Haberler

Diyarbakır'da Genç Kadınlara Mesleki Eğitimler Veriliyor

Abone Ol

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde Yenişehir Belediyesi tarafından yürütülen YESMEK projesi ve UNDP-Sabancı Vakfı iş birliğiyle genç kadınlara mesleki eğitimler verilmeye başlandı.

Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesi tarafından yürütülen Yenişehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları Projesi (YESMEK) ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde yürütülen Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı tarafından desteklenen "Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi" iş birliğinde 18-29 yaş grubundaki kadınlara mesleki eğitimler verilmeye başlandı.

İlçede desteklenen mesleki eğitimler, Aziziye Mahallesi'nde bulunan Ahi Evran Parkı Hanım Evi Millet Kıraathanesinde sürdürülecek. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekili Yasemin Ensari, paydaşların işbirliği ile geleceğini kuran genç kadınlar mesleki eğitimlere başladıklarını söyledi.

Bu kapsamda 24 kişilik düz dikiş kursunu açtıklarını belirten Ensari, "Tekstil sektöründe istihdam edilmek üzere nitelikli personel yetiştirmek amacıyla açtığımız kursumuzda düzenlediğimiz eğitimlerimizle kursiyerlerimize hem mesleki bilgi kazandırıyor hem de kendine güvenen güçlü kadınlar yetiştirerek toplumsal ve ekonomik hayata katılımlarını artırmaya çalışıyoruz. Ayrıca bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli parametrelerden biri de eğitimdir. Bu parametrenin içerindeki en önemli unsur da eğitimli kadınların varlığıdır. Bu nedenle Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Murat Beşikci'nin kadın ve gençlerin eğitimine ve istihdamına vermiş olduğu önem ile birlikte bizler de YESMEK Projemiz kapsamında düzenlediğimiz eğitimlerimiz ile geleceği kuran genç kadınların sayısını artırmaya ve onları her alanda desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

UNDP Saha Yöneticisi Murat Candemir ise, "Yenişehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde yürütülen eğitim yüz yüze olup, 24 kişi ile devam etmektedir. Eğitimi tamamlayan öğrencilere MEB onaylı sertifika verilecektir. Bu sürecin sonunda da kariyer planlama ve buluşması çalışması ile kursiyerlerin istihdam olanakları sağlanacaktır" ifadelerinde bulundu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eğitim

Kuran-ı Kerim Diyarbakır Yenişehir Eğitim Haberler

Bakmadan Geçme

Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (353. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (2 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 2 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Hususi araçlarda kış lastiği zorunlu mu 2023? Hususi araçlara kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği zorunluluğu kimleri kapsıyor? CAN GÜRZAP NEDEN ÖLDÜ, ne zaman öldü? Can Gürzap kimdir, kaç yaşında, nereli, hastalığı neydi? 3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title