Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesi Eğitim Alanında Bu Yılda Kentte Yetkili Sendika Oldu
Haberler » Yerel » Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesi Eğitim Alanında Bu Yılda Kentte Yetkili Sendika Oldu - Haberler

Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesi Eğitim Alanında Bu Yılda Kentte Yetkili Sendika Oldu

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Çelik, 20136 yılında sendikanın kent genelinde üye sayısının 4 bin 903’e çıkarılarak yetkili sendika unvanını perçinlediklerini ifade etti.

Eğitim Bir-sen Afyonkarahisar Şubesi Eğitim Alanında Bu Yılda Kentte Yetkili Sendika Oldu

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Abdullah Çelik, 20136 yılında sendikanın kent genelinde üye sayısının 4 bin 903'e çıkarılarak yetkili sendika unvanını perçinlediklerini ifade etti.


Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Başkan Çelik, 20 Mayıs 2016 tarihinde imzalanan mutabakatla merkez ilçe başta olmak üzere, 17 ilçenin tamamında Eğitim Bir-Sen'in yetkili sendika unvanını devam ettirdiklerini kaydetti. Başkan Çelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


"4688 sayılı sendikalar kanunu gereği Afyonkarahisar İl 'nde yapılan yetki tespit toplantısı neticesinde Eğitim Bir-Sen 1 Numaralı Şube olarak, toplamda 4 bin 903 üye sayısıyla en yakın rakibimize 2 bin 631 fark attık.


20 Mayıs 2016 tarihi itibarı ile Eğitim Bir-Sen olarak Afyonkarahisar ve ilçelerinde ezici bir çoğunlukla yetkili sendika olduğumuzu bir kez daha perçinledik. Yetkiyi perçinlememizde büyük pay sahibi olan şube yönetim kurulu üyelerimizden, okul temsilcilerimize, ilçe teşkilatlarımızdan, kadınlar komisyonumuza başarımızın mimarlarına- mücadelemize gönül ve emek veren 4 bin 903 kardeşimize teşekkür ediyoruz. İlkeli sendikacılık zemininde istikrarlı büyümeyi sağlamış durumdayız. Eğitim Bir-Sen'in bugün ulaştığı noktada yakalanan başarı tesadüf değildir. Çözüm odaklı ve üyelerimizi merkeze alan çalışmalarımızla, bu yıl üye sayımızı 831 daha artırdık.


Kamu çalışanlarının haklarını koruma ve geliştirme mücadelemize devam edeceğiz. Emek mücadelemiz, ekmek mücadelemiz, özgürlük mücadelemiz, tam ve koşulsuz demokrasi, yeni anayasa istek ve kararlılığımız artarak sürecektir.


Sendikamızın etki ve yetki etkisinin daha da artmasında emeği geçen başta il yönetimim olmak üzere tüm ilçe teşkilatlarımıza, okul-kurum yöneticilerimize, iş yeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize sonsuz teşekkürler" dedi. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler