Eğitim-İş Burdur Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Eğitim-İş Burdur Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Eğitim-İş Burdur Şube Başkanlığı'na Bülent Yamacı seçildi.

Eğitim-İş Burdur Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Eğitim-İş Burdur Şube Başkanlığı'na Bülent Yamacı seçildi.

Eğitim-İş Burdur Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu, Öğretmenevi Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Genel kurula CHP Burdur İl Başkanı Süleyman Erman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Burdur Gençlik Kolları Başkanı Barış Ayten ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Burdur Şube Başkanı Kazım Üstüner ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Burdur Şube Başkanı Sergül Canıgür ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim-Sen Burdur Şubesi Başkanı Sadık Bayram ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim-İş eski Genel Sekreteri Kadir Koç ve öğretmenler katıldı.

Aday olmayan Salih Kepenek kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye cumhuriyeti'nin en derin krizlerinden birini yaşadığını söyledi. Keperek, şunları kaydetti:

"Bugün ülkemizin ne duruma getirildiğine bir bakacak olursak Ülkemiz Cumhuriyet Tarihinin en derin ekonomik krizlerden birisini yaşamakta, toplumsal kesimler baskı altına alınmakta, demokrasi ve özgürlükler rafa kaldırılmaktadır. Ancak karamsar olmamalıyız. İnanıyorum ki siyasetçi, bürokrat ve halk birlikteliğiyle bu beladan kurtarılacaktır. Bağımsızlığı ve özgürlüğü için Kurtuluş Savaşı vermiş br Ulus, bu sorunu çözmekte başarılı olacaktır. Biz eğitim çalışanlarına ve toplumun aydın insanlarına düşen görev budur. "

Genel kurulda yapılan seçim sonucunda eski yönetimden Bülent Yamacı Şube Başkanlığı'na seçildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Onur Boyacı, Fatma Barış Onur, Halil Ercan, Ali Turan, Engin Tenşi ve İbrahim Özen getirildi.

Denetim Kurulu Üyeliklerine Ahmet Çetin, Nuh Karaman, Haydar Akçay, Disiplin Kurulu Üyeliklerine de Raşit Koç, Ramazan Sözgen, Mustafa Özel seçildi.

- BURDUR

Kaynak: AA