"Dünya 30 Mart Seçimlerini Takip Ediyor"

"Dünya 30 Mart Seçimlerini Takip Ediyor"

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Edip Uğur, bütün dünyanın 30 Mart yerel seçimlerini takip ettiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Edip Uğur, bütün dünyanın 30 Mart yerel seçimlerini takip ettiğini söyledi.

Edremit'te seçim çalışmaları yapan Uğur, Tuzmurat Mahallesi'nde Çanakkaleliler Derneği'ni ziyaret etti. Bütün meseleleri çözmek için aday olduğunu belirterek vatandaşın AK Parti'ye güvenmesini isteyen Edip Uğur, "Türkiye artık kimseye el açmıyor. 2013 yılında 1 milyar dolar depremzedelere aktarıldı. Türkiye; Pakistan'da olan felaketlere, Somali'de olan yoksullara, Bosna-Hersek'e, Gazze'ye, Filistin'e, nerede fakirlik, fukaralık çeken varsa oraya el uzatıyor" dedi.

Ülkenin 80 cente muhtaç olduğu günlerin çabuk unutulduğunu söyleyen Uğur, şimdi Türkiye'nin 2,5 milyar dolar yardım eden bir ülke haline geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Sizi bu Avrupalılar, bu İsrail çekebilir mi? Borcun yok, Merkez Bankası'nda 135 milyar dolar paran var. Nükleer santral yapıyorsun, Avrupa'nın hava trafiğini İstanbul'a çekiyorsun. İstanbul Boğazı'nın altından Marmaray'ı yürütüyorsun, borç harç yok, kasanda paran var. ya ne oluyor bu ülkede? Bunlar aldılar başlarını gidiyorlar. Evet, İran'ın, Irak'ın, Azerbaycan'ın petrolleri Türkiye üzerinden Avrupa'ya gidiyor. Ülke enerji santrali haline geliyor. Bunu çekebilirler mi? Çekemezler, Başbakan ne dedi? Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanına, 'One minute'dedi. Mavi Marmara gemimiz, insani yardım götürürken, uluslararası sularda 9 insanımızı şehit ettiler. O zaman ilişkiler kesildi. Dedi ki, 'Bizden özür dileyeceksin. Tazminat vereceksin.' İsrail tarihinde hiç özür dilemiş mi? Sonra İsrail Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden ve halkından özür diledi. Bunlar bunu hazmedebilir mi? Çekemiyorlar. Bu çıkan olayların tek sebebi bu. Büyümemizi çekemiyorlar. Şu anda bütün dünya 30 Mart seçimlerini takip ediyor. 30 Mart seçimlerini Ankara'dan çok Telaviv merak ediyor, Ankara'dan çok Washington merak ediyor. Türkiye'nin büyümesinden korkuyorlar. Bu seçimler Türkiye için, çocuklarımız için çok önemli. Gençlerimiz için önemli." - BALIKESİR