Efsane Rock Yıldızı David Bowie İngiltere'de Anılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Efsane Rock Yıldızı David Bowie İngiltere'de Anılıyor

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Kültür Sanat
Efsane Rock Yıldızı David Bowie İngiltere'de Anılıyor

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İngiliz efsanevi rock yıldızı David Bowie, ülke genelinde anılıyor.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İngiliz efsanevi rock yıldızı David Bowie, ülke genelinde anılıyor.

Kansere yenik düşerek hayatını kaybeden İngiliz müzisyen David Bowie'nin (69) hayranları, sanatçının dünyaya geldiği İngiltere’nin başkenti Londra’nın Brixton semtinde, adına çizilen grafitinin önüne çiçek, mum, fotoğraf ve notlar bıraktı. Ayrıca yurdun çeşitli yerlerinde de İngiltere için çok önemli yer tutan rock yıldızı anıldı.

Brixton’da Bowie’nin bir başka anıldığı yer ise Ritzy Sineması’nın önü oldu. İngiliz müzisyenin birçok hayranı bina önünde toplanarak rock yıldızının şarkılarını söyledi. Ayrıca Bowie’nin fotoğraflarından hazırlanan bir kolaj gösterisi ise projeksiyonla binaya yansıtıldı. Binanın önünde gösterimde olan film tabelasına ise “Huzur içinde uyu Brixton çocuğu” yazıldı.

Bu arada başkentin başka bir noktası Mile End’deki Genesis Sinemasın’da da ünlü müzisyenin performans sergilediği filmler gösterildi. Victoria semtinde ise bir müzik grubu, ünlü sanatçının 50 yıl önce seyirci karşısına çıktığı barda Bowie’nin imza attığı unutulmaz şarkıları seslendirdi. Ülkenin telekomünikasyon merkezi olarak bilinen Britanya Telekomünikasyon Kulesi’nde (BT Tower) de gün boyu “Huzur içinde uyu David Bowie” yazılı mesaj verildi.

İngiliz müzisyenin bir şarkısı ise Magna Carta Yasaları’nın çıktığı kent olarak bilinen St. Albans Kilisesi’nde çalındı. Müzisyen David Bowie’nin ölümü, İngiltere’nin gün boyu gündeminden düşmedi. Ulusal televizyon kanalları ünlü müzisyen hakkında hazırladığı belgeselleri de yayımladı.

David Bowie, 18 ay önce yakalandığı kanser hastalığına yenik düştü. İngiliz müzisyenin ölüm haberi dün resmi Twitter hesabından duyurulmuş, mesajda "David Bowie, 18 aydır cesurca mücadele ettiği kanser hastalığından sonra bugün ailesinin yanında huzur içinde öldü." denilmişti.

SON VİDEO KLİBİYLE VEDA MI ETTİ?

Ölümünden iki gün önce son albümü "Blackstar"ı, doğum gününde piyasaya süren İngiliz rock yıldızı, yeni albümünden “Lazarus” adındaki şarkısına çektiği video müzik klibiyle de hayranlarının aklında “Veda mı etti?” sorularını bıraktı. “Buraya bakın, ben cennetteyim” ifadeleri yer alan şarkının, video müzik klibi ise bir hastane odasında geçiyor. Gözlerini bandajlayarak üzerine iki tane çivi koyan ünlü müzisyen, şarkısını seslendiriyor. İngiliz Daily Telegraph haberine göre de son albümü “Blackstar”ın prodüktörü Tony Visconti, bugün yaptığı açıklamada, Bowie’nin son hazırladığı video müzik klibiyle hayranlarına veda ettiğini doğruladı.

Efsane Rock Yıldızı David Bowie İngiltere'de Anılıyor

Efsane Rock Yıldızı David Bowie İngiltere'de Anılıyor

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
500