Edirne'de Hacze Giden Avukatın Darp Edildiği İddia Edildi

Edirne'de Hacze Giden Avukatın Darp Edildiği İddia Edildi

Edirne'de, Baroya Kayıtlı Stajyer Avukatın, Haciz Mahallinde Borçlunun Oğlu Tarafından Fiziksel Saldırıya Maruz Kaldığı Bildirildi

Edirne'de Hacze Giden Avukatın Darp Edildiği İddia Edildi

Edirne'de, baroya kayıtlı stajyer avukatın, haciz mahallinde borçlunun oğlu tarafından fiziksel saldırıya maruz kaldığı bildirildi.

Edirne Barosu Başkanı Faruk Sezer, yaptığı yazılı açıklamada, baroya kayıtlı stajyer avukat Adem Eray Kozan'ın 4 Mayısta, görevi sırasında haciz mahallinde borçlunun oğlunun hakaretine ve tehdidine maruz kaldığını ve darp edildiğini belirtti.

Saldırı sonucunda meslektaşlarının vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığını kaydeden Sezer, hukukun ve hukukçunun işlevinin toplum düzeninin hakça sağlanabilmesi olduğunu belirterek, hukukun olmadığı, hukukçunun işlevini yerine getirmediği toplumlarda kaos, zorbalık ve terörün olduğunu aktardı.

Savunma görevini yapan avukata, bir gün toplumun her kesiminden insanlar tarafından gereksinim duyulabileceğini vurgulayan Sezer, 'Hukuku ve savunma görevini yapan avukatı işlevsiz hale getirmek isteyenlere söyleyecek sözümüz, takınılacak tavrımız hep oldu, bundan sonra da olacaktır' ifadelerini kullandı.

Baro olarak meslektaşları stajyer avukat Adem Eray Kozan'a geçmiş olsun dileğinde bulunan Faruk Sezer, saldırganın en ağır biçimde cezalandırılması girişimlerinde her aşamada yanında olacaklarını belirterek, saldırıyı kınadı.

(RC-İSA) - EDİRNE