Ege Ajans 25. Yaşında Uluslararası Oluyor

Ege Ajans 25. Yaşında Uluslararası Oluyor

Ege Üniversitesi (eü) İletişim Fakültesi Bünyesinde Kurulan Ege Ajans, 25

Ege Ajans 25. Yaşında Uluslararası Oluyor

Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi bünyesinde kurulan Ege Ajans, 25. yaşını kutluyor. Yıllık 120 haberden 5 bin 373 yazılı ve görüntülü haber servisine ulaşan ajans, şimdilerde de uluslararası olmak için adımlar atıyor. Bunların başında Azerbaycan, Kırgızistan ve KKTC'deki ajanslarla haber alışverişinde bulunulması için başlatılan görüşmeler geliyor.

Kuruluş yıldönümü dolayısıyla EÜ Edebiyat Fakültesi konferans salonunda bir tören düzenlendi. Açılışta konuşan Ege Ajans Kurucusu ve Haber Müdürü Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı, 25 yılda çok büyük yol katettiklerini belirterek, yetiştirdikleri öğrencilerin bugünlerde ulusal basında önemli görevlerde bulunduğunu söyledi. Yrd. Doç. Dr. Kavaklı, "Ege Ajans, 2010 yılında 5 bin 373 haber geçti ve 15 bin sayfada yayın imkanı buldu. Hedefimiz, bu sayıları yükseltmek. Yıllık 120 haberden 5 bin 373'e ulaşmak, bizim için çok büyük bir başarı. Ege Ajans, 2011 yılında uluslararası bir ajans olmaya hazırlanıyor. Türk Dünyası Araştırmalar Enstitüsü'nün katkısıyla Azerbaycan ve Kırgızistan'daki üniversitelerle haber takası yapma hazırlığı içindeyiz. Ayrıca KKTC Devlet Ajansı TAK ile de haber takası yapacağız." dedi.

Törene EÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Nilay Beşok Yurdakul, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, eski Devlet bakanlarından Işılay Saygın ve çok sayıda davetli katıldı. Program sonunda, ajansın kuruluşu ve büyümesinde emeği geçen eski rektörlere plaket takdim edildi. - İZMİR