Edirne'den Kısa Kısa

Edirne'den Kısa Kısa

Keşan, Uzunköprü ve Havsa ilçelerinde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Edirne'den Kısa Kısa

Havsa ilçesinde Ramazan Bayramı, törenle kutlandı.

Kaymakam Vekili Hüseyin Tutuş, Milli Egemenlik Parkı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, toplum olarak en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan günlerin yaşandığını söyledi.

Ramazan Bayramı'na erişmenin mutluluğunun yaşandığını aktaran Tutuş, "Bu vesile ile Ramazan Bayramınızın, güzel Havsamıza, serhat şehri Edirnemize, yüce milletimize, İslam alemine hayırlara vesile olması ve mutluluklar getirmesini diliyorum. Tüm mesai arkadaşlarımın ve bütün Havsalı hemşehrilerimin aileleri ile sağlıklı ve mutlu bir Ramazan Bayramı geçirmelerini temenni ediyorum" diye konuştu.

Törene, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Jandarma komutanı Mahir Aşık, daire ve kurum müdürleri katıldı.

 

-Keşan'da bayramlaşma töreni

 

Keşan ilçesinde Ramazan Bayramı, törenle kutlandı.

Kaymakam Bekir Dınkırcı, ilçedeki bir düğün salonunda düzenlenen törende, herkesin bayramını kutladı.

Ramazan ayı süresince yardımlaşma ve dayanışmanın güzel örneklerinin ortaya konduğunu belirten Dınkırcı, "Bize düşen tek bir şey var. Bizi biz yapan değerleri korumalıyız. Önümüzdeki bayramlarda tekrar birlikte olmak umuduyla, en kalbi duygularımla bir kez daha bayramınızı tebrik ediyorum. Sağlıkla sıhhatle, sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum" dedi.

Törene, Keşan Belediye Başkanı Mehmet ÖzcanCHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, 4. Mekanize Komutan Vekili Albay Kadir Uslu, AK Parti eski milletvekili Necdet Budak, daire ve kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

-Uzunköprü'de bayramlaşma töreni

 

Uzunköprü ilçesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. 

Kaymakam Kemal Yıldız, öğretmenevinde düzenlenen törende,  ramazan ayının ardından bayramı karşıladıklarını söyledi.

Bayramlarda aile ziyaretlerinin önemli olduğunu hatırlatan Yıldız, "Ailenizle, huzur ve mutluluk dolu bayramlar diliyorum. Bizim gibi bayramı şen, mutlu ve huzurlu şekilde geçiremeyenlere sağlık mutluluk afiyetler diliyorum. Sizlerin de bildiği gibi bir kısmımız bayramı hüzünle geçiriyor, gönlümüz de onlarla birlikte. Ümit ediyorum ki bayramlarını en kısa zamanda onlar da aileleriyle geçirir" diye konuştu. - Edirne