Edirne Belediye Başkanı Sedefçi: Organizasyon Şirketine Dava Açacağız

Edirne Belediye Başkanı Sedefçi: Organizasyon Şirketine Dava Açacağız

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Kırkpınar Haftası ile İlgili Bir Aksilik Olmadığını, Sadece Organizasyonu Yapan Şirketle Belediye İlişkilerinde Olumsuzluk Yaşandığını Kaydetti.

Edirne Belediye Başkanı Sedefçi: Organizasyon Şirketine Dava Açacağız

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Kırkpınar Haftası ile ilgili bir aksilik olmadığını, sadece organizasyonu yapan şirketle belediye ilişkilerinde olumsuzluk yaşandığını kaydetti.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, makamında Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Haftası etkinlikleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Etkinlikler konusunda bir problem bulunmadığını ifade eden Sedefçi, "Sanatçılar belli, günler belli. Yalnız organizasyonu yapan şirketle ilişkimiz olumsuz gidiyor. Organizasyon şirketi bu sene komik işler yapmaya başladı. Kırkpınar'a yakışmayan sanatçılar önerdi bize, biz de istemedik. Kendisi 'konser yapacağım' diyor, bizi bağlamaz. Bizim istediğimiz sanatçıları getirmedi. Şartnameye uymadıkları için kendilerine dava açacağız." dedi.

Şartnameye göre Kırkpınar'a hangi sanatçıların geleceğine belediye ile birlikte karar verildiğini ifade eden Sedefçi, "Mahkeme kararıyla tespit ettirip, 150 bin liralık teminat mektubuna el konulmasını talep edeceğiz. Kırkpınar'a yakışmayacak bir olayı istemiyoruz." açıklamasında bulundu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA