Egemen Bağış, "Terör Konusunda Bıçak Kemiğe Dayandı"

Egemen Bağış, "Terör Konusunda Bıçak Kemiğe Dayandı"

ABD Bağımsızlık Günü Resepsiyonunda Konuşan Başbakan Dışişleri Danışmanı ve İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, ABD ile Son Dönemde PKK Konusunda İstenilen Ölçüde İşbirliği Yapıldığını Söyleyemediğini ve Artık Bıçağın Kemiğe Dayandığını Belirtti.

Egemen Bağış,

ABD Bağımsızlık Günü resepsiyonunda konuşan Başbakan Dışişleri Danışmanı ve İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, ABD ile son dönemde PKK konusunda istenilen ölçüde işbirliği yapıldığını söyleyemediğini ve artık bıçağın kemiğe dayandığını belirtti.

ABD İstanbul Başkonsolosluğu bahçesindeki resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Egemen Bağış, "ABD ile son dönemde PKK konusunda istediğimiz gibi işbirliği yaptığımızı ben de söylemiyorum. Artık bıçak kemiğe dayandı. Müttefikimizden bir an önce adım atmasını bekliyoruz. Bu çok ciddi bir beklenti" diye konuştu.

Olası Kuzey Irak operasyonu ile ilgili siyasi parti liderlerinin söylemleri hakkında yöneltilen soruya Bağış, "Bu tip davul zurna ile bu işler olmaz. Türkiye'nin yüzü, bin yıldan beri batıya dönüktür. Bazı şeylerin seçim arefesinde siyasete alet edilmesi hiç doğru değil. Bazı değerler vardir ki bunlar ortak değerlerdir. Tek vatan, tek millet, tek bayrak ortak değerlerimizdir. Bunları seçim sürecinde politikaya alet edenler 22 Temmuz'da cevaplarını alacaktır" diye cevap verdi.

(EY-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA