Edufairs Yurtdışı Eğitim Fuarları Sona Erdi

Edufairs Yurtdışı Eğitim Fuarları Sona Erdi

Türkiye'nin en ciddi ve en gerçekçi yurtdışı eğitim fuarı olan Edufairs'in Mart ayı fuarları sona erdi.

Edufairs Yurtdışı Eğitim Fuarları Sona Erdi

Edufairs Yurtdışı Eğitim Fuarları'nın Ankara Hilton Otel, İzmir Swiss Otel, Bursa Almira Otel ve İstanbul Hilton Oteli'nde düzenlediği yurtdışı eğitim fuarlarına 10 bini aşkın öğrenci katılırken 5 bine yakın öğrenci yurtdışında eğitim almak ve detaylı bilgi almak için ön kayıt yaptırdı.

Çok yoğun bir katılım altında gerçekleşen fuarlarda öğrenci ve veliler fuar sürecince vize başvurusundan okul ücretlerine, sunulan öğrenim programlarından konaklamaya kadar yurtdışı eğitimin her aşamasıyla ilgili bilgi sahibi oldular.

Okul Temsilcileri Memnun
20'yi aşkın ülkeden Türkiye'ye gelerek Türk öğrencilerin yoğun ilgisi karşısında şaşkına dönen 60'a yakın eğitim kuruluşu temsilcileri Türk öğrencilere yetişmekte zorluk yaşadılar. Okul temsilcileri fuara katılan öğrencilerin toplu grup olarak değil daha çok bireysel yada aileleri ile katılımlarından duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Ziyaretçilerin çoğunun geleceğine odaklı ve ciddi bir kitleden oluşması fuarı diğerlerinden ayıran en önemli özellikti.

Burs Veren Okullara Yoğun İlgi
Aralarında ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Avustralya Hollanda, İtalya, Almanya, Avusturya,Malezya ve Rusya gibi ülkelerin yer aldığı eğitim kuruluşları fuara katılan öğrencilere ülkeleri ve verdikleri eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi verme fırsatı buldular. Fuar aynı zamanda burs imkanı sağlayan okulların temsilcileriyle yüz yüze görüşmek için eşsiz bir fırsat sağladı.

Bir Sonraki Fuar Kasım Ayında
Edufais Yurtdışı Eğitim Fuarları'nın bir sonraki fuarları Kasım 2012 ayında gerçekleşecek. 4 Kasım'da Ankara, 6 Kasım'da Adana, 8 Kasım İzmir'de ve 10-11 Kasım'da İstanbul'da gerçekleşecek fuarlara katılacak olan okullar önümüzdeki aylar içerisinde www.edufairs.com.tr adresinden açıklanacak.