Ege Üniversitesi'nde olaylı eylem
Haberler » Güncel » Haber

Ege Üniversitesi'nde olaylı eylem

Ege Üniversitesi (EÜ) kampüsünde toplanan bir grup öğrenci, 10 yıl önce Edebiyat Fakültesi tuvaletinde asılı bulunan Serkan Eroğlu'nu anmak için yürüyüş yaptı.

Ege Üniversitesi'nde olaylı eylem

Ege Üniversitesi (EÜ) kampüsünde toplanan bir grup öğrenci, 10 yıl önce Edebiyat Fakültesi tuvaletinde asılı bulunan Serkan Eroğlu'nu anmak için yürüyüş yaptı. Yürüyüş normal olarak sona erdikten sonra yürüyüşe katıldığı iddia edilen bir grup öğrenci, Gıda Mühendisliği kantinindeki öğrencilere saldırdı. Çıkan kavgada iki öğrenci yaralandı. Yaralılar, EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Eroğlu'nu anmak için Bornova'da bulunan EÜ kampüsündeki Kredi Yurtlar Kurumu önünde toplanan bir grup sol görüşlü öğrenci, sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Edebiyat Fakültesi önüne kadar yürüyen grup, burada bir basın açıklaması yaptı. Ardından da sessizce dağıldılar. Eylemden kısa bir süre sonra aynı grubun yeniden biraraya gelerek Gıda Mühendisliği önüne gittiği ve kantinde oturan öğrencilerle kavga ettiği iddia edildi. Çıkan olaylarda iki öğrenci yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Bölgeye çok sayıda Çevik Kuvvet polisi sevkedilirken kavga sırasında Gıda Mühendisliği kantininin camları ve sandalyeleri kırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.