'Efsane Kramponlar' Geleneksel Şöhretler Futbol Turnuvası Yapıldı

Altıncısı Düzenlenen 'Efsane Kramponlar' Geleneksel Şöhretler Futbol Turnuvası'nda Fenerbahçe Şöhretler Karması Şampiyon Oldu.

'Efsane Kramponlar' Geleneksel Şöhretler Futbol Turnuvası Yapıldı

Altıncısı düzenlenen ''Efsane Kramponlar'' Geleneksel Şöhretler Futbol Turnuvası'nda Fenerbahçe Şöhretler Karması şampiyon oldu.

BJK İnönü Stadı'nda gerçekleştirilen turnuvada Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un eski oyuncuları yer aldı. Finalde Trabzonspor'u Boliç (3) ve Hasan'ın attığı goller 4-1 mağlup eden Fenerbahçe şampiyon oldu. Trabzonspor'un tek golünü penaltıdan Tolunay kaydetti. Turnuvaya katılan 4 büyük kulübün şöhretler karması şu isimlerden oluştu:

Galatasaray: Simoviç, Vedaf İnceefe, Uğur Tütüneker, Muhammed Altıntaş, Cevad Prekazi, Hamza Hamzaoğlu, Cüneyt Tanman.

Fenerbahçe: Nurettin Yılmaz, İsmail Kartal, Semih Yuvakuran, Cem Pamiroğlu, Hasan Özdemir, Serdar Şenkaya, Zafer Tüzün, Elvir Boliç, Pierre Van Hooijdonk ve Uche.

Beşiktaş: Metin Tekin, Recep Çetin, Tayfur Havutçu, Orhan Kaynak, Mehmet Özdilek, İsmail Taviş ve Zafer Öğer.

Trabzonspor: Abdullah Ercan, Ogün Temizkanoğlu, Orhan Çıkrıkçı, Tolunay Kafkas, Soner Boz, Hamdi Aslan ve Cengiz Atila."

Turnuvanın ilk maçlarında Fenerbahçe, Galatasaray'ı 5-3, Trabzonspor da Beşiktaş'ı 7-1 yenerek finale yükseldi. Finalde Fenerbahçe, Trabzonspor'u 4-1 yenerek şampiyon olmayı başardı. Turnuvanın üçüncülük maçında ise Beşiktaş, Galatasaray'ı 6-3 yendi. Siyah-beyazlıların gollerini Mehmet (4), Recep ve Tayfur'dan gelirken, Sarı-kırmızılı takımın 3 golünü de Hamza attı. Final karşılaşmasını Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, diğer karşılaşmaları ise Orhan Erdemir yönetti. Turnuvada şampiyon olan

Fenerbahçe'ye kupayı Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak verdi. Turnuvanın en iyi oyuncusu ise Pierre Van Hooijdonk oldu.

BJK İnönü Stadı'nda gerçekleştirilen turnuvayı yaklaşık 6 bin futbolsever izledi. ALS hastası Trabzonsporlu eski futbolcu İsmail Gökçek'e taraftarlar yoğun ilgi gösterdi.

Turnuvanın ardından konuşan Pierre Van Hooijdonk, turnuvaya katıldığı için mutlu olduğunu söyledi. Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Elvir Boliç de Sarı-lacivertli formayı özlediğini belirtti. Boliç, Brezilyalı yıldız oyuncu Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye transferini değerlendirerek, "Robert Carlos dünya çapında bir yıldız. Fenerbahçe'ye büyük güç katacaktır. Bu transferlerle Fenerbahçe'ye Avrupa'da başarılı olmayı hedef olarak seçmelidir" dedi.

(MFS-MFS-OK-S)