Edward Snowden Haberleri

Edward Snowden haber, Edward Snowden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edward Snowden - 02.09.2014
Davutoğlu'na Hükümetin Yalanlamadığı Dinleme İddiaları Soruldu
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, hükümetin yalanlayamadığı bazı ülkelerin Türkiye'yi dinleme iddialarını Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sordu.
Edward Snowden - 01.09.2014
Alman Basınında Yer Alan Dinleme İddiaları
İngiliz hükümetine bağlı dijital iletişim ve istihbarat kurumu GCHQ, istihbarat konularında yorum yapmamamın uzun süredir devam ettirdikleri politikaları olduğunu bildirdi.  Alman Der Spiegel dergisi tarafından Amerikan istihbarat servisi NSA'nın ve NSA ile işbirliği yapan İngiliz istihbarat birimi GCHQ'nun Türkiye'de dinleme faaliyetlerinde bulunduğunun öne sürülmesiyle ilgili Anadolu Ajansı muhabirine açıklama yapan GCHQ sözcüsü, şunları kaydetti: "İstihbarat konularında yorumda bulunmamak uzun süredir devam eden bir politikamızdır. Ayrıca, GCHQ'nun tüm çalışmaları sıkı bir yasal çerçevede yürütülüyor. Tüm aktivitelerimiz izinli, gerekli, orantılı ve sıkı gözetim altındadır. Buna ek olarak Birleşik Krallık'ın dinleme sistemi Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'yle tamamen uyumludur." Alman Der Spiegel dergisi geçen hafta sonunda NSA eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı gizli belgelerin Türkiye ile ilgili bazı bölümlerini yayımlamış, buna göre NSA'nın bir yandan NATO çerçevesinde ve PKK ile mücadelede Türkiye ile işbirliği yaptığı, diğer yandan Türkiye'de hükümeti, orduyu, istihbaratçıları, bakanlıkları ve enerji şirketlerini dinlediği öne sürülmüştü.
Edward Snowden - 01.09.2014
Alman Basınında Yer Alan Dinleme İddiaları
ABD makamlarının söz konusu haberdeki vahim iddiaları ciddiyetle ele alarak tarafımıza tatminkar bir açıklama sunması talebi bugün bakanlığımıza davet edilen ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarına iletilmiştir." Alman Der Spiegel dergisi, dünkü sayısında, Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelere dayanarak NSA'nın Ankara ve İstanbul'da kurduğu gizli birimler aracılığıyla Türkiye'de dinleme faaliyetlerinde bulunduğunu öne sürmüştü.
Edward Snowden - 01.09.2014
O Dinlemeler Meclis Gündeminde
CHP'li Umut Oran; ABD, Almanya ve İngiltere'nin Türkiye'yi 2007'den bu yana dinleyip, e-posta yazışmalarını izlediği haberleri üzerine konuyu Meclis gündemine taşıdı.
Edward Snowden - 31.08.2014
Nsa'nın Türkiye'yi Dinlediği İddiası
Alman Der Spiegel dergisi, NSA eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı gizli belgelerin Türkiye ile ilgili bazı bölümlerini yayımladı.
Edward Snowden - 30.08.2014
Almanya ile ABD Arasındaki Casusluk Krizi
Kent merkezindeki Brandenburg Kapısı (Brandenburger Tor) önünde "Korku yerine özgürlük" sloganıyla toplanan binlerce kişi, daha sonra Başbakanlık binasına yürüdü. Çok sayıda kişi ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın fotoğrafının bulunduğu tişörtler giydi ve maskeler taktı.
Edward Snowden - 24.08.2014
Norveç İstihbaratı Bütün Ülkeyi İzlemek İstiyor
Ülke basınında çıkan haberlere göre, Björnland katıldığı bir toplantıda yaptığı açıklamada, PST'nin bu arşivlemeyi yapabilmesi için gereken kanun değişikliklerinin yapılmasını talep etti. Björnland, arşivleme için ABD Ulusal Güvenlik Dairesi'nin (NSA) kullandığı bilgisayar teknolojisinin gerektiğini söyledi. Björnland, ulusal güvenlik söz konusu olduğunda bu arşivlemeye başvurulacağını bildirdi.  NSA'nın kullandığı teknoloji, şu anda Rusya'da yaşayan eski NSA analisti Edward Snowden tarafından ifşa edilmişti.
Edward Snowden - 18.08.2014
Alman İstihbaratının Türkiye'yi Dinlediği İddiası
Almanya'nın geçen yıldan bu yana ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) yaptığı dinleme skandalıyla çalkalandığına işaret eden Mutlu, şöyle devam etti: "Edward Snowden'ın açıklamalarıyla Merkel ve Alman nüfusunun büyük çoğunluğu dinlendiği ve elektronik postanın okunduğunu biliyoruz.
Edward Snowden - 18.08.2014
Chp, Türkiye'nin Almanya Tarafından Dinlediği İddialarını Meclis Gündemine Taşıdı
CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Türkiye'nin Almanya tarafından dinlediği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.
Edward Snowden - 18.08.2014
CHP, Almanya'daki Dinleme Olayını Meclis'e Taşıdı
CHP, BND'nin Alman Hükumeti tarafından kendisine verilen talimat uyarınca Türkiye'ye yönelik istihbarat ve dinleme faaliyetleri yürütmesi iddialarını Meclis'e taşıdı.
Edward Snowden - 24.07.2014
Almanya ile ABD Arasındaki Casusluk Krizi
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelerde ABD istihbaratının, Alman vatandaşlarını ve aralarında Başbakan Angela Merkel'in de bulunduğu siyasetçileri dinlediği ortaya çıkmıştı.
Edward Snowden - 22.07.2014
Almanya ile ABD Arasındaki Casusluk Krizi
ABD Ulusal Güvenlik Kurumu NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı gizli belgeler de Amerikan istihbaratının Başbakan Merkel'in cep telefonunu da uzun yıllar boyunca dinlediğini ortaya çıkarmıştı.
Edward Snowden - 22.07.2014
Almanya ile ABD Arasındaki Casusluk Krizi
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın ifşa ettiği belgelerden dolayı bir yıldan beri Almanya ile ABD arasında kriz yaşanıyor.
Edward Snowden - 22.07.2014
Kimliği Bilinmeyen Hacker ABD Ulusal Güvenlik Ajansı ile Dalga Geçti
Eski NSA ajanı olan Edward Snowden tarafından, NSA'nın dünyadaki neredeyse tüm internet ve telefon trafiğini dinlediğinin ortaya çıkarılması ile patlak veren Prism skandalı henüz unutulmuş değil.
Edward Snowden - 18.07.2014
Angela Merkel, Gazetecilerle Bir Araya Geldi
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) Almanya'da yaptığı telefon ve elektronik posta takibini ortaya çıkaran Edward Snowden'in Almanya için ne anlam ifade ettiğinin sorulması üzerine Merkel, "Daha önce bilmediğimiz konuları öğrendik.
Edward Snowden - 17.07.2014
Almanya ile ABD Arasındaki Casusluk Krizi
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelerde ABD güvenlik kurumlarının Alman vatandaşlarını ve aralarında Başbakan Angela Merkel'in de bulunduğu siyasetçileri dinlediğinin iddia edilmesiyle başlayan iki ülke arasındaki kriz, son haftalarda deşifre olan casusluk olaylarıyla yeni bir boyuta taşınmış ve Alman hükümetini harekete geçirmişti.
Edward Snowden - 14.07.2014
Almanya ile ABD Arasındaki Casusluk Krizi
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın belgelerinde ABD güvenlik kurumlarının Alman vatandaşlarını ve aralarında Başbakan Angela Merkel'in de bulunduğu siyasetçileri dinlediğinin iddia edilmesiyle başlayan iki ülke arasındaki kriz, son haftalarda deşifre olan casuslarla yeni bir boyuta taşınmış ve Alman hükümetini harekete geçirmişti.
Edward Snowden - 13.07.2014
Bundan da Virüs Çıktı!
NSA-Prizm skandalını ortaya çıkaran Edward Snowden de yaptığı açıklamalarda ABD istihbaratının, ABD şirketlerinde üretilen teknolojik ürün ve hizmetlere kendi casus yazılımlarını eklediğini anlatarak dünya çapında büyük sansasyon yaratmıştı.
Edward Snowden - 10.07.2014
Almanya, ABD'nin Berlin'deki İstihbarat Şefine Kapıyı Gösterdi
CIA eski ajanı Edward Snowden tarafından sızdırılan bilgilerde ayrıca Almanya’da çok geniş çaplı dinleme yaptığı haberleri gündeme gelmişti.
Edward Snowden - 10.07.2014
Almanya ile ABD Arasındaki Casusluk Krizi
Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yazılı açıklamasında, gerekçe olarak Federal Başsavcının başlattığı soruşturma ve Edward Snowden'ın ifşa ettiği belgelerle ortaya çıkan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) dinleme faaliyetlerini gösterdi.
Edward Snowden - 09.07.2014
ABD'nin Dinleme Faaliyetleri
The Intercept adlı elektronik dergi, NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı yeni belgeleri yayımladı.
Edward Snowden - 09.07.2014
Alman İstihbaratında Bir Amerikan Ajanı Daha Tespit Edildi
Meclis Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Röttgen Deutschlandfunk Radyosu'na verdiği demeçte ABD'ye misilleme yapılmasının ve karşı casusluk faaliyetleri başlatılmasının söz konusu olamayacağını söyledi. Röttgen ayrıca NSA dinleme skandalını ortaya çıkaran eski teşkilat mensubu Edward Snowden'ın Almanya'da ifade vermesine kesinlikle karşı olduğunu da söyledi.
Edward Snowden - 09.07.2014
Snowden, Rusya'dan Siyasi Sığınma Süresinin Uzatılmasını İstedi
ABD Ulusal Güvenlik Ajanı (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, Rusya’da 1 yıllık geçici siyasi sığınma süresinin tamamlanmasına günler kala ek süre talebinde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edward Snowden Haberleri | Edward Snowden Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Edward Snowden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edward Snowden kimdir, hayatı ve biyografisi. Çin'de Ev Hapsinde Bulunan Sanatçı Ai Weiwei'in Sergisi Alcatraz'da Açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 00:51:53. #1.14#

title