Edirne Haberleri

Edirne haber, Edirne son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edirne 20.7.2020
Edirne'de 1 ton 200 kilogram kaçak kum midyesi ele geçirildi
Edirne'nin Keşan ilçesinde 1 ton 200 kilogram kaçak kum midyesi ele geçirildi.
Edirne 20.7.2020
Edirne'den kısa kısa
Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Gazi İlkokulunun deprem riski taşıdığı için yıkılacağını bildirdi.
Edirne 20.7.2020
Son dakika haberi... ETSO'dan organik tarım uygulamaları eğitimi
Son dakika habere göre Edirne Ticaret ve Sanayi Odasının (ETSO) düzenlediği Organik Tarım Uygulamaları Eğitimi Birinci Modülü tamamlandı.
Edirne 20.7.2020
Edirne Ticaret Borsası
Edirne Ticaret Borsasında Anadolu kırmızı sert buğdayın kilogramı en yüksek 1,827 liradan satıldı.
Edirne 20.7.2020
Enez'deki Su Sporları Eğitim Merkezi'nin yapımı tamamlandı
Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda Edirne sınırlarında yer alan Saros Körfezi'nin Enez sahilinde Su Sporları Eğitim Merkezi oluşturuldu.
Edirne 20.7.2020
Çorum polisinden pandemi şebekesine operasyon
Edinilen bilgilere göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, bir grubun Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Valileri değişen Balıkesir, Tunceli, Edirne, Zonguldak, Kars, Muğla illerinde faaliyet gösteren ticari işletmeleri arayarak, kendilerini valilik özel kalemi veya valisi olarak tanıtarak, sözde düzenledikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Covid-19 tedavisinde kullanılmak üzere illerinde bulunan hastaneler, sağlık ocakları ve kliniklere solunum cihazı almak için yardım kampanyası adı altında para talep edildiği bilgisine ulaştı.
Edirne 20.7.2020
Son dakika haber... Debisi düşen Meriç Nehri martıların uğrak mekanı oldu
Bir son dakika haberine göre Edirne'deki debisinin düşmesi nedeniyle Meriç Nehri'nde oluşan kum adacıkları, yüzlerce martıya ev sahipliği yapıyor.
Edirne 20.7.2020
Edirne'de bir evde 15 kilo 281 gram uyuşturucu ele geçirildi
Edirne'nin Keşan ilçesinde bir evde 15 kilo 281 gram uyuşturucu ele geçirildi, 1 kişi tutuklandı.
Edirne 20.7.2020
Son dakika haberi | Uçmakdere normalleşme sürecinde paraşütlerle şenlendi
"Korkuyla gelen insanlar gökyüzünden inmek istemiyor" Bölgeye özellikle İstanbul, Edirne, Çanakkale ve yakın illerden paraşüt tutkunlarının ilgi gösterdiğini anlatan Fidan, "İnsanlar önce bir korkuyla geliyor, uçuşa başladıktan 10 saniye sonra bunun çok huzurlu ve çok keyifli bir aktivite olduğunun farkına varıyor.
Edirne 20.7.2020
Kapıkule Sınır Kapısı'nda su ve lokum ikramı
Vakfın hayırseverlerin güçlü desteği ve gönül veren insanların gayretli çalışmalarıyla uluslararası bir STK haline geldiğini aktaran Açık, şunları kaydetti: "Türkiye Diyanet Vakfı dünyanın dört bir yanında sürdürdüğü çalışmalarla din, dil, renk ve cinsiyet ayrımı yapmadan mazluma umut oluyor. Yeryüzünde iyiliğin egemen olması misyonu, ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıf olma vizyonu ile hareket ediyoruz. Bu doğrultuda gurbetçilere yönelik gerçekleştirilen çalışma takdire şayandır. Mesai arkadaşlarımız ve gönüllülerimiz büyük bir hassasiyetle gurbetçilerimizi karşılama ve vakfımızın tanıtımı yönünde büyük gayret sarf ediyor." Edirne İl Müftü Vekili ve TDV Edirne Şube Başkan Vekili Hüseyin Okuş da araçlarıyla binlerce kilometre uzaktan gelen ve vatan topraklarına ayak basanları karşıladıklarını bildirdi.
Edirne 20.7.2020
Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması başladı
Bölge elemelerinde 43 baronun stajyer takımları yarıştı. Batman, Şanlıurfa, Düzce, Tokat, Karabük, Kastamonu, Çorum, Van, Kocaeli, Edirne ve Kırıkkale Baro Başkanları da Ankara'ya geldi.
Edirne 20.7.2020
Son dakika haberi | Kırklareli Valisi Bilgin, vali yardımcısı ve kaymakamlar ile vedalaştı
Lüleburgaz Kaymakamlığı'na Giresun Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, Vize Kaymakamlığı'na Edirne Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer, Pınarhisar Kaymakamlığı'na Ardahan Vali Yardımcısı Mehmet Kılıç'ın ataması yapıldı.
Edirne 20.7.2020
Edirne'den kısa kısa
Keşan ilçesindeki sahillerde vektörle mücadele çalışması gerçekleştirildi.
Edirne 20.7.2020
Kara yollarında durum
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Mahmutbey Batı-Hadımköy kavşakları Edirne yönünde üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Edirne 19.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
O gün caminin içine sınırlı sayıda kişi alınabileceğine işaret eden Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi bir rakam vermek istemiyorum, o da değerlendiriliyor. 'Hijyenik şartlara uygun bir şekilde bu nasıl temin edilir?' diye. Orada öncelikle bir kere cuma namazının ve bir büyük mabet olarak Ayasofya Camisi'nin mehabetine uygun, yani o günün şanına, şerefine uygun bir şekilde, vakar ile sakin bir şekilde bu açılışın gerçekleşmesi hedefleniyor. Sayın Cumhurbaşkanımız tabii ki katılacaklar. Vatandaşlarımızla birlikte belli sayıda cemaat orada olacak. Zaten cumanın şartlarından birisidir bu. Ana zemin olarak giriş katında cuma namazı kılınacak ilk planda." "Temel ilke mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine zarar verilmemesi" Ayasofya Camisi'ndeki mozaikler, fresk ve tasvirlerle ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaptığı çalışmanın tamamlandığını belirten Kalın, şunları kaydetti: "Işık sistemi olmayacak. Bir perde sistemiyle bunların kapatılması üzerinde çalışılıyor şu anda, son aşamaya gelinmek üzere. Buradaki temel ilke bu mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine hiçbir şekilde zarar verilmemesi. Hamdolsun, ecdat burayı 500 yıl önce o fresklerle mozaiklerle birlikte korudular. Camiye çevrildikten sonra da 1453'te, bugün de aynı hassasiyet gösteriliyor. Kıble bölümünde 2 tane büyük tasvir var. Hz. Meryem tasviri ve bir de onlar 'Cebrail' diyorlar bir melek tasviri var. Bir de yan tarafta galerilerin olduğu yerde Hz. İsa'nın tasvirleri ve Hristiyan tarihine ait başka tasvirler de var. Zaten o yandaki tasvirler namaz kılınmasına mani teşkil etmiyor. Hani onlar kıble tarafından olmadığı ve namaz kılarken görülmediği için onlarda bir sıkıntı yok. Daha önce de bunu Sayın Cumhurbaşkanımız da ilan etti. Bugüne kadar bunlar nasıl korunduysa, ziyarete açıksa bundan sonra da o şekilde açık olmaya devam edecek. Bu vesileyle yurt dışından gelen bazı eleştiriler ya da kaygılar bağlamında onu tekrar teyit etmek isterim. Bunların kapatılması, üstünün sıvanması, ziyarete açılmaması gibi bir şey söz konusu değil. Bunlar gene normal ziyaretçilere de açık olacak. İsteyen gidip o mozaikleri görebilecek." "Ayasofya'da ziyaret anlamında bir değişiklik olmayacak" Kalın, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan Ayasofya Camisi'nin yapılan protokolle Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredildiğini hatırlatarak, "Bazı hizmetlerini Kültür ve Turizm Bakanlığı vakıflar üzerinden görmeye devam edecek. Çünkü normal bir cami olmanın yanı sıra orası aynı zamanda tarihi ve kültürel bir miras. Aslında bizim birçok selatin camimiz bu niteliğe sahip. Sultanahmet Camisi'ne, Süleymaniye Camisi'ne, Fatih Camisi'ne ya da Edirne'de Selimiye Camisi'ne gidildiğinde namaz kılmak isteyen namaz kılıyor.
Edirne 19.7.2020
Son dakika haberleri! Edirne'de çıkan anız yangını söndürüldü
Son dakika haberi: Edirne'de çıkan anız yangını itfaiye ekiplerince söndürüldü.
Edirne 19.7.2020
Trakya'da "agro turizmi" atağı
Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesinde düzenlenen etkinlikte Ankara, İzmir, İstanbul ve Edirne gibi illerden gelen fotoğraf sanatçıları, en iyi fotoğrafı çekebilmek için uğraştı.
Edirne 19.7.2020
"Saros'un akvaryumu" İbrice, normalleşme sürecinde hareketlendi
Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda Edirne sınırlarında yer alan Saros Körfezi'nin "akvaryumu" olarak adlandırılan İbrice Limanı'nda dalgıçlar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyarak dalış gerçekleştiriyor.
Edirne 19.7.2020
Haftanın tarihine bakış
22 Temmuz 1913- Sırbistan II. Balkan Savaşı'ndan topraklarını genişleterek çıktı. Bükreş Anlaşması ile Osmanlı, I. Balkan Savaşı'nda yitirdiği Edirne ve Kırklareli'ni geri aldı.
Edirne 19.7.2020
TÜ'de uluslararası öğrenci başvuruları
Özellikle Balkanlı öğrencilerin Edirne'ye ve TÜ'ye ilgi gösterdiğini aktaran Çalışkan, şunları kaydetti: "Trakya Üniversitesi 2020-2021 akademik yılı yurtdışından uluslararası öğrenci kabulü başvuruları devam ediyor.
Edirne 19.7.2020
Edirne'den kısa kısa
Edirne Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Boztürk, LGS'de büyük başarı elde ettiklerini bildirdi.
Edirne 18.7.2020
Edirne'de kontrolden çıkan otomobil devrildi
Edirne'de devrilen otomobilin sürücüsü yaralandı, araç kullanılamaz hale geldi.
Şu an buradasınız: Edirne Haber, Edirne Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 10 - Edirne haber sayfamızda Edirne haberleri okuyabilir, Edirne son dakika haberleri ve güncel Edirne gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haberi! TEM'de trafik kazası: 1 yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 13:03:30. #1.14#
title