Ege Üniversitesinde "Danışma Kurulu" toplantısı yapıldı

Ege Üniversitesinde "Danışma Kurulu" toplantısı yapıldı

Ege Üniversitesi (EÜ) Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Ege Üniversitesinde
21.07.2020 10:45 | Son Güncelleme: 21.07.2020 11:28

Ege Üniversitesi (EÜ) Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

EÜ Konuk Evi'nde düzenlenen toplantıda konuşan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, üniversitelerin bulundukları şehirlerin sosyolojik dönüşümlerini sağladığını söyledi.

Türkiye'de kamu, üniversite ve sanayi iş birliği kapsamında çalışmalar yürütüldüğünü belirten Köşger, "Toplumun bütün kesimleri ile toplumun ihtiyacını ön görerek üniversitelerin yaratacağı sinerji, ülkeyi daha iyi noktaya taşıyacaktır. Bizim bu sinerjiye ihtiyacımız var." diye konuştu.

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ise toplumun gelişmesinde üniversitelerin çok önemli bir yere sahip olduğuna işaret etti.

Üniversite olarak üç ana parametrelerinin bulunduğunu dile getiren Budak, "Öğrenci odaklı olmak, araştırma üniversitesi olmak ve ülkemizin devletimizin, toplumuzun, sanayicilerimizin 11. Kalkınma Planı doğrultusunda öncelikli alanlarda Ar-Ge yapmak. Ege Üniversitesi olarak 209 üniversite içinde son iki yılda yıl bazlı TÜBİTAK Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde en fazla proje yapan üniversiteyiz. Bütçe almada ise ODTÜ, İstanbul Teknik Üniversite ve Hacettepe Üniversitesinden sonra 4'üncü sıradayız." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından danışma kurulu üyeleri de konuşma yaptı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Ege Üniversitesinde "Danışma Kurulu" toplantısı yapıldı - İzmir
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 05:42:06. #1.15#
title