Edward Snowden Haberleri

Edward Snowden haber, Edward Snowden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edward Snowden - 07.07.2014
Haftanın Tarihine Bakış
2013- ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) dünyada milyonlarca kişinin telefon ve internet kayıtlarını izlediği bilgisini basına sızdıran Edward Snowden'in Venezuela'nın sığınma teklifini kabul ettiği bildirildi.
Edward Snowden - 02.07.2014
İnternet Sağlayıcılarından İngiliz İstihbarat Kurumu Aleyhinde Şikayet
Şirketler, GCHQ'yu, internet sağlayıcılarının iyi niyetini kötüye kullanmaktan ve zarar verici eylemlerinden dolayı şikayet ettiklerini bildirdiler.  Geçen ay GCHQ'nun, sosyal medya üzerindeki haberleşmeleri "dış iletişim" saydığı için gizlice izleme hakkı olduğu kaydedilmişti. ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı son belgelere göre, GCHQ'nun, NSA ile dünya genelinde çok sayıda dinleme yaptığı ortaya çıkmıştı.
Edward Snowden - 02.07.2014
Nsa'ya Türkiye Dahil 193 Yabancı Hükümet Hakkında İstihbarat Toplama İzni Verilmesi Tartışma Yarattı
Söz konusu raporun, NGA eski çalışanlarından Edward Snowden'ın NSA belgelerini medyaya sızdırması üzerine ABD'nin gözetleme uygulamalarına ilişkin yoğun tartışmaların yaşandığı bir yıldan sonra yayınladığına da işaret edildiği haberde aynı kurulun geçen Ocak ayında, Amerikalıların telefon konuşmalarının dilenmesini içeren NSA'nın diğer bir programını "yasa dışı" niteleyerek sona erdirilmesi istenen "sert" bir rapor yayınladığı anımsatılıyor.
Edward Snowden - 01.07.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
Almanya'da Sol Parti ve Yeşiller Partisinin, Snowden'in Almanya'da ifade vermesi için Anayasa Mahkemesine başvuracağı bildirildi.
Edward Snowden - 30.06.2014
Amerikan İstihbaratı 11 Eylül Sebebiyle Almanları Dinlemiş
Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) eski istihbarat elemanlarından Edward Snowden’ın Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) istihbarat biriminin yaptığı gizli dinlemeleri ifşa etmesinin ardından yaşanan tartışmalar bitmek bilmiyor.
Edward Snowden - 27.06.2014
Alman Hükümeti, Amerikan Telekomünikasyon Şirketi ile İşbirliğini Bitiriyor
Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Plate, Amerikan telekomünikasyon şirketi yerine, Alman Telekom ile çalışmaya başlayacaklarını söyledi.
Edward Snowden - 20.06.2014
Fiber Kablolardan Bilgi Toplandığı İddiası
İnformation gazetesinde, ABD'nin Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) eski analisti Edward Snowden'dan alınan bilgilere dayanılarak yayımlanan habere göre, Danimarka Askeri İstihbaratı, ülkeden geçen fiber kablolardan ses, görüntü ve internet trafiğini izleme konusunda NSA ile işbirliği yaptı.
Edward Snowden - 20.06.2014
Snowden, Alman Milletvekilleriyle Buluşmak İstemiyor
Snwoden’ın avukatı Kaleck, Federal Meclis Araştırma Komisyonu’na gönderdiği mektupta, müvekkilinin Alman parlamenterlerin görüşme talebini reddettiğini bildirdi.
Edward Snowden - 15.06.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelerden "Almanya dosyasının" ayrıntılarını ilk kez açıklayan Der Spiegel, NSA'nın Avrupa'daki operasyon merkezinin Almanya'nın Hessen eyaletindeki Griesheim kentinde olduğunu öne sürdü.
Edward Snowden - 12.06.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, "Edward Snowden tarafından ortaya çıkarılan faaliyetler, Avrupa hükümetlerinin en önemli müttefikleri ABD'ye olan güvenini aşındırmıştır" dedi.
Edward Snowden - 09.06.2014
Alman Adalet Bakanı, Snowden'i Moskova Dinlemek İstiyor
Almanya Federal Adalet Bakanı Heiko Maas, NSA Eski Ajanı Edward Snowden’in Moskova’da dinlenilmesini istedi.
Edward Snowden - 08.06.2014
Telefonunuz Kapalı Olduğu Halde Kontrol Edilebiliyor"
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, cep telefonlarının kapalı olduğu halde kolaylıkla tekrar açılıp kontrol edilebileceğini söyledi.
Edward Snowden - 04.06.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
NSA'nın eski çalışanlarından Edward Snowden'ın sızdırdığı bazı gizli belgeler sayesinde NSA'nın Almanya genelindeki dijital casusluk ve teknik dinleme faaliyetleri yürüttüğü ortaya çıkmıştı.
Edward Snowden - 04.06.2014
Fransa'da Snowden İçin İmza Kampanyası
L'Express dergisi, Fransa'nın Snowden'a sığınma hakkı vermesi için imza kampanyası başlattı.
Edward Snowden - 04.06.2014
Fransa'da Ünlü İsimlerden Hollande'a 'Snowden'e Sığınma Hakkı Ver' Çağrısı
Fransa'da ünlü isimler, Amerikan istihbaratının telekulak skandalını ortaya çıkaran Edward Snowden’a Fransa'nın sığınma hakkı vermesi için harekete geçti.
Edward Snowden - 28.05.2014
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Televizyon Kanallarına Konuştu
-"Snowden dönmek istiyorsa bugün uçağa bindirebiliriz"- Kerry, ABD'nin küresel izleme politikalarıyla ilgili gizli belgeleri sızdırarak büyük tartışma başlatan Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'la ilgili soruları da yanıtladı.
Edward Snowden - 28.05.2014
Almanya'da, Nsa ile İlgili Soruşturma Açılmayacak
Almanya Federal Meclisi'nde NSA'nın dinleme faaliyetlerine ilişkin mart ayı sonunda araştırma komisyonu kurmuştu.  Komisyon, ABD ve İngiltere istihbaratlarının Almanya'da yürüttüğü casusluk faaliyetlerini araştırmakla görevlendirilmişti.  Eski NSA çalışanı Edward Snowden'ın Almanya'ya getirtilip Federal Meclis NSA Komisyonu'nda ifade vermesinin mümkün olup olmadığı yönündeki tartışmalar ise sürüyor.
Edward Snowden - 28.05.2014
Snowden'dan Casusluk İtirafı
NSA'nın eski sistem analisti Snowden, sadece "alt düzey analist" olmadığını, casus olarak eğitildiğini söyledi.
Edward Snowden - 27.05.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
Amerika'nın casusluk faaliyetlerine ilişkin belgeleri ifşa eden ABD Ulusal Güvenlik  Kurumu'nun  (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden, Almanya'da yaşayan her bireyin anayasal haklarının ihlal edildiğini ileri sürdü.
Edward Snowden - 27.05.2014
Çin'de "ABD'nin Küresel Gözetim Kaydı" Raporu Yayımlandı
Çin'de internet ve enformasyon alanında faaliyet gösteren bir kuruluş, hazırladığı  "ABD'nin Küresel Gözetim Kaydı" adlı raporda, doğrudan Çin'e karşı gizli faaliyetlerin yürütüldüğünü doğruladı.  Çin İnternet Medya Araştırmaları Merkezi'nin hazırladığı raporda, eski ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) sistem analisti Edward Snowden tarafından ortaya çıkarılan ve Çin'in de aralarında bulunduğu birçok ülkede izleme faaliyetinin olduğu yönündeki iddialara yer verildi.
Edward Snowden - 25.05.2014
Almanya'da Nsa'nın Yaptığı Dinlemelerin Araştırılması
Der Spiegel dergisine açıklamada bulunan Snowden'in Alman avukatı Kaleck, müvekkilinin gizli belgeleri sızdırmasını "iyi düşünülmüş vicdani bir karar" olarak değerlendirdi.  Kaleck, Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere'nin ABD ziyaretinde Snowden'i "hukuku çiğneyen biri" olarak değerlendirmesini "şaşırtıcı" şeklinde nitelendirdi. Kaleck, "Edward Snowden, vicdanına uyan biri olarak küresel bir skandalı duyurdu" dedi.
Edward Snowden - 23.05.2014
Putin: Rusya İnsan Hakları Savaşçılarını Teslim Eden Bir Ülke Değil
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, CIA eski çalışanı Edward Snowden’i teslim etmeyeceklerini, çünkü Rusya’nın insan hakları için savaşanları teslim eden bir ülke olmadığını söyledi.
Edward Snowden - 11.05.2014
Almanya'da Nsa'nın Yaptığı Dinlemelerin Araştırılması
Federal Meclis NSA Araştırma Komisyonu Başkanı Sensburg: "Eğer Edward Snowden, Rusya’da Putin’in ya da gizli servis FSB’nin gözetimi altında olmadan ifade vermek isterse bunu üçüncü bir ülkenin Moskova’daki büyükelçiliğinde yapabiliriz" "Snowden ile İsviçre’nin Moskova Büyükelçiliği’nde bir araya.
Edward Snowden - 08.05.2014
Almanya'da Nsa'nın Yaptığı Dinlemelerin Araştırılması
NSA Araştırma Komisyonu'nda Snowden'ın dışında Başbakan Merkel'in de aralarında bulunduğu 100 kişi dinlenecek Yeşiller Partisi Milletvekili Ströbele: ''Snowden'ın Almanya'da dinlenmesi için kapı en azından yarı açık''
Edward Snowden - 08.05.2014
Almanya'da NSA'nın Yaptığı Dinlemelerin Araştırılması
ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun  (NSA) Almanya'da yaptığı dinlemelerin araştırılması amacıyla Almanya Federal Meclis'te kurulan NSA Araştırma Komisyonu, Edward Snowden'ın tanık olarak dinlenmesi kararı aldı.
Edward Snowden - 04.05.2014
Almanya'da Nsa'nın Yaptığı Dinlemelerin Araştırılması
Maassen, ABD'li istihbaratların Almanya'nın çıkarlarına aykırı hareket ettikleri kanaatinde olduklarında, bunu araştırmak ve takip etmeye hazır olduklarını belirtti. Edward Snowden'in, NSA'e zarar veren bir suçlu olduğunu savunan Maassen, Snowden'ın Amerikan İstihbaratının nasıl çalıştığını kamuoyuna gösterdiğini kaydetti.
Edward Snowden - 30.04.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı eski sistem analisti Edward Snowden'in, Federal Meclis NSA Araştırma Komisyonu'na ifade vermek amacıyla Almanya'ya gelmesinin hukuken mümkün olmadığı bildirildi.
Edward Snowden - 29.04.2014
Matematikçilere 'Artık Gizli Servisler İçin Çalışmayın' Çağrısı
CIA eski ajanı Edward Snowden’ın açıkladığı belgelerde NSA’nın dünya genelinde yaptığı dinleme ve gözetleme skandalları ortaya çıkmış ve bu gelişme uluslararası dengeleri sarsmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edward Snowden Haberleri | Edward Snowden Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Edward Snowden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edward Snowden kimdir, hayatı ve biyografisi. Almanya ile ABD Arasındaki Casusluk Krizi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.7.2021 12:45:47. #1.14#

title