Haberler

İlim Yayma Vakfı'ndan Lisansüstü Öğrencilere Burs İmkanı

Son Güncelleme:
Abone Ol

İlim Yayma Vakfı, başarılı lisansüstü öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında verilmesi planlanan burslara başvuruların devam ettiğini duyurdu. Burslar, yüksek lisans, doktora ve doktora özel araştırma bursu olmak üzere üç kategoride değerlendiriliyor. Burslarla Türkiye'nin stratejik amaçlarına katkıda bulunacak araştırmacıların desteklenmesi hedefleniyor.

İlim Yayma Vakfı, başarılı lisansüstü öğrencilerine yeni eğitim öğretim yılında verilmesi planlanan burslara başvuruların devam ettiğini bildirdi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, verilen burslar, yüksek lisans, doktora ve "doktora özel araştırma bursu" olmak üzere üç kategoride değerlendiriliyor.

Burslarla Türkiye'nin stratejik amaçlarına katkıda bulunacak mühendislik, sağlık, doğa ve sosyal bilimlerden çeşitli ihtisas alanlarında çalışma yürüten başarılı araştırmacıların desteklenmesi amaçlanıyor.

İlim Yayma Vakfı, yüksek lisans ve doktora öğrenimi boyunca öğrencilerin akademik başarılarını artırmak adına akademik rehberlik desteği de sağlıyor.

Burslar 12 ay boyunca verilecek

Adaylar, genel not ortalaması, dil puanı, ALES gibi kriterlere göre ön elemeye tabi tutulurken başarılı bulunanlar vakıf tarafından mülakata davet edilecek.

Türkiye'deki üniversitelerde lisansüstü programlara kayıtlı öğrencilere, 2023-2024 eğitim öğretim yılında 12 ay süreyle verilecek burslar, tezli yüksek lisans öğrencileri için 4 bin, doktora öğrencileri için 6 bin lira olarak belirlendi.

Burslara 29 Eylül'e kadar başvurulabilecek.

Doktora özel araştırma bursu için son başvuru 25 Eylül'de

Doktora Özel Araştırma Bursu ise uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere doktora eğitimini Türkiye'deki üniversitelerde sürdüren, yeterlilik aşamasını geçmiş ve doktora tez konusu enstitü tarafından onaylanmış adaylara veriliyor.

Yeni eğitim-öğretim döneminde 12 ay boyunca aylık 10 bin lira verilecek bu bursa başvurular ise 25 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

Kaynak: AA / Eğitim

Türkiye Eylül Eğitim Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

Altın Kafes YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (3 ARALIK PAZAR) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 3 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı ne zaman? Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı hangi kanalda, saat kaçta? Trabzonspor - Kayserispor maçı ne zaman? Trabzonspor - Kayserispor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Mersin Akdeniz hangi parti? Mersin Akdeniz belediye başkanı hangi partiden belediye başkanı seçildi? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı ne zaman? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı hangi kanalda, saat kaçta? Şükrü Sözen kimdir? Şükrü Sözen kaç yaşında, nereli? Şükrü Sözen hayatı ve biyografisi! Asgari ücrete bir zam mı yapılacak? Bu yıl asgari ücrete tek zam mı olacak, neden? Alina Boz hangi dizilerde oynadı? Alina Boz kimdir, hangi yapımlarda yer aldı? Ölümlü Dünya 2 çıktı mı? Ölümlü Dünya 2 yayınlandı mı, nerede çıktı? İDO vapur seferleri iptal mi edildi? 3 Aralık Hangi vapur seferleri iptal edildi, neden? İDO vapur seferleri! Beşiktaş başkanlık seçimi ne zaman 2023? Beşiktaş başkanlık seçimi hangi tarihte, ayın kaçında yapılacak? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 3 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Melike Şahin konserini neden iptal etti? Melike Şahin konseri iptal mi? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 3 Aralık Pazar hangi sınav yapılacak?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title