Edirne: Enez'in Elektrik Sorunu

Edirne: Enez'in Elektrik Sorunu

Edirne'nin Keşan ile Enez İlçelerinde Ziraat Odası'nda Muhtarlarla Bir Toplantı Yapan AK Parti Milletvekili Necdet Budak, "Enez Elektrik Hattının Son 25 Km'lik Kısmı da İhale Edildi. Enez'in Elektrik Sorunu Bitiyor" Dedi.

Edirne: Enez'in Elektrik Sorunu

Edirne'nin Keşan ile Enez ilçelerinde Ziraat Odası'nda muhtarlarla bir toplantı yapan AK Parti Milletvekili Necdet Budak, "Enez elektrik hattının son 25 km'lik kısmı da ihale edildi. Enez'in elektrik sorunu bitiyor" dedi.

Ayçiçeği priminin 1.75 Ykr'dan 2 Ykr'a çıkarıldığını ifade eden Milletvekili Budak, şuan buğday fiyatının da 4 Ykr civarında olduğunu söyledi. Çiftçinin desteklemelerle ve prim sistemiyle ilgili olarak bilgilendirilmesi gerektiğini vurgulayan Budak, bunu ilçe Tarım Müdürlükleri ve Ziraat Odalarının yapacağını kaydetti. Doğrudan gelir desteğinin azaltılarak, prim desteğinin arttırılmasının doğru olacağını söyleyen Budak, "Çiftçilerimiz, Edirne, Uzunköprü ve Keşan'da kurulan toprak tahlil laboratuarlarından mutlaka yararlanmalıdır" diye konuştu.

Ziraat Odası Başkanı Hasan Çörek ve yönetim kurulunun hazır bulunduğu toplantıya Enez'e bağlı tüm köylerin muhtarları katıldı.

Kaynak: İHA