Edirnekapı Haberleri

Edirnekapı haber, Edirnekapı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edirnekapı - 07.08.2020
Haliç Köprüsü'ndeki bakım çalışmalarının ikinci etabına bu gece başlanıyor
Çalışma kapsamında, köprünün Edirnekapı-Okmeydanı istikametindeki 3 şeridinin sağdan 2 şeridi, 7 gün boyunca kapatılarak trafik akışı tek şeritten sağlanacak.
Edirnekapı - 29.07.2020
İBB Kurban Bayramına hazır
İBB çocukları da unutmadı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Birimi, Kurban Bayramı çalışmaları kapsamında; bayramın 2. ve 3. Günü, Küçükçekmece, Edirnekapı, Üsküdar ve Kartal birimlerinde birer ekip olmak üzere toplamda 4 hemşire ekibi ile destek verecek.
Edirnekapı - 28.07.2020
İSTANBUL-DÜĞÜN KONVOYUNDAKİ MAGANDALAR YAKALANDI
O-3 Otoyolu Bayrampaşa mevkii Edirnekapı istikametinde dün öğlen saatlerinde düğün konvoyundaki biri kamyonet iki araç, zikzaklar çizerek dakikalarca ilerledi.
Edirnekapı - 24.07.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin açılışına yetişemeyenler cuma namazını Yenikapı'da kılacak
Koyuncu, "Allah bu sevincimizi daim etsin, daha iyilerini göstersin inşallah. Mescid-i Aksa'nın kurtuluşuna vesile olsun. Yenikapı da olsa Edirnekapı da olsa cumamızı kılacağız.
Edirnekapı - 21.07.2020
Haliç Köprüsü'nde bakım çalışması devam ediyor
Çalışmanın ilk aşamasında köprünün Okmeydanı-Edirnekapı istikametinde 3 şeritli yolun sağ şeridi kapatıldı.
Edirnekapı - 20.07.2020
(Havadan Görüntülerle)HALİÇ KÖPRÜSÜ'NDE TRAFİK YOĞUNLUĞU
İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 18 Temmuz Cumartesi günü, D-100 Haliç Köprüsü'nde bakım onarım çalışması başlatıldı. Çalışmaların başlaması sebebiyle haftanın ilk iş gününde yoğun araç trafiği oluştu. Köprünün karayolu bağlantısındaki derzlerin aşınması sebebiyle başlatılan bakım onarım çalışmaları kademeli olarak sürecek. Çalışmanın ilk aşamasında köprünün Edirnekapı-Okmeydanı istikametindeki 3 şeritli yol tek şeride düşürüldü.
Edirnekapı - 20.07.2020
Haliç Köprüsü'nde bakım çalışması nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanıyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 18 Temmuz Cumartesi günü, köprünün kara yolu bağlantısındaki derzlerin aşınması sebebiyle başlatılan bakım onarım çalışmaları kademeli olarak sürüyor. Çalışmanın ilk aşamasında köprünün Okmeydanı-Edirnekapı istikametinde 3 şeritli yolun sağ şeridi kapatıldı.
Edirnekapı - 19.07.2020
Şehit Erkan Gökteke son yolculuğuna uğurlandı
İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı tarafından öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından şehit Erkan Gökteke'nin naaşı, Edirnekapı Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.
Edirnekapı - 18.07.2020
Haliç Köprüsü'nde 18 Ağustos'a kadar bakım çalışması yapılacak
İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar 4 etapta tamamlanacak. Çalışmanın ilk aşamasında köprünün Okmeydanı-Edirnekapı istikametinde 2 şeritli yolun sağ şeridi 7 gün boyunca kapatılacak.
Edirnekapı - 18.07.2020
(havadan görüntüyle) HALİÇ KÖPRÜSÜ'NDE BİR AY SÜRECEK YOL ÇALIŞMASI BAŞLADI
Haliç Köprüsü'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve bir ay sürecek olan bakım ve onarım çalışması başladı. Köprüde trafik yoğunluğuna neden olan çalışmalar havadan görüntülendi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Haliç Köprüsü'nde bir ay boyunca 18 Temmuz ile 18 Ağustos tarihleri arasında 4 aşamalı gerçekleştirilecek olan çalışmanın ilk etabı başladı. Gece saatlerinde başlayan çalışmanın birinci etabında Edirnekapı-Okmeydanı istikametinde 2 şeritli yolun sağ şeridi, 7 gün boyunca kapatıldı.
Edirnekapı - 18.07.2020
Haliç Köprüsü'ndeki tadilat işlemleri gece saatlerinde başladı
Haliç Köprüsü Edirnekapı-Okmeydanı yönü gece saatlerinde başlayan bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle bir hafta boyunca kapalı olacak.
Edirnekapı - 15.07.2020
251 ŞEHİT İÇİN 251 HATİM İNDİRİLDİ
Haber-Kamera: Elif YAVUZ-Feridun AÇIKGÖZ/İSTANBUL, DHA 15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yılında o gece hayatını kaybeden 251 şehit için 251 hatim okundu. Okunan hatimlerin duası, 15 Temmuz Şehitler Makamı'nda İstanbul İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı tarafından yapıldı.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında İstanbul Müftülüğü tarafından dün başlatılan "15 Temmuz Şehitleri Hatim Programı" bugün sona erdi. Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliği'nde, ilk olarak Eyüpsultan Topçular Camii Müezzini Hüseyin Demirci'nin başlattığı Kur'an-ı Kerim hatim tilaveti, 30 hafızın katılımıyla bugün sabaha kadar sürdü.
Edirnekapı - 15.07.2020
251 ŞEHİT İÇİN 251 HATİM İNDİRİLDİ
Haber-Kamera: Elif YAVUZ-Feridun AÇIKGÖZ/İSTANBUL, DHA 15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yılında o gece hayatını kaybeden 251 şehit için 251 hatim okundu. Okunan hatimlerin duası, 15 Temmuz Şehitler Makamı'nda İstanbul İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı tarafından yapıldı.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında İstanbul Müftülüğü tarafından dün başlatılan "15 Temmuz Şehitleri Hatim Programı" bugün sona erdi. Edirnekapı 15 Temmuz Şehitliği'nde, ilk olarak Eyüpsultan Topçular Camii Müezzini Hüseyin Demirci'nin başlattığı Kur'an-ı Kerim hatim tilaveti, 30 hafızın katılımıyla bugün sabaha kadar sürdü.
Edirnekapı - 15.07.2020
İSTANBUL'DA SURLARDA ÇÖKME:  20 BURÇA DİKKAT
- İSTANBUL'un yıkılmaya yüz tutan tarihi surlarının bir bölümünde daha, dün gece çökme meydana geldi. Dünya kültür mirası listesinde olan surların son durumunu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat anlattı. Polat, "Edirnekapı-Sulukule arasında bugün yıkımı olan saha da, öncelikli olarak onarılması gereken 20 burçtan birisi.
Edirnekapı - 15.07.2020
Haliç Köprüsü'nde derz yenilemesi yapılacak
Birinci aşamada köprünün Okmeydanı-Edirnekapı istikametinde 2 şeritli yolun sağ şeridi, 7 gün boyunca kapatılacak.
Edirnekapı - 15.07.2020
Haliç Köprüsü'nde derz yenilemesi yapılacak
UTK kararına göre, 15 Temmuz 2020 ile 30 Ağustos 2020 arasında yapılabilecek çalışma, Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 18 Temmuz 2020 ile 18 Ağustos 2020 tarihleri arasında 4 aşamalı yapılacak. 1. aşamada köprünün Okmeydanı - Edirnekapı istikametinde 2 şeritli yolun sağ şeridi 7 gün boyunca kapatılacak.
Edirnekapı - 15.07.2020
15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLİĞİ'NDE ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
15 Temmuz Darbe girişiminin 4'üncü yıldönümünde 15 Temmuz şehitleri kabirleri başında düzenlenen törenle anıldı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yılında Edirnekapı'da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği'nde anma töreni düzenlendi.
Edirnekapı - 15.07.2020
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE CANLI YAYIN
Edirnekapı'daki 15 Temmuz Demokrasi Şehitliğinde tören düzenleniyor.
Edirnekapı - 13.07.2020
Adalet Bakanı Gül, IV. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'nda konuştu: (2)
"Arınma süreci henüz tamamlandı" Abdulhamit Gül, son olarak 8 Temmuz'da gerçekleştirilen toplantıda HSK'nin 2 yargı mensubu hakkında meslekten men kararı verdiğini, 26 yargı mensubunun tedbiren görevden uzaklaştırıldığını kaydederek, şunları söyledi: "İhtiyat ve teyakkuzu elden bırakmamakla birlikte, mahkemelerimizin kürsülerinde artık Pensilvanya'dan emir alan, abilerinden emir alan, cemaatinden, ideolojik yapılardan emir alan değil, hukukun emrinde, milletin hizmetinde yargı mensuplarının bulunduğunu hatırda tutmamız gerekir. Türk yargısı kendi içindeki arınma çabalarına birçok kurumdan çok daha erken tarihlerde başlamıştır ve süreç içinde çok önemli bir mesafe elde edilmiştir. Ancak arınma süreci henüz tamamlanmamıştır. FETÖ ile mücadelenin yargısal boyutunun meşru ve güvenilir tutulması, en başta yargının kendi içindeki bu süreci sağlıklı biçimde sürdürüp sonuçlandırılmasına bağlıdır." Mücadelenin titizlikle ve hukuk içerisinde kararlılıkla devam ettiğini aktaran Gül, şu değerlendirmelerde bulundu: "Tüm kurumlarımız bu mücadeleyi sürdürmektedir. Bu mücadele bir siyasi partinin, bir görüşün mücadelesi değildir, 83 milyon milletimizin beka mücadelesidir, hukuk mücadelesidir, demokrasi mücadelesidir. Bu mücadele sadece birilerinin kişisel mücadelesi değil, topyekun millet olarak, devlet olarak verdiğimiz mücadeledir. Sadece FETÖ değil, toplumun ve devletin içerisinde bu anlamdaki yapıların hiçbirine müsamaha gösterilmeyecek, hukuk dışında hiçbir illegal, parelel yapıya da asla ama asla müsade edilmeyecektir. Bu mücadeleyi hep birlikte başarıyla nasıl 15 Temmuz'da yaptıysak, bu demokrasi nöbetini sonuna kadar sürdüreceğiz ve kazanan demokrasimiz, hukuk, ülkemiz ve aziz milletimiz olacak." Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, buradaki programının ardından Hafıza 15 Temmuz Müzesi'ni, 15 Temmuz Şehitler Makamı'nı ve Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliği'ni ziyaret etti.
Edirnekapı - 10.07.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Millete Sesleniş" konuşması: (3)
Erdoğan, Nazım Hikmet'in İstanbul'un fethini ve Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesini anlattığı şiirinin, "İslam'ın beklediği en şerefli gündür bu / Rum Konstantiniyye'si oldu Türk İstanbul'u / Cihana karşı koyan bir ordunun sahibi, Türk'ün padişahı, bir gök yarılır gibi / Girdi, Edirnekapı'dan kır atın üstünde / Fethetti İstanbul'u sekiz hafta üç günde / O ne mutlu, mübarek bir kuluymuş Allah'ın / Belde-i Tayyibe'yi fetheden padişahın / Hak yerine getirdi en büyük niyazını / Kıldı Ayasofya'da ikindi namazını.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edirnekapı Haberleri | Edirnekapı Haber - Haberler - Sayfa 6 - Edirnekapı haberleri, son dakika edirnekapı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika... HALİÇ KÖPRÜSÜ'NDEKİ 2'İNCİ ETAP ÇALIŞMALARI TRAFİĞİ KİLİTLEDİ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 10:32:37. #1.14#

title