Edirne'den Kısa Kısa
Haberler » Güncel » Edirne'den Kısa Kısa - Haber

Edirne'den Kısa Kısa

AK Parti Edirne Kadın Kolları Başkanı Nergis İnce ve yönetim kurulu üyeleri, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Edirne'den Kısa Kısa

AK Parti Edirne Kadın Kolları Başkanı Nergis İnce ve yönetim kurulu üyeleri, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Balkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, ilçenin gelişmesi için çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.


İnce de Balkan'a başarı diledi.


"Teknolojiye Köprü" bilgilendirme toplantısı


Trakya Üniversitesinde (TÜ) "Teknolojiye Köprü" bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mühendislik Fakültesinde gerçekleşen toplantıda konuşan TÜ Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Semiha Öztuna, merkezin faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.


Merkezin rektörlük bünyesinde yapılandırıldığını belirten Prof. Dr. Öztuna, "Üniversite ile sanayi arasında iş birliğini geliştirmek, destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler vermek, proje geliştirme ve yönetim hizmetleri için sanayi ile üniversite arasında kontratlı Ar-Ge projelerin yapılmasını sağlamak, fikri ve sınai mülkiyet haklarının yönetilmesi konusunda akademisyenlere yol göstermek, şirketleşme ve girişimcilik alanlarında öğrenci ve akademisyenlere yönelik faaliyetler yürütmek merkezin amaçlarıdır." ifadelerini kullandı.


Toplantıya akademisyen ve öğrenciler katıldı.


Bilgilendirme toplantılarının üniversitenin diğer birimlerinde yapılmaya devam edeceği bildirildi.


Milli Eğitim Müdürü Arpacı'ya ziyaret


Ziraat Bankası Trakya Bölge Müdürü Kemalettin Bayat ile Satış ve Performans Müdürü Kürşat Tüzen, Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı'yı ziyaret etti.


Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Arpacı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bayat ve Tüzen'e teşekkür etti.


Bayat da Arpacı'ya çalışmalarında başarı diledi.


TÜ'de sergi açıldı


Trakya Üniversitesi (TÜ) Güzel Sanatlar Fakültesinde "Mikrokosmos" temalı sergi açıldı.


Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melihat Tüzün'ün Uluslararası Baskıresim Değişim Programı IPEP INDIA 2018 tarafından seçilen "Hakikat" adlı eserinin de yer aldığı Hindistan Uluslararası Baskıresim Değişim Programı Koleksiyon Sergisi, Edirne'de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


Serginin açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Melihat Tüzün, programın bu sene "Mikrokosmos" kavramı üzerinde durarak baskı resim teknikleri aracılığıyla dünya üzerindeki küresel ve sosyo-politik kavramların vurgulandığını belirtti.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler