Efes Antik Kenti Haberleri

Efes Antik Kenti haber, Efes Antik Kenti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Efes Antik Kenti 22.9.2017
Uluslararası Efes Opera ve Bale Günleri
Uluslararası Efes Opera ve Bale Günleri, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Efes Antik Kenti'nde, "Romeo ile Jülyet" balesiyle sona erdi.
Efes Antik Kenti 22.9.2017
Pedallar Unesco Dünya Mirası İçin Dönecek
İzmir'de düzenlenen bisiklet turu kapsamında amatör sporcular, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Bergama'dan Selçuk'taki Efes Antik Kenti'ne kadar pedal çevirecek.
Efes Antik Kenti 14.9.2017
İzmir'de Kültür Sanat
Uluslararası Opera ve Bale Günleri, Efes'te başlıyor Bu yılın ilk Uluslararası Opera ve Bale Günleri, 16-22 Eylül'de Efes Antik Kenti'nde yapılacak.
Efes Antik Kenti 11.9.2017
Unesco Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu 2017'ye Doğru
Efes Antik Kenti'nde son bulacak Selçuk Belediyesi, Bergama Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi iş birliğinde, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve İzmir Kalkınma Ajansı desteği ile yapılacak UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu 2017, 23 Eylül'de Bergama'da başlayacak.
Efes Antik Kenti: Pedallar Unesco Yolunda DönecekEfes Antik Kenti 11.9.2017
Efes Antik Kenti 11.9.2017
UNESCO Dünya Mirası Yolunda, Bergama'dan Efes'e…
İzmir'de bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek olan "UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu" organizasyonunda 250 amatör bisiklet sporcusu ve ünlü simalardan oluşacak misafirler Bergama'da bulunan Kızıl Avlu'dan hareket ederek, Selçuk Efes Antik Kenti'ne kadar olan 200 kilometrelik mesafeyi pedal çevirerek aşacak.
Efes Antik Kenti 31.8.2017
Zeugma Antik Kenti Kazıları Tarihe Işık Tutuyor
"Çingene kızına eş değer eserler bulunabilir" Doç. Dr. Ayşe Fatma Erol, Zeugma 20 bin dönüm alan üzerine kurulu bir kent olduğu için buradaki kazıların Efes Antik Kenti'nde olduğu gibi uzun yıllar devam edeceğini aktararak Erol, şunları kaydetti: "Oradaki kazılar 100 yılı geçti.
Efes Antik Kenti 20.8.2017
İngiliz Aktör Lamb ve Oğlu Türkiye'yi Anlatacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve organizasyonu ile yapılan çekimlerle, İstanbul'da tarihi, kültürel alanlar ve alışveriş, İzmir'de Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Denizli'de UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Pamukkale'nin simgelerinden Kleopatra havuzu, Antalya'da Phaselis sit alanı, Nevşehir Kapadokya'da balon turu, Ankara'da Baharatçılar Pazarı, Ankara Kalesi, Beypazarı ile Ordu'da eski şehir ile Boztepe teleferiği tanıtıldı.
Efes Antik Kenti 14.8.2017
"Unesco Dünya Mirası Listesi'ne Girmek Nitelikli Turist Kesiminin ve Uluslararası Koruma...
"TÜRKİYE DE SON YILLARDA BU ALANDA ÖNEMLİ ÇABALAR KAYDEDİYOR" UNESCO Dünya Miras Alanları Listesine girmenin sağladığı avantajlara değinen Doç. Dr. Şahin, şunları söyledi: "UNESCO 1972 yılından beri insanlığın ortak mirası olduğuna inanılan kültürel ve doğal varlıkları bir listeye kaydediyor. Bu listeye bir ülkenin herhangi biralanının kaydedilmesi o ülke için hem prestij hem de o ülkenin kültürel ve doğal varlıkları korumasının bir delili olarak kabul ediliyor. Bu anlamda dünyanın bütün ülkeleri bu listeye var olan kültürel ve doğal alanlarını kaydettirmek için özverili bir çaba içerisine giriyorlar. Türkiye de son yıllarda bu alanda önemli çabalar kaydediyor. Biz de Atılım Üniversitesi olarak bu çabalara elimizden geldiği kadar katkıda bulunmaya çalışıyoruz." ÇABALARIMIZ SONUCUNDA AUGUSTUS TAPINAĞI GEÇİCİ LİSTEYE ALINDI UNESCO Dünya Miras Alanlarının korunması ve planlanması adına Atılım Üniversitesi desteğiyle yaptıkları çalışmaları da anlatan Doç. Dr. Şahin, sözlerini şöyle noktaladı: "Bunun için yaptığımız önemli birkaç tane faaliyet var. Birincisi 1994 yılından bu yana UNESCO'nun Dünya Miras Listesine alınması istenen ama gerekli teknik çalışmalar tamamlanamadığından alınmayan Efes Antik Kenti'nin Dünya Miras Listesine kaydedilmesi için gerekli yönetim planı çalışması benim koordinatörlüğümde yürütüldü ve tamamlandı.
Efes Antik Kenti 1.8.2017
Thk Genel Başkanı Atılgan 2017 Yılı Uluslararası Hava Mübadelesi Öğrencilerini Uğurladı
Planör uçuşu, yamaç paraşütü, yelkenkanat ve tandem uçuş yaptılar IACE'ye üye ülkeler arasında havacılık faaliyetlerini tanıtmak ve havacılığı sevdirmek amacıyla her yıl düzenlenen programın bu yıl ki Türkiye organizasyonu sırasıyla İstanbul, İzmir-Selçuk, Eskişehir-İnönü ve Ankara'da gerçekleştirildi. Misafir öğrenciler İstanbul'da Atatürk Hava Limanı ve Kontrol Kulesi, Yeşilköy Hava Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Harbiye Müzesi, Kapalıçarşı, Minia Türk ile Rahmi Koç Müzesi'ni ziyaret ederek Boğaz turuna da çıktılar. İzmir-Selçuk'ta ise THK Selçuk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde paraşütle tandem atlayışı yaparak, Meryem Ana Evi ile Efes Antik Kenti'ni ziyaret ettiler.
Efes Antik Kenti: Alman Validen Dostluk MesajıEfes Antik Kenti 28.7.2017
Efes Antik Kenti 19.7.2017
Kore Cumhuriyeti ile Diplomatik İlişkilerin 60. Yılı
Kore Cumhuriyeti ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yılı kapsamında düzenlenen "Anadolu Odise" etkinliğine katılan 27 kişilik Güney Kore heyeti, İzmir'in Selçuk ilçesini ziyaret etti. İki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe katılan, aralarında akademisyen, konsolosluk çalışanı ve basın mensuplarının bulunduğu heyet, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Selçuk'taki Efes Antik Kenti ile Artemis Tapınağı'nı gezdi.
Efes Antik Kenti 3.7.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2015 - Efes antik kenti UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alındı.
Efes Antik Kenti 28.6.2017
Kültür ve Turizm Bakanı Avcı " Efes'te Böyle Bir Şey Söz Konusu Değil"
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Efes Antik Kenti'nde sünnet düğünü yapıldığı iddialarına ilişkin, "Orada herhangi bir şekilde sünnet düğünü veya evlilik töreni yapılmıyor.
Efes Antik Kenti 28.6.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
  "ORADA HERHANGİ  BİR  ŞEKİLDE SÜNNET DÜĞÜNÜ VEYA EVLİLİK TÖRENİ YAPILMIYOR" Etkinliğin sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan  Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Efes Antik Kenti'nde sünnet düğünü yapıldığı iddialarına ilişkin  "Orada herhangi  bir  şekilde sünnet düğünü veya evlilik töreni yapılmıyor.
Efes Antik Kenti 28.6.2017
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: Efes'te Böyle Bir Şey Söz Konusu Değil
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Efes Antik Kenti'nde sünnet düğünü yapıldığı iddialarına ilişkin, "Orada herhangi bir şekilde sünnet düğünü veya evlilik töreni yapılmıyor.
Efes Antik Kenti 28.6.2017
Efes Antik Kenti'nde Düğün Yapıldığı İddiası Tartışma Yarattı
İZMİR'in Selçuk İlçesi'ndeki Efes Antik Kenti'ne sünnet düğünü yapıldığı ve yemek masalarının bulunduğu fotoğrafların sosyal medyada yer alması, tarihe saygısızlık olarak tepkilerine neden oldu.
Efes Antik Kenti 28.6.2017
Efes Antik Kenti'nde Sünnet Düğünü" Haberlerine İlişkin Açıklama
Efes Antik Kenti’nde sünnet düğünü yapıldığına dair sosyal medyada çıkan haberlere ilişkin açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı, ’Süreli Kullanım Yönergesi’ kapsamında sınırlı kültürel ve turistik etkinliklere izin verilmekte olduğunu, bunun dışında sünnet töreni, düğün, nişan ve nikah...
Efes Antik Kenti: Dha Yurt Bülteni-9Efes Antik Kenti 28.6.2017
Şu an buradasınız: Efes Antik Kenti Haberleri | Efes Antik Kenti Haber - Haberler - Sayfa 7 - Efes Antik Kenti haberleri, son dakika efes antik kenti haber ve gelişmeleri burada. Kuşadası'na 3 Gemiyle 6 Bin Turist Geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.4.2020 19:10:37. #1.15#
title