Edirne Fetöcü Öğretmen Çift, Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı - Haberler
Haberi Paylaş

Edirne Fetöcü Öğretmen Çift, Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kocaeli'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında mesleklerinden ihraç edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan A.T., ile A.T., adlı öğretmen çift 3 çocuğu ile Yunanistan'a kaçmak isterken Edirne'de yakalandı.

Kocaeli'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında mesleklerinden ihraç edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan A.T., ile A.T., adlı öğretmen çift 3 çocuğu ile Yunanistan'a kaçmak isterken Edirne'de yakalandı. Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, Kocaeli'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında mesleklerinden ihraç edilen, haklarında yakalama kararı bulunan öğretmen çift A.T., A.T.'nin 3 çocuğuyla birlikte Yunanistan'a yasadışı yollardan kaçmak için Edirne'ye geldiğini belirledi. Polis, çifti Yunanistan'a kaçıracaklarını tespit ettiği İran asıllı organizatör M.A.'yı adlı takibe aldı. İranlı M.A., öğretmen çift ve çocuklarını Meriç Nehri kıyısına götürmek için kiraladığı ve Türk asıllı M.A.'nın kullandığı otomobil polis tarafından Yunanistan sınırındaki Üyüklütatar Köyü girişinde durdurup içindeki öğretmen çift, 3 çocuğu, İranlı organizatör M.A., Türk şoför M.A.'yı gözaltına aldı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde soruşturmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler adliyey sevk edildi. İranlı organizatör M.A., tutuklanırken, Türk şoför M.A., serbest bırakıldı. Öğretmen çift A.T. ile eşi A.T.'nin 3 çocuğuyla birlikte adliyede işlemleri sürüyor.

Edirne Fetöcü Öğretmen Çift, Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı

Edirne Fetöcü Öğretmen Çift, Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı

Edirne Fetöcü Öğretmen Çift, Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title