şarkılarla eğlenen katılımcılar, horona ve kemençeye doydu. Diğer yandan Trabzon'un yöresel tatlarından almak isteyen vatandaşlar etkinlik alanına kurulan çadırlarda alışveriş yaptı. 21-24 Eylül tarihleri arasında Sefaköy Fevzi Çakmak Meydanı'nda düzenlenen Trabzon Festivali'nde, Karadeniz müziğinin sevilen sesleri Küçükçekmecelilerle buluştu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eğitim

Küçükçekmece Belediyesi Küçükçekmece Trabzon Eğitim Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title