Edward Snowden Haberleri

Edward Snowden haber, Edward Snowden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edward Snowden - 19.04.2014
Alman Hükümeti, Amerika'ya Snowden'ın Cezasını Soracak
Alman hükümeti, Moskova’da siyasi sığınmacı olarak yaşayan Eski NSA Ajanı Edward Snowden’ın Amerika’da hangi cezayla yargılanacağını soracak.
Edward Snowden - 18.04.2014
Almanya'da Nsa'nın Yaptığı Dinlemelerin Araştırılması
İçişleri Bakanı Maiziere, Snowden'ın Federal Meclis NSA Araştırma Komisyonu'na ifade vermek üzere Almanya'ya gelmesi durumunda ABD'ye idade edilebileceğini söyledi.
Edward Snowden - 13.04.2014
Almanya'da Nsa'nın Yaptığı Dinlemelerin Araştırılması
Hükümetin, Edward Snowden'ın Almanya'ya gelerek NSA Araştırma Komisyonu'nda ifade vermesine sıcak bakmadığı bildirildi Merkel hükümetinin, ABD'nin iadesini istediği Snowden'ın Almanya'ya gelmesi durumunda karşılaşılacak diplomatik sıkıntıları, iki ülke ilişkileri açısından riskli bulduğu belirtildi.
Edward Snowden - 10.04.2014
Almanya'da Bir Üniversite, Snowden'a Fahri Doktora Unvanı Vermek İstiyor
Almanya'daki Rostock Üniversitesinin, ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'e fahri doktora unvanı vermek için çalışma başlattığı bildirildi.
Edward Snowden - 09.04.2014
Almanya'da Nsa'nın Yaptığı Dinlemelerin Araştırılması
Binninger, yaptığı yazılı açıklamada, komisyon üyeleri arasında özellikle NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden'ın komisyonda dinlenmesi konusunda çıkan görüş ayrılıklarından dolayı görevini bıraktığını ifade etti.
Edward Snowden - 06.04.2014
ABD'nin Küresel Dinleme Faaliyetleri
Der Spiegel dergisine açıklamada bulunan Maiziere, NSA skandalına ilişkin bugüne kadar elde edilen bilgilerin yetersiz olduğunu belirterek, duyduğu kadarıyla "ABD ve Almanya arasında karşılıklı dinleme anlaşmasının olmayacağını" ifade etti.  Maiziere, NSA eski çalışanı Edward Snowden'i kaynak olarak gösterilen bilgilerin üçte ikisinin doğru olması durumunda, "Ben şu sonuca varıyorum: ABD ölçüsüz hareket ediyor" dedi.
Edward Snowden - 04.04.2014
Nsa Komisyonu, Snowden'i Dinlemek İstiyor
Amerika ile yaşanan dinleme skandalını araştırmak için kurulan Federal Meclis NSA Araştırma Komisyonu, sürpriz bir kararla NSA belgelerini sızdıran Moskova’da yaşayan Edward Snowden’i şahit olarak dinlemek istediğini açıkladı.
Edward Snowden - 04.04.2014
NSA Komisyonu İş Başı Yaptı, Dinlemeler Aydınlanacak
Iki yıllık sürede üç ana konu üzerinde duracaklarını ifade eden Binninger, şunları söyledi: "Birincisi; Amerika, Ingiltere gibi yabancı gizli servislerin bilgileri kayıt altına alması ve Alman gizli servisi BND’nin bunda etkisi. Ikincisi; Hükümet üyeleri ve milletvekillerinin ne ölçüde dinlendiğinin ve takip edildiğinin tespit edilmesi ve üçüncüde günümüzde iletişimin ne kadar güvenli olduğunun araştırılması olacak.” Komisyonda uzmanlar, bilirkişiler ve hukukçular ile komisyonun davet edeceği kişiler dinlenecek. Moskova’da bulunan ESKI NSA ajanı Edward Snowden’in dinlenip dinlenmeyeceği ise belli değil.
Edward Snowden - 03.04.2014
ABD'nin Küresel Dinleme Faaliyetleri
NSA'nın eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı belgeler, NSA'in 2002 yılından bu yana Merkel ve çok sayıda üst düzey Alman yetkilinin cep telefonlarını dinlediğini ortaya çıkarmış, Der Spiegel dergisinin ekim ayında yayımladığı belgeler Berlin ile Washington arasında krize yol açmıştı.
Edward Snowden - 03.04.2014
Almanya'da Muhalefet, Snowden'ın İfade Vermesini İstiyor
Komisyonda yer alan muhalefetteki Yeşiller ve Sol Parti temsilcileri skandalın aydınlatılması için NSA’nın eski çalışanı CIA ajanı Edward Snowden’in komisyonda ifade vermesi için yazılı teklif verecek.
Edward Snowden - 02.04.2014
ABD'nin Küresel Dinleme Faaliyetleri
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in cep telefonunun Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından dinlendiğinin ortaya çıkmasının ardından ABD'den açıklama talep eden Alman hükümetinin, bugüne kadar sorularına yanıt alamadığı bildirildi.  Alman Haber Ajansı'nın (DPA) haberine göre, Sol Parti Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Jan Korte'nin soru önergesini yanıtlayan Alman Federal hükümeti, NSA dinleme skandalı konusunda ABD'nin Berlin Büyükelçiliği'ne ilettikleri sorulara bugüne kadar hiçbir yanıt gelmediği bilgisini verdi.  Hükümetin soru önergesine verdiği yanıta göre, Almanya İçişleri Bakanlığı 11 Haziran, 26 Ağustos ve 24 Ekim 2013 tarihlerinde ABD Büyükelçiliği'ne NSA'in dinleme faaliyetleri hakkında bir dizi sorular yöneltti. Bakanlık, "Hiç bir yazımıza şimdiye kadar cevap verilmedi" ifadesini kullandı.   Eski Adalet Bakanı Sabine Leutheusser-Schnarrenberger de Amerikalı mevkidaşı Eric Holder'e Haziran ve Ekim 2013 tarihlerinde mektup yazmış, NSA'in Almanya'daki dinleme faaliyeti ile ilgili iddiaların aydınlatılmasını talep etmişti. Ancak Holder de Alman mevkidaşının talebini yanıtsız bırakmıştı. Alman hükümeti, ABD Adalet Bakanlığı'ndan konuyla ilgili cevap gelmediğini açıklamıştı.  Eski NSA çalışanı Edward Snowden'ın geçen yılın ortalarında basına sızdırdığı belgelerle NSA'nın dünya genelindeki dinleme faaliyetleri ortaya çıkmış ve  NSA'nın Alman vatandaşlarını ve aralarında Başbakan Merkel'in de yer aldığı birçok siyasetçiyi dinlediği iddia edilmişti.
Edward Snowden - 01.04.2014
ABD'li Aktivistlerden Snowden'ın Geri Verilmesi Talebi
Edward Snowden'i destekleyen aktivistler birliği, NSA ajanının Rusya'daki sürgününün bitmesi için pasaportunun iade edilmesi amacıyla imza topladı.
Edward Snowden - 31.03.2014
Alman İstihbaratı Bnd, Amerika'yı Dinlemiyor
Der Spiegel dergisi,  NSA eski sistem analisti Edward Snowden'ın belgelerine dayandırdığı haberinde, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) 122 devlet ve hükümet başkanı hakkında bilgi topladığına ilişkin yeni bir belgelerin orta çıktığını ve Almanya Başbakanı Angela Merkel hakkında da 300'den fazla veriyi kaydettiğini yazmıştı.
Edward Snowden - 31.03.2014
Nsa'in Türk Liderleri Dinlediği İddia Edildi
Edward Snowden’ın sızdırdığı gizli belgelerin ayrıntılarına yer veren ve bugün yayımlanan kitapta, Türk siyasi liderlerinin iletişimlerinin NSA'in "en yüksek ikinci grupta" yürütülen istihbarat faaliyetleri kapsamında dinlendiği öne sürüldü "Der NSA Komplex" adlı kitaba göre NSA, aralarında Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nin de olduğu 38 yabancı diplomatik temsilciliği dinledi.
Edward Snowden - 28.03.2014
Almanya'dan Dijital Casusluğa Karşı Yeni Önlemler
Dışişleri Bakanlığı da NSA skandalının ardından uluslararası alanda dijital menfaatlerini korumak için siber güvenlik konusunda özel bir koordinatör görevlendirdi.   Başbakanı Angela Merkel'in cep telefonunun Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından dinlenmesi konusunda casusluk soruşturması için Federal Başsavcılığın başlattığı ön inceleme ise devam ediyor.    NSA'nın Almanya'daki faaliyetleri NSA'nın eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı belgeler, ABD istihbaratının 2002 yılından bu yana Merkel ve çok sayıda üst düzey Alman yetkilinin cep telefonlarını dinlediğini ortaya çıkarmış, Der Spiegel dergisinin ekim ayında yayımladığı belgeler, Berlin ile Washington arasında derin krize yol açmıştı.
Edward Snowden - 27.03.2014
İsviçre'de Nsa Dinlemeleri Dava Konusu Olmuştu
Skandal, eski Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) çalışanı Edward Snowden'ın yayımladığı belgelerle ortaya çıkmış, Snowden, Cenevre'de çalıştığı dönemde başka istihbarat faaliyetlerine katıldığını da itiraf etmişti.
Edward Snowden - 27.03.2014
Abd, "Ulusal Güvenlik" Söz Konusu Olduğunda Hep Sert Oldu
  -NSA krizi ve Wikileaks'e de sert tepki   ABD'de Wikileaks vakasıyla birlikte son yılların en çok ses getiren sızdırmalarından biri de NSA'in eski sistem analisti Edward Snowden'ın Amerikan hükümetinin istihbarat toplama yöntemleriyle ilgili belgeleri medyayla paylaşmasıyla yaşandı.
Edward Snowden - 27.03.2014
İngiltere'de Ulusal Güvenlik İhlaline Sıfır Taviz
İngiltere hükümeti, ülkesine karşı işlenebilecek en ciddi suçların başında casusluk faaliyetlerini görüyor. ABD ile ortaklaşa yaptığı istihbarat faaliyetlerinin ifşa edilerek basına yansıdığı olayları ulusal güvenliğe tehdit olarak değerlendiren İngiltere, bir gazetedeki bilgisayar disklerinin imhasından, basın kuruluşlarına gizlilik uyarısı yapılmasına kadar bir dizi sıkı tedbir uyguladı.  İngiltere'nin ABD ile ortaklaşa birçok telefon ve internet haberleşmesini izlediğinin ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelerle ortaya çıkması ve bu belgelerin dünya basınında geniş şekilde yer alması, İngiltere açısından ulusal güvenliğe tehdit olarak değerlendirilmişti.
Edward Snowden - 27.03.2014
Çin, Askeri Siber Güvenliği Arttırıyor
Batı basını, geçen hafta eski NSA sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelere atıfta bulunarak, ABD'nin Çin'in dünyaca ünlü telekom şirketi "Huawei"e karşı casusluk faaliyeti yürüttüğünü yazmıştı.
Edward Snowden - 26.03.2014
Brezilya'da İnternet Düzenlemesi
Brezilya'da internet için yeni düzenlemeye ilişkin tartışmalar, geçen yıl ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelerde, "Devlet Başkanı Dilma Rousseff dahil, Brezilyalıların izlemeye alındığı" iddialarının yer almasının ardından başlamıştı.
Edward Snowden - 24.03.2014
Çin, ABD'den Casusluk Açıklaması Bekliyor
Amerikan “The New York Times” ve Alman dergisi “Der Spiegel” bu hafta sonu, eski Amerikan güvenlik şirketi çalışanı Edward Snowden’in basına sızdırdığı belgelere dayanarak, NSA’in, Huawei’e yönelik faaliyetlerini haberleştirmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edward Snowden Haberleri | Edward Snowden Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Edward Snowden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edward Snowden kimdir, hayatı ve biyografisi. F-Secure ve David Hasselhoff Seferberlik Başlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.7.2021 07:13:58. #1.16#

title