Edward Snowden Haberleri

Edward Snowden haber, Edward Snowden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edward Snowden - 08.12.2015
Orhan Pamuk Dünyanın En Etkili Dördüncü İsmi
Huffington Post'un haberine göre 2015'in kanaat liderleri indeksi sırasıyla şöyle: 1- Papa Francis(Katoliklerin ruhani lideri), 2- Paulo Coelho(romancı), 3- Muhammed Yunus(küçük sermaye sahibini koruyan halk ekonomisti), 4- Orhan Pamuk, 5- Edward Snowden (wikileaks kahramanı), 6- Umberto Eco(yazar – filozof), 7- Richard Dawkins(biyolog - evrim teoristi), 8-Dalai Lama(Tibet'in ruhani lideri), 9- Yo Yo Ma(viyolonselist), 10- Al Gore(çevreci-yeşilci), 11- Henry Kissenger(politikacı), 12- Tim Berners Lee(bilim adamı), 13- George Soros(sosyal hayırsever), 14- Noam Chomsky(dilbilimci-siyasal yorumcu), 15- Papa Benedict, 16- Peter Singer(filozof), 17- Deepak Chopra(alternatif tıp uzmanı), 18- Ernesto Zedillo(politikacı), 19- Stephen Hawking(fizikçi), 20- Joseph Stiglitz(ekonomist).
Edward Snowden - 28.11.2015
Nsa, Artık Toplu Kayıt Tutamayacak
Kamuoyu bu gizli uygulamayı, kurumun eski çalışanlarından Edward Snowden'ın NSA ile ilgili gizli belgeleri sızdırmasından sonra öğrenmişti.
Edward Snowden - 16.11.2015
CIA, Paris'teki Terör Saldırıları Konusunda Uyardı
Brennan, özellikle Edward Snowden olayından sonra son yıllarda yetkilendirilmemiş bazı ifşaatların ardından bu tür terör örgütlerinin yakalanması konusunda küresel istihbaratın bir derece "eli kolu bağlı" kaldığını savundu.
Edward Snowden - 07.11.2015
Edward Snowden: "Dronlar Yok Ettiklerinden Daha Fazla Terörist Yarattı"
Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) eski ajanlarından, Rusya'da sürgünde yaşayan Edward Snowden İsveç'in en büyük gazetelerinden Dagen Nyheter muhabirleri Lena Sundström ve Lotta Hardelin'in gerçekleştirdiği röportajında "Dronlar yok ettiklerinden daha fazla terörist yaratmıştır" dedi.
Edward Snowden - 14.10.2015
Clinton İlk Tv Tartışmasından Güçlenerek Çıktı
Amerikan halkının e-mail tartışmasından bıktığını kaydeden Sanders, “Yeter bu kadar e-mail. Artık Amerika’nın yüz yüze olduğu daha ciddi meseleleri konuşalım.” dedi. Bu jeste karşısında Sanders’a teşekkür eden Clinton, “bence de, bence de” cevabını verdi. SURİYE’DE ‘GÜVENLİ BÖLGE’ ÖNERİSİ Bir süredir Suriye’de uçuşa yasak bölge kurulması gerektiğini savunan Clinton, programda güvenli bir bölge kurulmasının insanların Suriye’den kaçmasının önüne geçebileceğini dile getirdi. Bu açıklama Clinton’ın tartışma programında Obama yönetimine yönelttiği ilk eleştiri oldu. Eski Maryland Valisi Martin O'Malley, Suriye’de uçuşa yasak bir bölge kurulmasının hata olacağını söyledi. Sanders ise Suriye’nin bir ‘bataklık’ olduğunu ve ABD’nin bölgede yaşananlara müdahil olmaması gerektiğini savundu. Clinton ayrıca, Rusya’nın Suriye’deki savaşa müdahil olmasının kabul edilemez olduğunu ve ABD’nin bu konuda Putin’e karşı net bir tavır alması gerektiğini kaydetti. Programdaki diğer aday adayları Rhode Island Eyaleti Eski Valisi Lincoln Chafee ve Eski Senatör Jim Webb ilk tartışmada yeterince dikkat çekmeyi başaramadı. Edward Snowden'ın ülkesine geri dönmesi gerektiği dile getiren Chaafee, Amerikan hükümetinin kanunlara aykırı hareket ettiğini ve Snowden’ın bunu ortaya koyduğunu kaydetti.
Edward Snowden - 05.10.2015
Snowden: "Hapise Girmek İçin Gönüllü Oldum"
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) dinleme skandalını ortaya çıkaran kurumun eski sistem analisti Edward Snowden, hakkındaki casusluk suçlamalarından yargılanmasına ilişkin ABD hükümetiyle yürütülen pazarlık kapsamında, gönüllü olarak hapis cezası çekmek üzere ABD hükümetine teklifte bulunduğunu söyledi.
Edward Snowden - 05.10.2015
2015 Nobel Barış Ödülü Aday Listesi Belli Oldu
Norveç'in en yüksek tirajlı gazetesi Aftenposten'in açıkladığı adaylar arasında Almanya Başbakanı Angela Merkel, İran Dışişleri Bakanı Mohammad Cevad Zarif, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Papa Francesco Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, Rus gazetesi Novaya Gazeta'nın editörü Dmitry Muratov, Arap blogcu Raif Badawi, Kongolu doktor Dr. Denis Mukwege, Eritreli papaz Mussie Zerai, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Edward Snowden yer aldı.
Edward Snowden - 30.09.2015
Snowden Twitter'da Saatler İçinde 900 Bin Takipçiye Ulaştı
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) dinleme skandalını ortaya çıkaran kurumun eski sistem analisti Edward Snowden'in sosyal paylaşım sitesi Twitter'da açtığı hesap saatler içinde yaklaşık 900 bin takipçiye ulaştı.
Edward Snowden - 16.09.2015
Oscar Ödüllü Yönetmen Oliver Stone Kitabını Tanıttı
NEW Oscar ödüllü ünlü Amerikalı yönetmen Oliver Stone, Profesör Peter Kuznick ile birlikte yazdıkları "Birleşik Devletler'in Anlatılmamış Tarihi" adlı kitabın tanıtımını gerçekleştirdi.
Edward Snowden - 14.09.2015
Snowden, Assange ve Manning Heykelleri BM Binası Önünde
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) bazı dinleme faaliyetlerini ortaya çıkaran kurumun eski sistem analisti Edward Snowden, Wikileaks'ın kurucusu Julian Assange ve Wikileaks belgelerini sızdıran Chelsea Manning'ın heykelleri Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi'nin önünde sergilenmeye başlandı.
Edward Snowden - 07.09.2015
Rusya'nın Suriye'ye Askeri Yardım Sağlaması
Snowden'ın Rusya'yı eleştirmesi ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın, bir röportajında yaptığı, "Rusya eşcinseller ve internet üzerinde kontrol sağlamaya çalışıyor" eleştirisiyle ilgili Peskov, Snowden'a siyasi sığınma verirken "Rusya'nın bütün faaliyetlerini öveceksin" şeklinde bir şart koşmadıklarını söyledi.
Edward Snowden - 05.09.2015
Snowden'a Björnson Ödülü
Norveç Edebiyat ve İfade Özgürlüğü Akademisince layık görüldüğü Björnson Ödülü'nü almaya gidemeyen ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden, ödülü Rusya'dan katıldığı video konferans aracılığıyla kabul etti.
Edward Snowden - 29.08.2015
Snowden, Norveç'teki Ödül Törenine Dev Ekranda Canlı Bağlanacak
Norveç'in milli şairi Bjørnstjerne Bjørnson adına verilen '2015 Bjørnstjerne Bjørnson-Akademiet' ödülüne layık görülen Edward Snowden'in, ödül için Norveç'e gelmeyeceği kaydedildi.
Edward Snowden - 29.08.2015
Snowden Boş Sandalye ile Temsi Edilecek
OSLO (AA) – Norveç Edebiyat ve İfade Özgürlüğü Akademisi'nce layık görüldüğü "Björnson Ödülü"nü almaya gidemeyen eski NSA sistem analisti Edward Snowden'in tören günü salonda boş bir sandalye ile temsil edileceği açıklandı.
Edward Snowden - 28.08.2015
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) eski çalışanlarından Edward Snowden'ın sızdırdığı bazı gizli belgeler sayesinde yaklaşık 2 yıl önce NSA'nın Almanya genelindeki dijital casusluk ve teknik dinleme faaliyetleri yürüttüğü ortaya çıkmıştı.
Edward Snowden - 20.08.2015
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) eski çalışanlarından Edward Snowden'ın sızdırdığı bazı gizli belgeler sayesinde yaklaşık 2 yıl önce NSA'nın Almanya genelindeki dijital casusluk ve teknik dinleme faaliyetleri yürüttüğü ortaya çıkmıştı.
Edward Snowden - 07.07.2015
Alman Focus Dergisi: Dışişleri'ndeki Suriye Konuşmasını ABD Dinledi
Eski NSA çalışanı Edward Snowden'ın ortaya çıkardığı belgeler Türkiye'nin de 2006 yılından bu yana ABD'nin radarında olduğunu ortaya koymuştu.
Edward Snowden - 30.06.2015
Obama-Rousseff Ortak Basın Toplantısı
-"Obama'ya inanıyorum"  Öte yandan, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı eski çalışanlarından Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelerde, ABD'nin kendisini dinlediğine dair bilgilerin bulunması üzerine daha önceki ziyareti iptal eden Rousseff'e, bu konunun iki ülke arasında hala sorun olup olmadığı soruldu.
Edward Snowden - 29.06.2015
Haftanın Tarihine Bakış
2013- İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) küresel siber casusluk programını ortaya çıkaran eski CIA ajanı Edward Snowden'ın sızdırdığı son belgede, ABD'nin aralarında Türkiye Büyükelçiliği'nin de bulunduğu müttefiklerini dinlediği iddia edildi.
Edward Snowden - 24.06.2015
Edward Snowden Rusça Öğrenmeye Çalışıyor
Eski ABD Ulusal Güvenlik Ajansı çalışanı Edward Snowden'ın avukatı Anatoliy Kuçerena, müvekkilinin Rusça öğrenmeye çalıştığını söyledi.
Edward Snowden - 12.06.2015
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
NSA'nın eski çalışanı Edward Snowden'ın medya aracılığıyla sızdırdığı belgelerde Almanya Başbakanı'nın dinlendiğine yönelik mahkemede kullanılacak bir kanıt bulunamadığı belirtilen açıklamada, istihbarat servislerinden ve polisten alınan görüşlerin cep telefonunun dinlenmesi konusunda birçok olasılığın bulunduğunu ortaya koyduğu kaydedildi.
Edward Snowden - 06.06.2015
Nsa'nın Alman Firmalarını Dinlediği İddiası
Olayın ortaya çıkışı NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden, iki yıl önce sızdırdığı belgelerle ABD'nin dünya genelindeki dinleme faaliyetleri yaptığını ortaya çıkarmıştı.
Edward Snowden - 05.06.2015
Nsa'nın İnternet Korsanlarını İzinsiz İzlediği İddiası
NEW Rusya'da sığınmacı olarak yaşayan eski ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı son dokümanda, NSA'nın Amerikan yönetiminin bilgisi dahilinde internet korsanlarını yasal izin olmadan izlediği iddia edildi.
Edward Snowden - 03.06.2015
Snowden'dan Yeni İddia
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, ABD'nin İngiltere Başbakanı David Cameron'ı da dinlediğini ileri sürdü.
Edward Snowden - 03.06.2015
ABD İstihbaratının İzleme Yetkileri
ABD'de 11 Eylül saldırılarından sonra yürürlüğe konulan ve istihbarat kurumlarına geniş çaplı izleme yetkileri sağlayan "Vatanseverlik Yasası"nın (Patriot Act) bazı maddelerinin süresi, Senato'da anlaşma sağlanamaması nedeniyle geçen günlerde dolmuştu. Süresi dolan maddeler arasında, istihbarat kurumlarına Amerikalıların telefon kayıtlarını toplu olarak saklama yetkisi veren ve eski NSA çalışanı Edward Snowden'ın sızdırmasıyla kamuoyunun bilgi sahibi olduğu tartışmalı 215.
Edward Snowden - 01.06.2015
ABD İstihbaratının İzleme Yetkilerinin Süresi Doldu
ABD'de 11 Eylül saldırılarından sonra yürürlüğe sokulan ve istihbarat kurumlarına geniş çaplı izleme yetkileri sağlayan yasanın süresi dolan maddeleri arasında, istihbarat kurumlarına Amerikalıların telefon kayıtlarını toplu olarak saklama yetkisi veren ve eski NSA çalışanı Edward Snowden'ın sızdırmasıyla kamuoyunun bilgi sahibi olduğu tartışmalı 215.
Edward Snowden - 30.05.2015
Almanya'da Avukatlar Kitlesel Dinlemelere Karşı Gösteri Düzenledi
Avukatların cübbe giyerek katıldığı ve çok sayıda vatandaşın da destek verdiği gösteriye, ABD'nin dinleme faaliyetlerini 2 yıl önce sızdırdığı belgelerle ortaya çıkaran eski ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) çalışanı Edward Snowden'in fotoğrafının bulunduğu dev poster açılarak, Snwoden'in gönderdiği mesaj okundu.
Edward Snowden - 28.05.2015
Putin'den ABD'ye FIFA Suçlaması: "Yetki Sınırlarının Dışına Çıkıyor"
Yurtdışında saklanarak ABD'de yargılanmaktan kaçınan eski istihbarat çalışanı Edward Snowden ile WikiLeaks kurucusu Julian Assange'a atıfta bulunan Putin, Washington'ın FIFA yetkililerinin iadesini istemesi hakkını sorguladı.
Edward Snowden - 27.05.2015
Obama NATO Genel Sekreteri ile Görüştü
Obama, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden tarafından sızdırılan Amerikalıların telefon kayıtlarının NSA tarafından toplu şekilde depolanması uygulamasının, "Özgürlük Yasası" adı altında geçen hafta Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen halinde, güvenlikle sivil özgürlükler arasında uygun dengeyi içeren bir reformdan geçirildiğine işaret etti.
Edward Snowden - 23.05.2015
ABD'de İstihbarat Reformuna Kongre Engeli
NSA, dünyada milyonlarca insanın telefon ve internet iletişimini çeşitli programlar aracılığıyla izleyebiliyor. NSA'in faaliyet ve çalışma yöntemleriyle ilgili bilgiler 2013'te servisin eski çalışanlarından Edward Snowden tarafından kamuoyuna sızdırılmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edward Snowden Haberleri | Edward Snowden Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Edward Snowden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edward Snowden kimdir, hayatı ve biyografisi. Putin'den Esed'in Geleceğine İlişkin Yorumlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 04:00:43. #1.15#

title