Edirne Belediye Bandosu, Romanya'daki Bando Festivaline Katılıyor

Edirne Belediye Bandosu, Romanya'daki Bando Festivaline Katılıyor

Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bünyesinde Faaliyet Gösteren Edirne Belediye Bandosu Romanya'da.

Edirne Belediye Bandosu, Romanya'daki Bando Festivaline Katılıyor

Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Edirne Belediye Bandosu Romanya'da.

Belediye Bandosu, Romanya Cumhuriyeti Galati Belediyesi'nin 30.04.2008-04.05.2008 tarihleri arasında düzenleyeceği 4. Losif Ivanovici Bando Festivali'ne katılmak üzere yola çıktı.

Dunarea De Jos Kültür Merkezi'nin daveti üzerine belediye bandosunun Romanya'ya gittiğini belirten yetkililer, belediye bandosunun Edirne'yi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını belirtti.

Romanya'nın Galati kentinde düzenlenecek 4. Losif Ivanovici Bando Festivali'ne belediye bandosu ile birlikte belediye meclis üyeleri Fethi Tahan, İsmail Çevik, Hilmi Takındı, Hasan Güngör ve Sezgin Turan da gitti.

Festivale Türkiye'den Edirne Belediye Bandosu dışında Almanya Freiburg bando ekibi, Moldova Nisporeni Vasile Amarfi ekibi ve Bulgaristan Ruse bandosu davet edildi.

Yapılan açıklamada her ekibin yaklaşık 15-20 dk. sahne alacağı festivalin birçok yerel ve ulusal kanalda yayınlanacağı ve 4 Mayıs'ta sona ereceği belirtildi.