Edt, "Anlatılan Senin Hikayendir"Le Bayburt ve Erzincan'da

Edt, "Anlatılan Senin Hikayendir"Le Bayburt ve Erzincan'da

Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Anlatılan Senin Hikayendir” adlı oyun Bayburt ve Erzincan da tiyatroseverlerle buluşacak.

Edt,

Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Anlatılan Senin Hikayendir" adlı oyun Bayburt ve Erzincan da tiyatroseverlerle buluşacak.

Erzurum Devlet Tiyatrosu'ndan yapılan açıklamaya göre Tv dizilerinden de tanınan Erzurum Devlet Tiyatrosu sanatçısı Cengiz Toraman'ın yazıp aynı zamanda oynadığı, Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü ve sanatçısı Levent Aras'ın yönetmenliğini üstlendiği "Anlatılan Senin Hikayendir" adlı tiyatro oyunu 18 ve 19 Ocak tarihlerinde Bayburt Kültür Merkezi'nde 20 ve 21 Ocak tarihlerinde ise Erzincan Kültür Merkezi Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.

Bölge Turnesi kapsamında geçtiğimiz günlerde Kars ve Ardahan'da önceki gün de Gümüşhane'de sahne alan "Anlatılan Senin Hikayendir" adlı tiyatro oyunu sahnelendiği illerde tiyatroseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Birbirinden farklı üç karakterin hikayelerinin anlatıldığı ve iki perdeden oluşan oyunu izleyen seyirciler oyun sonunda ise tv dizilerinin sevilen yüzü olan Erzurum Devlet Tiyatrosu sanatçısı Cengiz Toraman'la da hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler. Önceki gün Gümüşhane Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunu izleyenler arasında bulunan Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda'da oyun sonrasında sanatçı Cengiz Toraman'la biraraya gelerek Erzurum Devlet Tiyatrosu'nun Gümüşhane'de oyun sahnelemesinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek oyunla ilgili beğenilerini ifade etti. Sanatçı Cengiz Toraman ise Gümüşhane'de kendi yadığı ve aynı zamanda oynadığı bir oyunu sahnelemenin kendsini mutlu ettiğini belirterek, EDT ekibine gösterilen misafirperverlikten ötürü Vali Dr. Mayda'ya teşekkür etti. Bölge Turnesi'nin hız kesmeden devam ettiğini dile getiren sanatçı Cengiz Toraman, Güşhane'nin ardından 18 ve 19 Ocak tarihlerinde Bayburt Kültür Merkezi'nde 20 ve 21 Ocak tarihlerinde ise Erzincan Kültür Merkezi'nde sahnede olacaklarını hatırlatarak oyuna tüm tiyatroseverleri beklediklerini söyledi. - ERZURUM