Edirne Valisi Büyük'den Veda Ziyaretleri

Edirne Valisi Büyük'den Veda Ziyaretleri

Sakarya Valiliği'ne Atanan Edirne Valisi Mustafa Büyük, 'Edirne, Türkiye'de Çok Özel ve Farklı Bir Şehir' Dedi

Edirne Valisi Büyük'den Veda Ziyaretleri
19.05.2010 17:08 | Son Güncelleme: 19.05.2010 17:08

Sakarya Valiliği'ne atanan Edirne Valisi Mustafa Büyük, 'Edirne, Türkiye'de çok özel ve farklı bir şehir' dedi.

Vali Büyük, Anadolu Ajansı Edirne Bölge Müdürlüğü, Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) ve Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneğini ziyaret etti. Vali Büyük'ü Anadolu Ajansı Bölge Müdürü ve EGD Başkanı Derya Sarılarlı ile dernek yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Sakarya'ya gitmesine rağmen Edirne'de gündeme gelen projelerin en iyi şekilde devam edeceğini ümit ettiğini ifade eden Vali Büyük daha sonra şöyle dedi:

'Edirne'de başladığımız işler ve devam eden işler var. Bunları Edirne'de olmasam da takip edeceğim. Valiliklerde atamalarda süre yoktur. Edirne'de iki yıl çalıştım. Daha çalışmayı arzu ediyordum. Edirne'yi sevdim. Edirne gerçekten sevilmeyecek bir yer değil. Edirne, Türkiye'de çok özel ve farklı bir şehir. Gelecekte de öyle olacak. Önemi dahada öne çıkacak bir şehir. Beldi Edirne şuanda fark edilmeyen bir şehir. Belki hükümetin, Türkiye'nin gündemine Edirne'nin daha fazla getirilmesi lazım. Bazı yerler zengin görünebilir ama onların zenginlikleri harici yanı çok kalıcı değil. Edirne'nin çok önemli bir zenginliği var. Tek başına bu yetiyor, burayı önemli kılıyor. Edirne o nedenle gelecekte çok daha iyi olacak. Ben burada çok mutlu çalıştım, gururlu çalıştım. Allah'a şükür kırılmadan, incinmeden, güzellikle görev yaptım'

- BALKANLARIN ÖNEMİ-

Balkanlarla ilgilenme görevinin kendisine Batı Trakya'da yaşayanların verdiğini belirten Büyük, şunları söyledi:

'Kendileriyle ilgilenmemi istediler. Balkanlar ve Edirne önemli. Bir birini tanıması lazım. Onlar bizi, bizde onları tanımıyoruz. Karşılıklı bir eksiklik var. Daha iyi noktaya gelebilmek, daha güçlü olabilmek, dünya çapında bir şehir olabilmek için ufkunuz dar olmayacak. Her acıdan daha büyük, hedeflere sahip olmamız lazım. Onuda Edirne'nin bunu sağlayacak durumu var. Medeni çağdaş, gelişmiş, Cumhuriyet birikimlerine sahip hemde çok köklü bir geçmişi, tarihi bağı var.'

AA Bölge Müdürü Sarılarlı da iki yıl süreyle Vali Büyük'ün kentin gelişmesine yönelik ve Balkanlar'da bir çok hizmetlerinin olduğunu belirterek, Büyük'e yeni görev yeri Sakarya'da da başarılar diledi.

Vali Büyük, daha sonra gazetecilerle sohbet etti. Sarılarlı, Vali Büyük'e Anadolu Ajansı'nın, 'Türkiye'nin 90 Yılı' kitabı, hatıra parası ve hatıra pulu, EGD içinde üzerinde gül motifi bulunan Edirne kari yapımı bir tablo armağan etti.

Edirne Gazetesi sahibi Volkan Şenveli ve gazetenin Yazı İşleri Müdürü Şennur Karagöz de üzerinde Edirne'nin simgesi olan Selimiye Camii ve şehirle bütünleşmiş eserlerin yer aldığı bir fotoğraf hediye ettiler.

(BAR-NA-ÜNS) - EDİRNE

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title