Eğitim-bir-sen'den ABD'ye Tepki

Eğitim-bir-sen'den ABD'ye Tepki

Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısının ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu'ndan Geçmesinin Ardından ABD'ye Tepkiler Artıyor.

Eğitim-bir-sen'den ABD'ye Tepki

Sözde Ermeni soykırımı tasarısının ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu'ndan geçmesinin ardından ABD'ye tepkiler artıyor.

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, sözde Ermeni soykırımı iddialarına karşılık ABD'nin İncirlik Üssü'nün hemen kapatılması gerektiğini açıkladı. İzci, "Tarih boyunca her milletten, her meşrepten insanı engin bir gönülle himaye etmesi, herkese hakkını hukukunu teslim etmesiyle övündüğümüz milletimizi, soykırım iftirasıyla suçlayan devletlere ABD de katılmış bulunuyor. Soykırım iddiasının, devletimizin ve milletimizin üzerinde emperyalist baskı

kurmak ve adeta 'sopa göstermek' amacıyla icat edilmiş bir yalan olduğu esasen dünyanın malumudur. Öyleyse dostumuz ve müttefikimiz ABD, bizi hangi konuda baskı altına almaya, yahut tehdit etmeye çalışmaktadır? Konu her ne olur olsun, hiçbir emperyalist tehdit ve baskıya milletimiz boyun eğmeyecektir. Ancak bu iftiraya asla tepkisiz kalınmamalı, bir ön cevap olarak İncirlik Askeri Üssü mutlaka kapatılmalıdır" dedi.

ABD mallarını boykot etme çağrısı yapan İzci, "ABD emperyalizminin finansmanına katkıda bulunmamak ve uğradığımız iftiraya tepkisiz kalmamak için, ithalatçı firmalar ve tüketici dernekleri başta olmak üzere tüm halkımızı bu ülkenin mallarını almamaya çağırıyoruz. 2006'da benzer bir karar alan Fransa'nın ürünlerini boykot ettiğimiz gibi ABD mallarını da süresiz olarak boykot ediyoruz" diye konuştu.

(AA-OK-Y)