Edirne'deki Fetö/pdy Davası
Haberler » Güncel » Edirne'deki Fetö/pdy Davası - Haber

Edirne'deki Fetö/pdy Davası

Edirne'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, aralarında firari sanık FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 15'i tutuklu 40 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Edirne'deki Fetö/pdy Davası

'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, aralarında firari sanık FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 15'i tutuklu 40 sanığın yargılanmasına devam edildi.


Edirne 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşma adliyenin konferans salonunda yapıldı.


Duruşmaya, tutuklu sanıklar Nidai Kıraç, Erdoğan Duman, Bülent , Halil İbrahim Karadeniz, Hasan Odabaşı, Enes Selim Bölükoğlu, Erhan Bozne, Önder Aydın, Ertuğrul Türker, , Nuri Eken, Aydın Tümbel, Tamer Vardar, İsmail Özkan ve Selman Yıldırım ile avukatları katıldı.


Sanık Hasan Odabaş, FETÖ ile ilişkisi bulunan BİŞDER'e giderek CHP'ye oy istediği yönünde iddiaların asılsız olduğunu ifade ederek, "BİŞDER'e sohbete gitmedim, memur olarak bir parti lehinde olamam bu beyanları kabul etmiyorum" dedi.


Sanıkların birçoğu 2014 yılında adliyede düzenlenen "Zaman'a sahip çık" gösterisine destek amaçlı katılmadıklarını, merak için bakmaya gittikleri şeklinde savunma yaptı.


Sanık Ahmet Arvasi adliyedeki gösteriye sanayiye giderken merak yüzünden uğradığını ve slogan atmadığını ileri sürdü.


Avukatların savunmaları sonrası mahkeme başkanı Tayyip Özdurmaz, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, firari sanıkların yakalama emirlerinin devamına, infazlarının bekletilmesine, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve Mehmet Büyükgezici için çıkarılan iade ve kırmızı bülten cevabı ile sanıkların örgütün şifreli haberleşme programı kullanıp kullanmadığına ilişkin raporun beklenmesine, dosyadaki eksiklerin giderilmesi ne karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler