Edirne'den Kısa Kısa -Pet Şişeler Engelli Arabasına Dönüşüyor - Haberler
Haberi Paylaş

Edirne'den Kısa Kısa -Pet Şişeler Engelli Arabasına Dönüşüyor

AA - Haberler | Yerel
Edirne'den Kısa Kısa -Pet Şişeler Engelli Arabasına Dönüşüyor

Edirne Koleji 3

Edirne Koleji 3. sınıf öğrencileri, öğrencilerinin rehberliğinde Edirne Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği'nin plastik toplama projesine destek veriyorlar. Öğrenciler kendileri plastik şişe toplama çalışmaları yapmalarının yanında diğer sınıfları da dolaşarak tüm öğrencilerimizin projeye destek olmalarını sağladılar.

Edirne Koleji Koordinatör Müdürü Mahmut Boztürk, bu anlamlı çalışmadan dolayı öğretmenleri ve öğrencileri kutladı. Okulun sosyal sorumluluk alanında birçok başarılı çalışma gerçekleştiğini ifade eden Boztürk, bu projeyle öğrencilerin ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunma gibi çok önemli bir kazanımda bulunduklarını kaydetti.

- KEŞAN'DA KURTULUŞ KOŞUSU YARIN YAPILACAK

Keşan Belediyesince Kurtuluş Bayramı nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kurtuluş Koşusu bu yıl 11 Kasım'da yapılacak.

Keşan Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 11 Kasım 2010 Perşembe günü saat 09.30'da Radyolink ile Belkoop arasındaki parkurda gerçekleştirilecek yarışma 7 kategoride gerçekleşecek. Yarışmada ferdi olarak dereceye girenlere madalya ve kupanın yanı sıra birincilere 200 TL, ikincilere 150 TL ve üçüncülere ise 100 TL para ödülü verecek. Takım halinde de dereceye girenlere de kupa ve aynı miktarda para ödülü verilecek.

- EDOSK'LU ORYANTİRİNG SPORCULARI ULUSLARARASI ORYANTİRİNG YARIŞLARINA KATILDI

Edirneli Oryantiring sporcuları, İstanbul Oryantiring Kulübünce bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Oryantiring yarışlarına katıldı.

Komşu ülke Bulgaristan'ın Yambol şehri dahil onlarca kulübünün katıldığı yarışmaya Edirneli sporcular da 5 gün süren yarışların 4. günü katıldı. Belgrad ormanlarında Binbaşı Çeşmesi mevkinde yapılan yarışlarda EDOSK Antrenörü Ahmet Anık ve İl hakemi Seda Donat Bacı liderliğinde 25 sporcu kendi yaş kategorilerinde yarışarak deneyimlerini artırdılar.

Belgrad ormanının zorlu parkurlarında dikenli çalıların ve eğimli arazilerin olduğu bir zeminde yapılan yarışlara yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce sporcu heyecanla yarıştı.

İl temsilcisi ve EDOSK antrenörü Ahmet Anık, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en önemli uluslararası Oryantiring faaliyeti olan bu yarışmaya Edirne'den 25 sporcuyla katılmanın sevindirici olduğunu söyledi.

Oryantiring sporunun Edirne'de çok kısa zamanda gelişerek ili dışarıda temsil edecek seviyeye gelmiş olmasının mutluluk verici olduğunu vurgulayan Anık, şöyle devam etti:

'Yarışların 4. gününde M12 kategorisinde 2,6 kilometrelik parkurda 6. sırada yarışı tamamlayan Ömer Faruk Gümüşoğlu, gelecek vaat ettiğini gösterdi. Edirne ilimizde Oryantiring sporcularının tecrübesini artırmak amacıyla katıldığımız bu yarışlarda Lalapaşa Sinanköy'den katılan Ömer Faruk Gümüşoğlu kafile içinde en başarılı sonuçla gururumuz oldu. İleri ki dönemlerde Ömer gibi sporcularımızın artmasını ve tüm Oryantiring sporcularının daha büyük başarılara imza atmasını ümit ediyoruz.'

EDOSK Başkanı Bülent Bacı da Oryantiringin bir çok disiplini bir arada taşıyan, matematik, doğa zekası ile atletizmin birleştiği bir spor olduğunu belirtti.

Bacı, 'Kulübümüz de bu spora yer vermekten zevk duyuyoruz. Zor şartlar altında Edirne de bu sporu geliştirmeye çalışıyoruz. Bulgaristan'ın komşu şehri Yambol dan bile bir çok kulüp Türkiye de yarışmalara gidebiliyor. Biz ise ileri ki yıllarda derece alabilecek seviyeye umarım gelebileceğiz. Sponsor desteğine de ihtiyacımız var ' dedi.

(RC-NÖZ) - EDİRNE

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title