Edirne Akdoğan'dan Darbeci Askere 'Zombi' Benzetmesi
Haberler » Güncel » Edirne Akdoğan'dan Darbeci Askere 'Zombi' Benzetmesi - Haber

Edirne Akdoğan'dan Darbeci Askere 'Zombi' Benzetmesi

Akdoğan'dan darbeci askere 'zombi' benzetmesiAK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, FETÖ/PDY terör örgütünün askeri darbe girişimi sırasında uçaklardan bomba yağdıranları 'zombi'lere benzeterek, "Hepimize kasettiler.

Edirne Akdoğan'dan Darbeci Askere 'Zombi' Benzetmesi

Akdoğan'dan darbeci askere 'zombi' benzetmesi


AK Parti Ankara Milletvekili , FETÖ/PDY terör örgütünün askeri darbe girişimi sırasında uçaklardan bomba yağdıranları 'zombi'lere benzeterek, "Hepimize kasettiler. Canlarımıza, insanlarımıza kasettiler. İşte zombi gibi ölüm makinesine çevirdikleri, o hainler, teröristler bu milletin evlatlarına kasettilerö dedi. Akdoğan ayrıca, askeri darbenin başarılı olması halinde 'de esaret rejiminin kurulacağını ve hiç kimse nefes alamaz duruma geleceğini söyledi.


Ak Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Atatürk anıtında partisi tarafından sürdürülen 'demokrasi nöbeti'ne katılmak üzere 'ye geldi. Edirne Valisi Günay Özdemir tarafından karşılanan Akdoğan, Saraçlar Caddesi'nde ki Atatürk anıtına geldi. Burada demokrasi nöbetine katılanlarla sohbet eden Ak Parti Ankara Milletvekili Akdoğan daha sonra kalabalığa seslenerek askeri darbe girişimine yönelik açıklamalarda bulundu.


"ZOMBİ GİBİ ÖLÜM MAKİNESİö


Askeri darbe girişimin olduğu 15 Temmuz gecesi uçaklardan bomba atıldığını hatırlatan Akdoğan, teröristleri 'zombilere' benzeterek şunları söyledi:


"O gün helikopterlerin kurşun yağdırdığı insanlar, o uçakların bomba yağdırdığı uçaklar onların alnında Ak Parti mi yazıyordu? CHP'li, MHP'li mi yazıyordu? Hepsi bu vatanın, bu milletin evlatlarıydı. Yani onlar, hepimize kasettiler. Canlarımıza, insanlarımıza kasettiler. İşte zombi gibi ölüm makinesine çevirdikleri, o hainler teröristler bu milletin evlatlarına kasettiler. O yüzden bizlerde hep birlikte bu mücadeleyi vermek zorundayız. Bu bir vatan savunmasına dönüşmüştür. İster Ak Partili olsun, ister CHP'li olsun, ister MHP'li olsun, ister Alevi, ister Sünni olsun, nereli olursa olsun. Bu vatanın evlatları olarak istikbalimize sahip çıkacağız. Vatanımıza, bayrağımıza, devletimize, milletimize sahip çıkacağız. Bu haşhaşilere bırakmayacağızö


BAŞARILI OLSALARDA ESARET REJİMİ KURULURDU


Askeri darbe girişiminin başarılı olması halinde Türkiye'de esaret rejiminin kurulacağını ve kimsenin nefes alamaz duruma geleceğini kaydeden Akdoğan, "Bunların zulüm etmediği kimse kalmadı. Vakıflara, cemaatlere, şahıslara, herkese. Öğrencilerin sorularını çaldılar. Memurların sicilini bozdular. Askerlere kumpas kurdular. Herkese zulüm ettiler. Eğer bunlar başarılı olsaydı, cunta darbesi başarılı olsaydı Türkiye'de esaret rejimi kurulurdu. Hiç kimse nefes alamazdı. Hangi partiden olursa olsun, hiç kimse nefes alamazdı. Bu yüzden hep birlikte topyekün bu mücadeleyi vermek zorundayızö dedi.


"MİLLET BUNLARA HERŞEYİNİ VERDİö


FETÖ/PDY terör örgütünün manevi duygularla Türk insanından her şeyini aldığını ifade eden Yalçın Akdoğan, Mısır ve Ukrayna'dan örnekler vererek sözlerini şöyle tamamladı: \t


"Bunlar milleti kandırdı, millet bunlara her şeyini verdi. Kurban, derisi, parası, çocuğunu verdi. Vermedik bir şey kalmadı. Yani bunlar maneviyat hareketi diye milleti kandırdılar. Oysa eskiden öyledir sonradan bozuldu değil. Bunlar ilk günden bu amaçla kurulmuşlar. Birisi gelmiş, anahtar teslim fabrika kurmuş. Bir istihbarat örgütü ve o şebeke kurgulanmış demişler ki 'biz seni besleyeceğiz, günü geldiğinde düğmene basacağız. Harekete geçeceksin. Cunta darbesi yapacaksın. Dünyanın bir çok yerinde cunta darbesi yaptılar. Mısır'da müdahale yaptılar, devirdiler. Ukrayna'da sokak gösteriyle devirdiler. Balkan ülkelerinde aynı Türkiye'deki gibi, kasetler, şantajlar, tapeler, ses kayıtları, fişlemeler hükümetleri devirdiler. Bunlardan her biri bir ülkede yönetimi devirdi. Türkiye'de hepsini denediler, ama nafile milleti geçemediler. Adam Türkiye'de darbe yaptırıyor terörist başı, arkasında bile duramıyor, hala yalan konuşuyor. Bunların hayatı yalan olmuşö


Akdoğan, konuşmasının ardından Edirne'den ayrıldı.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler