Edirne Halk Eğitim'den Kepçe Operatörlüğü Kursu
Haberler » Yerel » Haber

Edirne Halk Eğitim'den Kepçe Operatörlüğü Kursu

Edirne Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Klavye Kullanım Teknikleri ve Kepçe Operatörlüğü Kursu Açıyor. İnşaat İş Kolunda Hizmet Veren Firmaların Kalifiye Eleman Bulmaktaki Sıkıntısını Çözmesi Düşünülen Kepçe Operatörlüğü Kursu, İl Özel İdaresi Makine Parkı'nda Yapılacak.

Edirne Halk Eğitim'den Kepçe Operatörlüğü Kursu

Edirne Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, klavye kullanım teknikleri ve kepçe operatörlüğü kursu açıyor. İnşaat iş kolunda hizmet veren firmaların kalifiye eleman bulmaktaki sıkıntısını çözmesi düşünülen kepçe operatörlüğü kursu, İl Özel İdaresi Makine Parkı'nda yapılacak.

1 Eylül tarihi itibariyle 2007-2008 eğitimi öğretim yılı kapsamında açılan 124 adet mesleki ve teknik, el sanatları ve sosyal alanlarda düzenlenen kurslar sürüyor. Edirne Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, bu yıl ilk defa klavye kullanım teknikleri ve kepçe operatörlüğü için gelen yoğun talepleri değerlendirerek kurs açacak. Klavye kullanım teknikleri ve kepçe operatörlüğü kurslarını açmayı hedefleyen müdürlük, yeni bir eğitim çalışmasını da başlatmış olacak.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Erkaraman, "Özellikle her yıl Adalet Bakanlığı'na personel alımı sırasında yazılı sınav dışında bilgisayar klavyesini hızlı kullanımıyla ilgili uygulamalı sınav yapılıyor. Halktan gelen bu yöndeki talep üzerine bu kurs için kayıtlar başladı. Bu kurs bir anlamda Adalet Bakanlığı'nın personel alımı öncesi yapılan sınava hazırlık niteliğini taşıyor. 12 kursiyerin başvurması halinde kurs açılarak haftanın 2 günü mesai saatleri dışında eğitim yapılmasını planlıyoruz" dedi.

Müdürlük, klavye kullanım teknikleri kursunun yanı sıra inşaat iş kolunda hizmet veren firmalardan gelen yoğun talep üzerine de kepçe operatörlüğü kursu açmayı planlıyor. İnşaat iş kolunda hizmet veren firmaların kalifiye eleman bulmadaki sorununu gidermesi hedeflenen kursa ilişkin Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erkaraman, şöyle konuştu:

"Kepçe operatörlüğü konusunda yaptığımız alan taraması sonucu Edirne'de böyle bir iş kolunun olduğu fakat yeterli teknik eleman olmadığı görüldü. Özellikle işsiz olan gençlerin bu kursa yoğun şekilde ilgi göstereceğini düşünüyoruz. İnşaat iş kolunda hizmet veren firmaların kalifiye eleman bulmadaki sıkıntıları nedeniyle kendilerinden gelen talep değerlendirildi. Mesai saatleri dışında teknik elemanlar tarafından verilecek olan kurs için eğitim alanı olarak da İl Özel İdaresi Makine Parkı'nın

kullanacağız. Bu kursumuzu da 12 kursiyerin başvurması halinde eğitimlere başlanacak."

22 Ekim Pazartesi günü başlayan kayıtlar devam ederken, klavye kullanım teknikleri ve kepçe operatörlüğü kursuna katılmak isteyenlerin nüfus cüzdanı ve diploma fotokopisiyle birlikte mesai saatleri içinde Edirne Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ne başvurmaları gerekiyor.

(İA-ED-ÖZ-Y)