Edirnekapı Haberleri

Edirnekapı haber, Edirnekapı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edirnekapı - 23.02.2020
23 Şubat Pazar DHA Spor Gündemi
13.00 Eski Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın vefat eden babası Sinan Kılıç'ın naaşı, öğle namazı sonrası Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrası Edirnekapı'da toprağa verilecekBEŞİKTAŞSiyah-beyazlılar günü izinli geçirecek.
Edirnekapı - 14.02.2020
Süheyl Ünver kabri başında anıldı
Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'nda, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen anma programına, Ünver'in ailesi ve sevenleri katıldı.
Edirnekapı - 07.02.2020
Van'da çığ düşmesi sonucu şehit olan askerin cenazesi son yolculuğuna uğurlanıyor
Cuma namazı sonrası yapılacak cenaze töreninin ardından şehidin naaşı, Edirnekapı Mezarlığı'nda defnedilecek.
Edirnekapı - 29.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli İstanbul Vaizi Vanlıoğlu'nun cenazesine katıldı
İdris TİFTİKCİ / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayatını kaybeden İsmailağa Kur'an Kursu'nun kurucusu emekli İstanbul Vaizi Ahmet Vanlıoğlu'nun cenazesine katıldı.  Bir süredir kanser tedavisi gören ve önceki gün evinde 77 yaşında hayatını kaybeden Vanlıoğlu için Fatih Camisi'nde ikindi vakti cenaze namazı kılındı. Cenazeye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bayrak Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, İsmailağa Cemaati Önderi Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vekillerinden Hasan Kılıç, Kemal Hut, oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu ile yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, "Kürsüdeki hitabında o kavl-i leyyin, Vanlıoğlu hocamızda temerküz etmişti. Bu kadar güzel ifade tarzıyla da gönüllerimizi, gönülleri fethetmişti. Son demlerinde kendisini doğrusu görme imkanım olamadığı için de çok üzgünüm. Şimdi musallada kendisiyle beraberiz. Rabbim inşallah taksiratını hasenata tebdil etsin. Cennetiyle cemaliyle hep birlikte bizleri müşerref kılsın ve Sevgili Peygamberimizin özellikle livaü'l hamd ismiyle müsemma sancağı altında hep bizleri haşr-ü cem eylesin." dedi. Erdoğan cenaze namazı sonrası Vanlıoğlu'nun tabutuna omuz verdi. Vanlıoğlu, Edirnekapı Mezarlığında toprağa verildi.
Edirnekapı - 29.01.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EMEKLİ İSTANBUL VAİZİ VANLIOĞLU'NUN CENAZESİNE KATILDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, "Kürsüdeki hitabında o kavl-i leyyin, Vanlıoğlu hocamızda temerküz etmişti. Bu kadar güzel ifade tarzıyla da gönüllerimizi, gönülleri fethetmişti. Son demlerinde kendisini doğrusu görme imkanım olamadığı için de çok üzgünüm. Şimdi musallada kendisiyle beraberiz. Rabbim inşallah taksiratını hasenata tebdil etsin. Cennetiyle cemaliyle hep birlikte bizleri müşerref kılsın ve Sevgili Peygamberimizin özellikle livaü'l hamd ismiyle müsemma sancağı altında hep bizleri haşr-ü cem eylesin." dedi. Erdoğan cenaze namazı sonrası Vanlıoğlu'nun tabutuna omuz verdi. Vanlıoğlu, Edirnekapı Mezarlığında toprağa verildi.
Edirnekapı - 29.01.2020
Emekli İstanbul Vaizi Ahmet Vanlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı
Vanlıoğlu'nun cenazesi Edirnekapı Mezarlığında toprağa verildi.
Edirnekapı - 22.01.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-4
1-'TOPRAK DEDE' SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI -Türkiye'nin 'Toprak Dede' olarak tanıdığı TEMA Vakfı'nın kurucusu Hayrettin Karaca için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Karaca, törenin ardından Edirnekapı Mezarlığı'na defnedildi.
Edirnekapı - 22.01.2020
'Toprak Dede' son yolculuğuna uğurlandı
97 yaşında hayatını kaybeden 'Toprak Dede' diye bilinen TEMA Vakfı'nın kurucusu Hayrettin Karaca için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Sabah saatlerinde Cemal Reşit Rey'de düzenlenen törenin ardından Karaca'nın Türk bayrağına sarılı tabutu Fatih Camii'ne getirildi. Cenaze törenine eski bakanlardan Ali Babacan, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karaca ailesi, TEMA Vakfı üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  TORUNU TABUTUN BAŞINDAN AYRILMADI  Hayrettin Karaca'nın torunu Oktay Karaca cenaze namazı öncesinde tabutun başından bir an olsun ayrılmadı. Kurulan taziye çadırında Karaca ailesi taziyeleri kabul etti.  "DEDEM ÇOK HAYAT DOLU BİR İNSANDI" 'Toprak Dede' Hayrettin Karaca'nın torunu Yeşne Karaca İren, "Dedem çok hayat dolu bir insandı. Hep hayat ve yaşam için çok mücadele verdi. O artık hepimizin dedesi, toprak dede. 'Toprağını hor gören yarınını zor görür' derdi. Artık onun izinden geleceğimize sahip çıkacağız. Hayat için, yaşamak için hep mücadele etti. Hepimizin dedesi. Sizlerin de başı sağ olsun" şeklinde konuştu.  "ASLINDA BÜTÜN CANLILAR DEDESİNİ YİTİRDİ" TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, hayata gözlerini yuman Hayrettin Karaca'yı anlattı. Ataç, "Hayrettin Bey çok özel bir kişiydi. Hayrettin Bey sağlıklı olduğu dönemde ülkenin her tarafına dokunmuş bir insandır. Onun için ülkede çok büyük bir hüzün var. Hayrettin Bey sadece insanların değil canlıların haklarını savunduğu için aslında bütün canlılar babasını ya da dedesini yitirdi. Çok büyük hizmetleri geçmiştir ülkeye. Daha dünya yeni yeni bir takım gerçekleri konuşmaya başlarken, 90'lı yıllarda Nihat Bey ile birlikte toprağın, ağacın, suyun, havanın önemini konuşmuşlardır. Bütün söyledikleri şimdi her gün adım adım önümüze geliyor" ifadelerini kullandı.  YOL ARKADAŞI NİHAT GÖKYİĞİT DE TÖRENDEYDİ  Hayrettin Karaca'nın 11 Eylül 1992 yılında TEMA Vakfı'nı birlikte kurduğu yol arkadaşı 'Yaprak Dede' Nihat Gökyiğit cenaze töreninde tabutun yanı başındaydı. Tekerlekli sandalye ile törene getirilen Gökyiğit, diğer katılımcıların yardımıyla ayağa kalkarak cenaze namazı kıldı. Türkiye'nin 'toprak dede' olarak tanıdığı Hayrettin Karaca kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Edirnekapı - 22.01.2020
'TOPRAK DEDE' SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
-Türkiye'nin 'Toprak Dede' olarak tanıdığı TEMA Vakfı'nın kurucusu Hayrettin Karaca için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Karaca, törenin ardından Edirnekapı Mezarlığı'na defnedildi.
Edirnekapı - 22.01.2020
TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca için veda töreni
Hayrettin Karaca'nın cenazesi öğle vakti Fatih Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
Edirnekapı - 21.01.2020
Haydar Aliyev Azerbaycan Okulu öğrencileri "Kanlı Ocak" kurbanlarını andı
Küçükçekmece'deki Haydar Aliyev Azerbaycan Okulu öğrencileri, Azerbaycan'da, bağımsızlığın sembolüne dönüşen ve tarihe "Kanlı Ocak" olarak geçen 20 Ocak Katliamı'nın kurbanlarını, Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliği'nde andı.
Edirnekapı - 17.01.2020
Türk Eğitim Vakfı, Değerli Bağışçısı Türkan Sedefoğlu'nu unutmadı
Türk Eğitim Vakfı (TEV), Türkiye'deki radyo reklamcılığının öncü isimlerinden biri olan vasiyet ve hiba bağışçısı Türkan Sedefoğlu'nu vefatının 29. yıl dönümünde Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen bir törenle andı.
Edirnekapı - 15.12.2019
(Havadan fotoğraflarla) Otoyolların ortasında kalan tarihi kemere taş hırsızları dadandı
Edirnekapı, Karagümrük, Beyazıt ve Fatih gibi semtlerde Reşid Paşa Türbesi, Atik Ali Paşa Camii, Sultan Mahmud Türbesi, Ayasofya Camii ve Topkapı Sarayı'nın da bulunduğu toplam 37 noktaya su dağıtan tarihi kemer, halk arasında 'Şirinkemer' olarak da biliniyor.
Edirnekapı - 15.12.2019
(Havadan görüntülerle)- OTOYOLLARIN ORTASINDA KALAN TARİHİ KEMERE TAŞ HIRSIZLARI DADANDI.
Edirnekapı, Karagümrük, Beyazıt ve Fatih gibi semtlerde Reşid Paşa Türbesi, Atik Ali Paşa Camii, Sultan Mahmud Türbesi, Ayasofya Camii ve Topkapı Sarayı'nın da bulunduğu toplam 37 noktaya su dağıtan tarihi kemer, halk arasında 'Şirinkemer' olarak da biliniyor.
Edirnekapı - 15.12.2019
D-100'de panelvan ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı
100 Karayolu Edirnekapı geçişinde panelvan minibüs ile otomobilin karıştığı trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Edirnekapı - 15.12.2019
D-100'DE PANELVAN İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 2 YARALI
Eyüpsultan D-100 Karayolu Edirnekapı geçişinde panelvan minibüs ile otomobilin karıştığı trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Edirnekapı - 06.12.2019
Okmeydanı'ndaki trafik kazasında anne ve oğlu yaralandı
D-100 Karayolu Edirnekapı istikametinde seyir halindeki 34 VA 5171 plakalı otomobil arıza yapınca sürücüsü tarafından sol şeride çekildi.
Edirnekapı - 06.12.2019
(OKMEYDANI D 100'DE KAZA; TRAFİKTE YOĞUNLUK
Haber-Kamera: Özgür EREN-Murat DELİKLİTAŞ / Kağıthane D-100 Karayolunda aracı bozulan otomobile başka bir otomobil çarptı. Kazada 1'i çocuk 2 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle D-100 Karayolu Edirnekapı istikametinde trafik yoğunluğu oluştu.
Edirnekapı - 21.11.2019
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Öğretmenler Günü etkinlikleri başladı
Yarın Sultanahmet Camisi'nde cuma namazı öncesinde şehit öğretmenlerin ruhuna mevlit okutulacak. 23 Kasım Cumartesi günü İstanbul'da birleştirilmiş sınıflarda eğitim yapan öğretmenler Beyoğlu Öğretmenevinde gece konaklayıp, sabah kahvaltı sonrasında Pera Müze'sindeki drama gösterisinde buluşacak. Öğleden sonra ise Edirnekapı gezisi gerçekleştirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edirnekapı Haberleri | Edirnekapı Haber - Haberler - Sayfa 8 - Edirnekapı haberleri, son dakika edirnekapı haber ve gelişmeleri burada. Eyüpsultan'da takla atan otomobil karşı şeride geçti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.9.2021 21:03:08. #1.14#

title