Edirne'de, Yağışlardan Sonra Debisi Yükselen Tunca Nehri Taştı

Edirne'de, Yağışlardan Sonra Debisi Yükselen Tunca Nehri Taştı

Edirne'de, Yağışlardan Sonra Debisi Yükselen Tunca Nehri Taştı. Nehrin Taşması Nedeniyle Karaağaç Semtine Giden Yol Trafik Ekipleri Tarafından Kapatıldı, Bir Çok Evin Alt Katını Su Bastı, Araçlar Yollarda Kaldı.

Edirne'de, Yağışlardan Sonra Debisi Yükselen Tunca Nehri Taştı

Edirne'de, yağışlardan sonra debisi yükselen Tunca Nehri taştı. Nehrin taşması nedeniyle Karaağaç semtine giden yol trafik ekipleri tarafından kapatıldı, bir çok evin alt katını su bastı, araçlar yollarda kaldı.

Tunca Köprüsü'nün onarımında yatağında yapılan değişiklik ve yağışlar nedeniyle Tunca Nehri'nin debisi yükseldi. Karaağaç Mahallesi'nden Edirne kent merkezine geliş istikametinde kullanılan Tunca Nehri kenarındaki yol, nehrin taşması sonucu su altında kaldı. Edirne Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin uyarısı üzerine, Edirne Belediyesi görevlilerince yol, araç trafiğine kapatıldı. Karaağaç-Edirne arasındaki ulaşım, servis yolundan sağlanıyor.

Bu arada, akşam saatlerinde yeniden şiddetlenen sağanak yağış nedeniyle şehirde birçok evin alt katını sular bastı. Göle dönen yollarda birçok araç da mahsur kaldı. Belediye ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürürken, yağmur yağışının yarın da devam etmesi bekleniyor.

(İA-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA