Edward Snowden Haberleri

Edward Snowden haber, Edward Snowden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edward Snowden - 22.07.2016
Oliver Stone "Snowden" Filmini Tanıttı
SAN Oscar ödüllü ünlü Amerikalı yönetmen Oliver Stone, ABD'nin küresel izleme politikaları ile ilgili gizli belgeleri sızdırarak büyük tartışma başlatan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden ile ilgili filminin bütün büyük film şirketleri tarafından geri çevrildiğini söyledi.
Edward Snowden - 04.07.2016
Haftanın Tarihine Bakış
2013- ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) dünyada milyonlarca kişinin telefon ve internet kayıtlarını izlediği bilgisini basına sızdıran Edward Snowden'in Venezuela'nın sığınma teklifini kabul ettiği bildirildi.
Edward Snowden - 27.06.2016
Norveç'ten Snowden'e Güvenli Seyahat Güvencesi Yok
Norveç'te bir mahkeme, ABD Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'in ülkeye güvenli seyahat talebini reddetti.
Edward Snowden - 27.06.2016
Haftanın Tarihine Bakış
2013- İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) küresel siber casusluk programını ortaya çıkaran eski CIA ajanı Edward Snowden'ın sızdırdığı son belgede, ABD'nin aralarında Türkiye Büyükelçiliği'nin de bulunduğu müttefiklerini dinlediği iddia edildi.
Edward Snowden - 22.06.2016
Hepimizin En Popüler Şairi Rumi'ydi"
Ekvador'un Londra Büyükelçiliğine 4 yıl önce sığınan Wikileaks'in kurucusu Julian Assange ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine Smith, Assange ile arkadaş olduğunu ifade ederek, "Onu büyükelçilikte sık sık ziyaret ettim. Çalışmalarını destekliyorum. Edward Snowden'ı gönüllüleri ve Wikileaks'i destekliyorum.
Edward Snowden - 14.06.2016
Balyoz'da Kumpas" İddianamesi
ABD'de ordu faaliyetleriyle ilgili yaklaşık 92 bin belgeyi 2010 yılında ifşa etmesi nedeniyle Bradley Manning adlı askerin 35 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ve akabinde belgeleri yayınlayan ABD vatandaşı olmayan Julian Assange'ın terörist ilan edildiğine işaret edilen iddianamede, aynı ülkenin 2013 yılında gizli servisler CIA ve NSA'nın 122 ülkenin devlet ya da hükümet başkanlarını dinlediğini gösteren belgeleri sızdıran Edward Snowden'ın da ABD'yi terk ederek Rusya'ya sığınmak zorunda kaldığı hatırlatıldı.
Edward Snowden - 21.03.2016
Avustralya Dışişleri Bakanı Bishop, Endonezya'da
Endonezya ile Avustralya arasındaki ilişkiler 2014 yılında gerilmişti. Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı bazı belgeleri yayımlayan gazeteler, Avustralya güvenlik ajansının, 2009 yılında, eski Endonezya Devlet Başkanı Susilo Bambang Yudhoyono'nun yanı sıra Yudhoyono'nun eşi Kristiani Herawati, 8 bakan ve diğer bazı Endonezyalı yetkililerin telefonlarını hedef aldığını ileri sürmüştü.
Edward Snowden - 16.03.2016
Endonezya-Avustralya İlişkileri
ABD'nin eski Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) çalışanı, sistem analisti Edward Snowden'ın kamuoyuna sızdırdığı bazı belgelerde, Avustralya Güvenlik Ajansının, 2009 yılında eski Endonezya Devlet Başkanı Susilo Bambang Yudhoyono, eşi Kristiani Herawati, 8 Endonezyalı bakan ile bazı yetkililerin telefonlarını dinlediği görülmüştü.
Edward Snowden - 13.03.2016
Snowden, ABD'ye Dönmek İstediğini Açıkladı
Ulusal Güvenlik Ajansı'nın takip sistemini ifşa eden CIA eski ajanı Edward Snowden, adil bir yargılamanın garanti edilmesi durumunda ABD'ye dönebileceğini açıkladı.
Edward Snowden - 09.03.2016
Aym'nin Kararında Karşı Oy Veren Üyelerden 'Milli Güvenlik' Vurgusu
Devletlerin, varlığını sürdürmesinin teminatı olan milli güvenliği ile ulusal çıkarları gereği kendi coğrafi sınırları içinde veya dışında benzer faaliyetler yürüttükleri bilinmektedir. Bu faaliyetlere ilişkin bilgi ve belgelerin görsel ve sosyal medyada yayımlanması devlet otoriteleri tarafından kabul edilemez bir durum olarak görülmektedir. Tüm dünyada Wikileaks Belgeleri olarak bilinen istihbarat verilerini yayınlamakla suçlanan Julian Assange halen Ekvador’un Londra Büyükelçiliğinde siyasi sığınmacı olarak kalmaktadır. İngiltere ve ABD tarafından milli güvenliğe ilişkin suçlamalardan dolayı yargılanmak üzere iadesi talep edilmiş olmasına rağmen, Ekvador hükumetince konu Uluslararası Örgütlere taşınmış ve reddedilmiştir. Yine aynı şekilde ABD vatandaşı olan Edward Snowden Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansına ait gizli bilgileri bir İngiliz gazetesine sızdırmak suçlamasıyla yüz yüze kalmış ve ülkesi dışında yaşamanı sürdürmek zorunda bırakılmıştır.
Edward Snowden - 02.03.2016
Nobel Barış Ödülü'ne Aday Gösterilenler Arasında Papa ve Snowden de Var
Norveç devlet televizyonunun (NRK) internet sitesinde açıkladığı adaylar arasında, Kolombiya'da barış sürecini başlatan Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, Kolombiya Silahlı Devrimci Güçleri (FARC) Rodrigo Londono, IŞİD'in esir aldığı 22 yaşındaki Nadia Murad, Katolik Hıristiyan dünyasının lideri Papa Francesco, CIA eski ajanı Edward Snowden, Çinli gıda araştırmacısı Yuan Longping, Hintli genetik uzmanı Mankombu Sambasivan Swaminathan, Uluslararası Tarım Araştırmaları Danışma Grubu'nun (CGIAR), Afganistan Kadın Bisiklet Kurumu, Yunanistan'da mültecilere yardım amaçlı kurulan Ege Dayanışma Hareketi (Aegean Solidarity Movement) yer aldı.
Edward Snowden - 26.02.2016
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (3)
Dünyanın başka ülkelerinde de casusluk ve devletin gizli belgelerini sızdırma davalarının açıldığını anımsatan Kalın, şöyle konuştu: "Wikileaks hadisesi olduktan sonra dünyanın farklı yerlerinde, Amerika'da, İngiltere'de ne tür tedbirlerin alındığını gördük. Julian Assange neden hala Ekvador'un Londra'daki büyükelçiliğine sığınmış bir şekilde bulunmaktadır, yaklaşık 3-3,5 yıldır? Bunu düşünmek lazım. Aynı şekilde bu Wikileaks belgelerini ilk defa sızdıran Bradley Manning 35 yıl hapse mahkum oldu ve şu anda hapiste cezasını çekiyor. Neden bu cezalar verildi? Yine aynı şekilde Edward Snowden'ın şu anda Rusya'da bir yerde gizlendiğini biliyoruz.
Edward Snowden - 02.02.2016
Donald Trump da Nobel Barış Ödülüne Aday Gösterildi
Kamoyuna sızan Nobel Barış Ödülü adayları arasında Avrupa'ya kaçan bot sığınmacılarına yaptıkları yardımlar nedeniyle Yunan Adaları da bulunuyor. Yunan Adaları 630 bin imza ile ödüle aday gösterildi. Diğer Barış Ödülü adayları arasında Edward Snowden, Papa ve Angela Merkel'de bulunuyor.
Edward Snowden - 29.01.2016
ABD ve İngiltere İstihbaratlarının İsrail'i İzlediği Öne Sürüldü
The Intercept haber sitesinde yer alan ve ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelere dayandırılan haberde, ABD ve İngiltere tarafından ortak yürütülen "Anarchist" kod adlı programda, Güney Kıbrıs'taki Trodos dağı kullanılarak İsrail'in askeri faaliyetlerinin gözlendiği savunuldu.
Edward Snowden - 27.01.2016
İki Kişinin Bildiği Sır Değildir" Deyimi Matematik Formülü Oldu
Grimes’in hesaplamalarına göre bu dört olay da doğru gözüküyor. Çünkü eğer bir komplo olsaydı, formüle göre şimdiye kadar çoktan ortaya çıkmış olmaları gerekirdi. Grimes’e göre Ay’a ayak basma komplosu sahte olsaydı bunun 3.7 yıl içinde, gerçekten küresel ısınma olmasaydı bu gerçeğin 3.7 ila 26.8 yıl içinde, aşıların otizme neden olduğu 3.2 ile 34.8 yıl içinde, kanserin tedavisinin bulunduğu ise 3.2 yıl içinde ortaya çıkmış olurdu. Dr. Grimes, kullandığı bu formülün, “radyoaktif fizik araştırmalarında kullandığı formüllerle çok benzediğini düşünüyor. Formülü oluştururken de işe Poisson Yasası (denklemi) ile başlamış. Bu formül, fizikte belli bir hadisenin belli bir zaman içinde meydana gelme olasılığını hesaplamakta kullanılıyor. Poisson Denklemi üzerine bazı varsayımlardan da yararlanarak Dr. Grimes, kullandığı bu formülü geliştirmiş. ORTAYA ÇIKMIŞ KOMPLOLARI KULLANARAK HESAPLAMA YAPMIŞ Geliştirirken de dünyada gerçekliği sonradan ortaya çıkmış 3 büyük komplo teorisini ele almış. Bunlardan birisi Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) takip programı PRISM. Toplamda 36 bin kişinin dahil olduğu PRISM programı, Edward Snowden tarafından ortaya 6 yıl sonra çıkarılmıştı.
Edward Snowden - 19.01.2016
Snowden Bağlantılı Gözaltı Yasal Bulundu
İngiltere'deki Temyiz Mahkemesi, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın ABD'deki izleme skandalıyla ilgili sızdırdığı belgeleri ilk haberleştiren Amerikalı gazeteci Glenn Greenwald'ın arkadaşı David Miranda'nın 2013'de Londra'daki Heathrow Havaalanı'nda 9 saat gözaltında tutulmasını yasal buldu.
Edward Snowden - 12.01.2016
Putin: Uçağımızı Düşürüp NATO'ya Koşan Türkiye, Kendini Küçük Düşürdü
'SNOWDEN'A SIĞINMA HAKKI VERDİYSEK ESAD'A DA VEREBİLİRİZ' Diğer taraftan Putin, gerekli olması hâlinde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a sığınma hakkı verebileceklerini söyledi: "(Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) izleme ve dinleme faaliyetlerini ifşa eden eski istihbarat görevlisi) Edward Snowden'a sığınma hakkı verdik.
Edward Snowden - 12.01.2016
Putin'den Esed'in Geleceğine İlişkin Yorumlar
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e sığınma hakkı verip vermeyeceklerini belirtmekten kaçınırken gerektiğinde kendileri için bunun çok zor olmayacağı mesajını verdi.
Edward Snowden - 30.12.2015
US Denies Spying On Turkish Authorities
He said the U.S. changed its approach to surveillance after former National Security Agency (NSA) contractor Edward Snowden exposed much of the agency's spying operations in 2013.
Edward Snowden - 30.12.2015
Beyaz Saray'dan Dinleme İddialarına Yalanlama
Toner, "İzleme tekniklerimizi ya da yaklaşımımızı değiştirip değiştirmediğimize yönelik cevabımızda, ABD Başkanı Obama, Edward Snowden'ın suç teşkil eden eylemlerinin ortaya çıkmasının ardından bu konuyla ilgili birkaç kez konuştu ve bunları şeffaf şekilde yürüteceğimizi anlattı.
Edward Snowden - 30.12.2015
ABD'den Türkiye ile İlgili Dinleme İddialarına Yalanlama
Toner, "İzleme tekniklerimizi ya da yaklaşımımızı değiştirip değiştirmediğimize yönelik cevabımızda, ABD Başkanı Obama, Edward Snowden'ın suç teşkil eden eylemlerinin ortaya çıkmasının ardından bu konuyla ilgili birkaç kez konuştu ve bunları şeffaf şekilde yürüteceğimizi anlattı.
Edward Snowden - 25.12.2015
İngiltere'de Aylan Bebeğin Babasından "Alternatif" Noel Mesajı
Bodrum'da sığınmacıları taşıyan botların batması sonucu hayatını kaybeden Suriyeli Aylan Kurdi'nin babası Abdullah Kurdi, dünyanın kapılarını Suriyelilere açması gerektiğini belirterek, "Herkesi barış ve güvenlik arayışında olan babaların, annelerin ve çocukların acılarını düşünmeye çağırıyorum" dedi.  İngiliz Channel 4 kanalı 1993 yılından bu yana, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in her yıl Noel'de yaptığı geleneksel konuşmasına alternatif bir konuşma yayınlıyor. Kanal bu yıl "alternatif Noel mesajını" dünya basınına yansıyan çarpıcı fotoğrafıyla gündeme gelen Aylan Kurdi'nin babası Abdullah Kurdi'ye ayırdı.  Suriye'deki savaştan dolayı ülkelerinden ayrılmak zorunda kaldıklarını belirten Abdullah Kurdi, "Çocuklarımız ve onurumuz için korktuk. Varil bombaları, patlamalar ve DAEŞ vardı. Birçok sorunla karşı karşıyaydık" ifadelerini kullandı.  "Dünyanın Suriyelilere kapılarını açmasını istiyorum. Birisi yüzünüze kapıyı kapatırsa bu çok zordur. Ancak bir kapı açılırsa, kendinizi aşağılanmış hissetmezsiniz" diyen Kurdi, herkesi barış ve güvenlik arayışında olan babaların, annelerin ve çocukların acılarını düşünmeye çağırdı. Kurdi, sadece biraz anlayış beklediklerini ifade ederek, 2016 yılında Suriye'deki savaşın sona ermesini ve ülkeye barışın gelmesini umduğunu dile getirdi.  Abdullah Kurdi bu yıl, Yunanistan'a ulaşmaya çalışan ve sığınmacıları taşıyan botun batması sonucu oğlu Aylan'ın yanı sıra diğer oğlu Galeb ve eşi Rehanna'yı da kaybetmişti.  Channel 4 kanalı önceki yıllarda "alternatif Noel mesajı" olarak İran'ın eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, 11 Eylül 2001 terör saldırıları kurbanı Genelle Guzman ve Ebola virüsü kapan ancak daha sonra iyileşen İngiliz hemşire William Pooley gibi kişilerin mesajlarını yayınlamıştı.
Edward Snowden - 20.12.2015
Snowden: Telegram Güvenli Olmayabilir
Rusya’da saklanan ABD'li bilgisayar uzmanı, eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) çalışanı Edward Snowden, cep telefonu uygulaması Telegram'ın güvenli olmayabileceğini iddia etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edward Snowden Haberleri | Edward Snowden Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Edward Snowden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edward Snowden kimdir, hayatı ve biyografisi. Çin'den ABD Basınındaki Ajan İddialarına Sert Yanıt: Kendi Faaliyetlerini Açıklasınl
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.7.2021 21:55:19. #1.16#

title