Edward Snowden Haberleri

Edward Snowden haber, Edward Snowden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edward Snowden - 04.01.2018
Blair'den Trump'a "Dinleme" Uyarısı İddiası
İngiliz istihbaratı yalanlamıştı GCHQ, ilk defa geçen Mart ayında Fox News televizyon kanalında bir yorumcunun dile getirdiği ve ardından dönemin Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer'in yinelediği iddiayı "tamamen komik" diye nitelendirmişti.? Obama'nın "iz bırakmamak için" Trump'ın dinlenmesinde ABD istihbaratını değil, QCHQ'yu kullandığı öne sürülmüştü.? Trump da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Berbat! Obama'nın (başkanlık) zaferimizin hemen öncesinde Trump Tower'ı dinlettiğini öğrendim. Hiçbir şey bulunmadı. Başkan Obama, çok kutsal olan seçim sürecinde benim telefonlarımı dinletecek kadar nasıl alçaldı?" ifadelerini kullanmıştı.? ABD ve İngiliz istihbarat servislerinin yakın iş birliği içinde çalıştığı biliniyor. ABD'nin Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden, 2013'te sızdırdığı belgelerle ABD'nin İngiliz istihbaratıyla dünya genelindeki dinleme faaliyetlerini ortaya çıkarmıştı.
Edward Snowden - 21.11.2017
Shield 2017 Siber Güvenlik Konferansı
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden, "Ben asla Amerikan hükümeti için çalışmayı bırakmadım. Bana para ödediklerinden değil. Benim misyonumdan dolayı. Ben istihbarat ajanslarını yıkmak, yerle bir etmek istemiyorum.
Edward Snowden - 03.07.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2013- ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) dünyada milyonlarca kişinin telefon ve internet kayıtlarını izlediği bilgisini basına sızdıran Edward Snowden'ın Venezuela'nın sığınma teklifini kabul ettiği bildirildi.
Edward Snowden - 26.06.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2013 - İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre, ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) küresel siber casusluk programını ortaya çıkaran eski CIA ajanı Edward Snowden'in sızdırdığı son belgede, ABD'nin aralarında Türkiye Büyükelçiliğinin de bulunduğu müttefiklerini dinlediği iddia edildi.
Edward Snowden - 24.06.2017
ABD İstihbaratındaki Bilgi Sızması Artıyor
ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Mike Pompeo, ABD istihbaratından dışarıya bilgi sızdırılmasına ilişkin, "Edward Snowden gibi isimler kahramanlaştırılıyor ve Amerika'nın gizli bilgilerini çalarak, kendi egolarını tatmin etmeyi veya para kazanmayı amaçlayanlar ya da farklı...
Edward Snowden - 15.06.2017
Putin, Rus Halkının Sorularını Yanıtladı
Putin, Comey'in ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmelerini not almasını ve üçüncü şahıs üzerinden basına iletilmesini "tuhaf" olarak nitelendirerek, bu durumda Comey'in eski NSA teknisyeni Edward Snowden'dan hiçbir farkı olmadığını savundu.
Edward Snowden - 14.04.2017
Rusya Devlet Duması: "Abd'nin Afganistan'da En Büyük Nükleer Olmayan Bomba Kullanımı Başarısız"
Krasov, ABD Devlet Başkanı Donald Trump'ın bu misyonunun çok başarılı olmadığını söyledi. CIA'nın Eski Ajanı Edward Snowden ise, "Afganistan'da vurulan tüneller Amerikan vergi mükelleflerinin parasıyla inşa ediliyor" dedi.
Edward Snowden - 20.03.2017
İngiliz İstihbarat Kurumuna Yeni Başkan
İngiltere'de GCHQ, MI5 ve MI6 olmak üzere 3 istihbarat kuruluşu bulunuyor. GCHQ, ülkenin siber bağlantılarının ve altyapısının güvenliğinden, MI5 terörle mücadele ve karşı casusluk, MI6 da dış istihbarat konularından sorumlu. GCHQ, ABD'nin Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın 2013'te sızdırdığı belgelerle dünya gündemine gelmişti.
Edward Snowden - 09.03.2017
Wikileaks Says İt Releases Files On 'Cıa's Cyber Spying Tools'
Security experts differed over how much the disclosures could damage U.S. cyber espionage. Many said that, while harmful, they do not compare to former National Security Agency contractor Edward Snowden's revelations in 2013 of mass NSA data collection.
Edward Snowden - 08.03.2017
Wikileaks'ten 8 Bin 761 Yeni Belge
ABD istihbaratının tüm dünyada milyonlarca kişinin internet ve telefon kayıtlarını izlediğini ortaya çıkardıktan sonra ülkeden kaçan ve 2013 yılından bu yana Moskova'da yaşayan eski CIA çalışanı Edward Snowden ise Twitter'dan belgelerin gerçek olduğuna yönelik işaretler olduğunu öne sürdü .
Edward Snowden - 09.02.2017
Nsa Çalışanına Gizli Belge Hırsızlığı Suçlaması
Martin'in avukatları ise müvekkillerinin ülkesine zarar vermeye çalışmadığını, bilgileri çalışma saatleri dışında kendini geliştirme amaçlı aldığını savundu. Avukatlar, Martin'in bir sonraki "Edward Snowden" olmadığını söyledi.
Edward Snowden - 07.12.2016
Le Monde Gazetesi Snowden'ın Kaçırdığı Yeni Belgeleri Yayınladı
Le Monde gazetesi, Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) çalışanı Edward Snowden'ın kaçırdığı ve tüm dünyada dinleme ve izleme çalışmalarının ortaya koyulduğu yeni belgelere dair bilgiler yayınladı.
Edward Snowden - 02.12.2016
Avrupa'nın "Basın Özgürlüğü" Karnesi Zayıf
CIA çalışanı Edward Snowden'ın Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansına ait belgeleri sızdırdığı Guardian gazetesinin polislerce basıldığı hatırlatılan açıklamada, bilgisayar disklerinin zor kullanılarak imha edildiği anımsatıldı.
Edward Snowden - 30.11.2016
İngiltere'de Tartışmalı "İzleme Tasarısı" Yasalaştı
Yasaya ilişkin açılamada bulunan ABD Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) eski sistem analisti olan ve NSA'nın belgelerini sızdıran Edward Snowden de Twitter hesabından, "Birleşik Krallık, batı demokrasisi tarihinin en aşırı izlemesini yasalaştırdı.
Edward Snowden - 08.10.2016
BM'nin ABD'de İnsan Hakları Endişesi
Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU) ve NSA eski sistem analisti Edward Snowden, teknoloji devi Yahoo'yu, ABD istihbaratı adına yüz milyonlarca kullanıcının hesabını takiple suçlamıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edward Snowden Haberleri | Edward Snowden Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Edward Snowden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edward Snowden kimdir, hayatı ve biyografisi. Nsa Usulsüz Edinilen Telefon Kayıtlarını Sildiğini Duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 16:33:22. #1.14#

title