Edward Snowden Haberleri

Edward Snowden haber, Edward Snowden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edward Snowden - 22.03.2014
NSA'nın Çinli Politikacıları İzlediği İddia Edildi
Spiegel dergisinin Edward Snowden'in belgelerine dayandırdığı haberde, NSA'nnın Çin'de izlediği hedefler arasında internetin önem kazanmasıyla yıllık yaklaşık 28 milyar avro cirosu ile dünyanın en önemli ağ ve telekomünikasyon cihazı üreticisi Huawei şirketinin de bulunduğu belirtildi.
Edward Snowden - 18.03.2014
NSA'nın Bir Ülkenin Tamamını Dinleyebildiği İddiası
Washington Post, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA), yabancı bir ülkedeki telefon görüşmelerininin "yüzde 100"ünü dinleyebilme kapasitesine sahip bir sistem inşa ettiği iddiasında bulundu.  Haberini, "Edward Snowden'ın sızdırdığı belgeler konusunda doğrudan bilgisi bulunan kişilere" dayandıran gazete, MYSTIC adlı 2009 yılında uygulamaya konulan ses yakalama sisteminin, "geriye dönük bulma" anlamına gelen RETRO aracı ve ilgili programlarının 2011 yılında tam kapasitesine ulaştığı ifade etti.
Edward Snowden - 18.03.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın geçen yılın ortalarında basına sızdırdığı belgelerle NSA'nın dünya genelindeki dinleme faaliyetleri ortaya çıkmıştı.
Edward Snowden - 18.03.2014
Almanya'da Nsa Komisyonu, Merkel ve Snowden'i Dinlemek İstiyor
Almanya'da Federal Meclis’te partilerin oy birliği ile kurulan, Amerika ile yaşanan NSA dinleme skandalını araştıracak olan NSA Araştırma Komisyonu’nun Başbakan Angela Merkel ve Rusya’da yaşayan eski NSA çalışanı Edward Snowden’i şahit olarak dinleyebileceği belirtildi.
Edward Snowden - 14.03.2014
Facebook'un Kurucusu Zuckerberg'den Obama'ya "İnternet" Telefonu
Zuckergberg: "Hükümetin hepimizin geleceğine verdiği zarardan duyduğum düşkırıklığını dile getirmek için Başkan Obama'yı aradım" "ABD hükümetinin internet için tehdit değil destekleyici olması gerekir" "Hükümet, neler yaptığı konusunda çok daha şeffaf olmalı aksi halde insanlar en kötüsüne inanacak"
Edward Snowden - 14.03.2014
Facebook CEO'sundan Obama'ya Casusluk Telefonu
Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, ABD Başkanı Barack Obama’yı bizzat arayarak hükümetin elektronik izleme faaliyetleri konusundaki tepkisini iletti. Facebook hesabından yaptığı açıklamada Zuckerberg, güvenliği artırmak için gece gündüz çalışmalar yaparken, “Sizi kendi hükümetimizden değil, suçlulardan koruduğumuzu düşünüyorduk” dedi. 29 yaşındaki Zuckerberg, “Başkan Obama’yı arayarak, hükümetin geleceğimize verdiği zarara karşı duyduğum endişeyi ifade ettim. Ne yazık ki, tam, gerçek bir reform çok uzun zaman alacak gibi görünüyor.” şeklinde konuştu. Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu NSA çalışanlarından Edward Snowden, geçen yıl ABD istihbaratının dijital izleme faaliyetlerine dair bazı belgeler sızdırmıştı.
Edward Snowden - 12.03.2014
ABD'de Yetkisi Olmadan Gizli Bilgiye Ulaşan Casuslukla Suçlanıyor
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın bilgileri sızdırması örneğini hatırlatan Clark, hükümetin, kanunun çiğnendiği ve bilgilerin çalındığını iddia etmesi halinde bunun bilgi hırsızlığı ya da casusluğu düzenleyen yasalar üzerinden değerlendirilebileceğini vurguladı.
Edward Snowden - 11.03.2014
Belçika'ya Göre İngiltere, Telefon ve İnternet Trafiğini Gözetliyor
Comite I raporu, ABD'nin gizli dinleme skandalını ifşa eden eski NSA çalışanı Edward Snowden'in sızdırdığı bilgilerle örtüşüyor.
Edward Snowden - 04.03.2014
7. AB-Brezilya Zirvesi Gerçekleşti
AB ve Brezilya için önem teşkil eden siber güvenlik ve internet yönetimi hususlarının da ele alındığı toplantı sonrasında, Avrupa Konseyi Başkanı Van Rompuy küresel ilerlemenin en önemli araçlarından biri haline gelen siber uzay alanında işbirliğinin artırılması gerektiğinin altını çizdi. Hatırlanacağı üzere, 2013 yılında Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden, ABD Hükümeti'nin pek çok ülkenin liderini ve diplomatik temsilcisini yasadışı biçimde dinlediğine ilişkin bilgileri paylaşmış, Angela Merkel gibi AB liderlerinin yanı sıra Brezilya Devlet Başkanı'nın da dinlendiği ortaya çıkmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edward Snowden Haberleri | Edward Snowden Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Edward Snowden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edward Snowden kimdir, hayatı ve biyografisi. Almanya'dan Dijital Casusluğa Karşı Yeni Önlemler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.8.2021 06:28:10. #1.16#

title