Eğitim-bir-sen Genel Başkanı Çorum'da

Eğitim-bir-sen Genel Başkanı Çorum'da

İm-bir-sen Genel Başkanı Çorum'da

Eğitim-bir-sen Genel Başkanı Çorum'da

İM-BİR-SEN GENEL BAŞKANI ÇORUM'DA

- EĞİTİM-BİR-SEN GENEL BAŞKANI AHMET GÜNDOĞDU:

- "TÜRKİYE'DE EĞİTİMCİLER RAHAT ETMELİ Kİ, TÜRKİYENİN GELECEĞİ GENÇLER İYİ YETİŞSİN"

(FOTOĞRAFLI)

EROL SÜER

ÇORUM (IHA) - Memur-Sen'e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Egitim Bir-Sen) Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye'de düzgün eğitim verilebilmesi için eğitimcilerin her alanda rahat ve mutlu olması gerektiğini söyledi.

Çorum'da ilk olarak Memur-Sen İl binasını ziyaret ederek burada eğitimcilerle bir görüşme yapan Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, daha sonra Çorum Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye'nin en önemli sorununun eğitim sorunu olduğunu belirterek, "Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençliğin yetişmesi eğitimden geçer. Eğer eğitim sistemi bozuk ve eğitimciler de mutsuz ise geleceğimiz karanlık demektir. Onun için eğitimcilerimiz rahat etmeli. Sendikalar ücret değil eğitim sorununa eğilmeli" dedi.

Çorum Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye'de eğitim sorunlarının çözümü için herkesin mücadele etmesi gerektiğini ifade ederek, sendikaların sadece ücretle değil, öğrencilere nasıl yardımcı olunacağı ve eğitim kalitesinin nasıl yükseltileceği konusunda da çalışmalar yapması gerektiğini söyledi.

(ES-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA