Edremit Körfezi Haberleri

Edremit Körfezi haber, Edremit Körfezi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edremit Körfezi - 03.10.2019
Ege için sağanak yağış ve fırtına uyarısı
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, geçen hafta sonundan bu yana genelde yağışsız, az bulutlu ve açık geçen havaların ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarın gece saatlerinde Kıyı Ege'de başlayacak yağışlarla birlikte yerini hafta sonu serin ve yağışlı havalara bırakması tahmin ediliyor. Yarın akşam geç saatlerde Çanakkale ve Edremit körfezi çevrelerinde ve gece saatlerinde Kıyı Ege'de, 5 Ekim Cumartesi günü ise bölge genelinde (İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale ve Balıkesir) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.
Edremit Körfezi - 02.10.2019
Küçükkuyu'da imar rantı tartışması
AK PARTİ'Lİ MERT: 'KÜÇÜKKUYU ŞU AN PLANSIZ' Küçükkuyu Belediyesi'nin 2016 yılında yeni bir imar planı hazırladığını, bu planın da 2017 yılı Mayıs ayında dijital ortama geçirilmeye başlandığını belirten Zahit Mert, "Yeni bir 5000'lik ve 1000'lik planlar hazırladıklarını söylediler. Bu hazırlık sırasında belediyedeki imar planlarına baktığımızda plana aykırı katlar verildiğini, imar planında olmayan yerlerin imara dahil edildiğini gördük. Bunlara itiraz ettik. Bu itirazlarımızı önce belediye yönetimi geçiştirdi. O dönemki AK Parti Belediye Meclis üyeleri dilekçelerle bu işi sürdürdüler. Bunun neticesinde alınan 9 meclis kararını Belediye Başkan Cengiz Balkan iptal etti. Küçükkuyu'da 2016'da yapılan imar planını da tamamen iptal ettiler. 'Biz eski plana geri dönüyoruz' dediler. İptal olunca eski plandan ruhsat verilmeye çalışıldı. Bu arada Çanakkale Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açıldı. Mahkeme, 2008'de yapılan eski imar planına dönülemeyeceğine ve yeni bir imar planı yapılmasına karar verdi. Şu anda da yeni imar planı yapılıyor. Bunun için de ruhsat verilemiyor. Küçükkuyu şuanda plansız" dedi. "2016 yılında imar planından sonra yapılan sayısallaştırmada tespit ettiğimiz usulsüzlükler var" diyen Zahit Mert, şöyle konuştu: "Kimi müteahhitlerin arazilerini imarların içine almışlar. Yani bir arazinin imar içine alınabilmesi için ki bunların hepsi zeytinlik vasfında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden, 8-9 daireden görüş alınması lazım. Zemin etütlerinin yapılması lazım. Sanki bunlar, daha önceden imarın içindeymiş gibi gösterilerek bir kısım belediye meclis üyelerinin ve bir kısım belediyeye yandaş müteahhitlerin yerlerini imar planı içine almışlar. Yine bir kısım Cumhuriyet Halk Partili belediye meclis üyelerinin arazilerindeki yolları ve yeşil alanları kaldırmışlar. Bunları kendi arazilerinin içine dahil etmişler. Daha önce bir vatandaşımızın belediyeye terk ettiği yeşil alanları da konut alanına çevirmişler. Belediye yarın bu yeşil alanları bir müteahhide verecek. Gelir amaçlı bunları düşünmüşler. 9 tane meclis kararıyla bunları iptal etmek mecburiyetinde kaldılar." 'GELİŞMEYLE GENİŞLEMEYİ KAÇIRIYORUZ' Küçükkuyu'da emlakçılık yapan Vedat Soydaş ise, zeytin ağaçlarının olduğu yerlerin imara açıldığını belirterek, "Aynı zamanda Kaz Dağları'nda bağırıyorlar, 'zeytinlikler yok ediliyor' diye. 50 yıldır Edremit Körfezi'ni CHP yönetiyor.
Edremit Körfezi - 29.09.2019
Adramytteion Antik Kenti'nde "ilk tarım" izleri
19'uncu yüzyılın ilk yarısında Edremit Körfezi'ni ziyaret eden birçok seyyah o dönemde Troas bölgesine karşı duyulan aşırı ilgi nedeniyle buradaki kentlerin konumlarını ortaya çıkaracak kadar bölgede kalamadı ve Adramytteion'un bugünkü Edremit civarında olabileceği şeklinde genel kanıya uydular.
Edremit Körfezi - 26.09.2019
Edremit körfezi'nde erken hasattan ilk zeytinyağı sıkıldı
BALIKESİR'in Edremit Körfezi'nde erken hasat zeytinden ilk zeytinyağı protokol mensuplarının da katılımıyla sıkıldı.
Edremit Körfezi - 26.09.2019
Dha yurt bülteni - 18
Görüntü Dökümü: -Şüpheli çantanın görüntüsü -Bombacının patlayıcıyı koyması -Patlama anı -Çantadan çıkanlar Haber-Kamera: Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA,- ===================== Edremit Körfezi'nde erken hasattan ilk zeytinyağı sıkıldı BALIKESİR'in Edremit Körfezi'nde erken hasat zeytinden ilk zeytinyağı protokol mensuplarının da katılımıyla sıkıldı.
Edremit Körfezi - 26.09.2019
Edremit Körfezi'nde zeytinyağı sıkımı başladı
Türkiye'nin önemli zeytinyağı üretim merkezlerinden Edremit Körfezi'nde yeni sezonda yağ elde edilmesine başlandı.
Edremit Körfezi - 17.09.2019
Köylü kadınlar, "doğa dostu" temizlik malzemesi üretiyor
Çamaşır yıkama tozu, leke çıkarıcı ve krem temizleyici kitlerini hazırlamaları için anlaşma yapılan köy kadınlarının aile bütçelerine katkı sağlamasının da hedeflendiğini aktaran İlhan, şöyle devam etti: "Proje ortağımız Nusratlı Köyü Kültür, Turizm ve Dayanışma Derneği, destekçilerimiz ise Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Yaşama Dair Vakıf, Overteam Bilgi Teknolojileri ve Adhoc'tur. Etiketlerin, ambalajların tasarımını ve kullanıcı denemelerini gerçekleştirdik. Daha sonra da üretime devam edilerek Türkiye çapında satışa başlamayı hedefliyoruz. Projemizi Kazdağlarının eteklerindeki Nusratlı köyünde gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra bölgede sivil toplum kuruluşları, oteller, belediyeler ve okullarda düzenlediğimiz atölyelerle doğa dostu temizliğin aslında ne kadar önemli, gerekli ve pratik olduğunu anlatıyoruz. İnsana, canlılara ve çevreye çok zarar veren petrokimyasal bazlı temizlik malzemeleri yerine doğa dostu temizlik malzemelerinin kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlayarak projenin başlangıç noktası olan Edremit Körfezi'ne akıtılan kimyasal yükü azaltmak ve suyumuzu korumayı amaçlıyoruz.
Edremit Körfezi - 11.09.2019
ATO'dan coğrafi işaretli ürün atağı
Beypazarı kurusu, Çubuk turşusu, Agat taşı, Kalecik karası üzümü, Gölbaşı sevgi çiçeği, Nallıhan iğne oyası ve örtmesinin coğrafi işaret olarak tescil edildiğini hatırlatan Baran, şöyle dedi: "ATO önderliğinde tescil alınan Ankara tava, döner, simit ve erkeç pastırması ürünlerimiz oldu. Ankara'nın müracaatta bekleyen ürünleri şu an Ankara keçisi oğlağı eti, Ankara tiftiği, Beypazarı'nın 60 kat baklavası, cevizli sucuğu ve kapaması." Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) nezdinde tescil edilen 3 ürünü bulunduğuna işaret eden Baran, "AB'den tescil için 15 ürün sıra bekliyor. Bunlardan bazıları, Afyon'dan sucuk ve pastırma, Kayseri'den mantı, sucuk ve pastırma, Antakya künefesi, Giresun tombul fındığı, Milas zeytinyağı, Edremit Körfezi yeşil çizik zeytini, Gaziantep lahmacunu, İnegöl köftesi bir de Taşköprü sarımsağı.
Edremit Körfezi - 11.09.2019
SOLOTÜRK'ün Edremit Körfezi uçuşuna "kokpit içi" bakış
Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK'ün geçen hafta Balıkesir'de gerçekleştirdiği gösterinin kokpit içi görüntüsü yayınlandı.
Edremit Körfezi - 09.09.2019
Edremit'te "Yılmaz Akpınar Kültürevi" açıldı
Edremit Körfezi'nde bugüne kadar 30'a yakın eğitim ve sağlık kuruluşu binası bağışında bulunan Akpınar ailesi, kültürel gelişimin desteklenmesine yönelik hizmetlerine devam ediyor.
Edremit Körfezi - 23.08.2019
Edremit körfez ilçelerinde 96 düzensiz göçmen ve 3 organizatör yakalandı
Balıkesir'in Edremit Körfezi ilçelerinde; yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek isteyen toplam 96 göçmen ile 3 organizatör yakalandı.
Edremit Körfezi - 23.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------- Yangın bölgesinin hava görüntüleri Haber- Kamera: Mehmet Can MERAL / BODRUM (Muğla), ================== Kaz Dağı eteklerindeki Edremit Körfezi betonlaşıyor Çanakkale'de, Kirazlı- Balaban mevkisinde yürütülen altın madeni faaliyetlerine tepki için başlatılan 'Su ve Vicdan Nöbeti' sürerken, diğer yandan Kaz Dağları'nın güney yamaçlarındaki betonlaşma dikkat çekiyor.
Edremit Körfezi - 22.08.2019
Edremit Körfezi'nde sazlık alandaki yangın
Balıkesir'in Edremit ilçesinde sazlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.
Edremit Körfezi - 22.08.2019
Edremit Körfezi'nde sazlık alanda yangın
Balıkesir'in Edremit ilçesinde yangın çıkan sazlık alanın yakınındaki bir ev, önlem amacıyla boşaltıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edremit Körfezi Haberleri | Edremit Körfezi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Edremit Körfezi haberleri, son dakika edremit körfezi haber ve gelişmeleri burada. Zeytinyağında merdiven altı üretim uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.8.2021 17:24:23. #1.16#

title