Haberler

Konya'da Mesleki Eğitim Merkezi Mezunlarına Şed Kuşanma Töreni

Abone Ol

Konya Büyükşehir Belediyesi Çalışan Gençlik Meclisi tarafından 6 mesleki eğitim merkezinden mezun olan öğrenciler için Mezuniyet ve Şed Kuşanma Töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Ahilik geleneğinin yüzlerce yıldır Anadolu'nun en özel değerlerinden birisi olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çalışan Gençlik Meclisi tarafından 6 mesleki eğitim merkezinden mezun olan öğrenciler için Mezuniyet ve Şed Kuşanma Töreni gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Mevlana Kültür Merkezi'nde yapılan törende, Ahilik geleneğinin yüzlerce yıldır Anadolu'nun en özel değerlerden birisi olduğunu söyledi.

Ahilik geleneğinin İslam'ın değerleriyle yükseldiğini vurgulayan Uzbaş, şunları kaydetti:

"Medeniyetimizin güzel ahlakıyla bütünleşerek asırlık Türk sanat ve ticaretine yön vermiştir. Bu kadim geleneği yaşatmak için mesleki eğitim merkezimizden başarıyla mezun olan gençlerimizin şed kuşanma töreninde bir aradayız. Gençlerimizin, ecdadımızın derin birikimlerini ve kadim mirasını sırtlanarak ülkemizi çok daha güzel yarınlara taşıyacağına inancımız tamdır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çalışan Gençlik Meclisi Başkanı Veli Vural ise 4 binden fazla aktif üyesi olan bir yapı olduklarını, her hafta farklı etkinlikle çalışan gençleri her manada dinamik tutmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Konya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak da özü kardeşlik olan bir teşkilatın mensupları olduklarını, Ahiliğin merkezinin de Konya olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Ahilik ve şed kuşanmayı anlatan tiyatro oyunu sergilendi.

Ardından 6 mesleki eğitim merkezinin mezuniyet töreni ve başarıyla mezun olan öğrencilerin şed kuşanma töreni yapıldı.

Kaynak: AA / Eğitim

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Konya Eğitim Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title