Edirne-lalapaşa Yolunda Trafik Kazası: 1 Kişi Ölü, 1 Yaralı

Edirne-lalapaşa Yolunda Trafik Kazası: 1 Kişi Ölü, 1 Yaralı

Edirne-lalapaşa Yolunda Yabancı Plakalı Tır ile Bir Kamyonun Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 1 Kişi Öldü, Bir Kişi Ağır Yaralandı.

Edirne-lalapaşa Yolunda Trafik Kazası: 1 Kişi Ölü, 1 Yaralı

Edirne-Lalapaşa yolunda yabancı plakalı TIR ile bir kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı.

Hamzabeyli Sınır Kapısı'na giden uluslararası yol üzerinde saat 13:00 sıralarında meydana gelen olayda; Hamzabeyli'den Türkiye'ye giriş yapan Gabriella Marianne (42)'in kullandığı Alman plakalı RH-AX 103 plakalı TIR, yolun karşı tarafından seyir halinde olan Sabri Arslan'ın kullandığı 60 TM 393 plakalı kamyonla çarpıştı.

Edirne'den Lalapaşa istikametine seyreden Sabri Arslan'ın kullandığı kamyon, karşı şeritte bulunan tesise girmeye çalıştığı sırada, karşı yönden gelen TIR aracıyla çarpıştı. Kazanın etkisiyle kamyonun şoför mahalli araçtan kopararak yol üzerinde sürüklenmeye başladı. Şoför mahallinde bulunan sürücü Arslan araçtan düşerek olay yerinde hayatını kaybetti. Alman plakalı TIR ise yoldan çıktı. TIR aracında sıkışan sürücü Gabriella Marianna uzun süre kurtarılmayı bekledi.

Edirne'den gelen itfaiye, sağlık ve trafik ekipleri sürücüyü sıkıştığı yerden çıkartarak ambulansla hastaneye gönderdi. Yağmurun etkili olduğu bölgede yaşanan kaza nedeniyle Edirne Lalapaşa yolu bir süre ulaşıma kapandı.

(CİHAN)