Edip Başer'in Görevden Alınmasına Tepki

Edip Başer'in Görevden Alınmasına Tepki

Türkiye'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Emekli Orgeneral Edip Başer'in Bugün Görevden Alınmasına Paşalardan Sert Tepki Geldi. Mili Güvenlik Kurulu'nun Son Asker Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, Edip Başer'in Görevden Alınmasına Tepki Göstererek, Yöntemin Yanlış Olduğunu ve Türk Ulusunun Bunu Asla Affetmeyeceğini Söyledi.

Edip Başer'in Görevden Alınmasına Tepki

Türkiye'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi emekli Orgeneral Edip Başer'in bugün görevden alınmasına paşalardan sert tepki geldi. Mili Güvenlik Kurulu'nun son asker Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, Edip Başer'in görevden alınmasına tepki göstererek, yöntemin yanlış olduğunu ve Türk ulusunun bunu asla affetmeyeceğini söyledi.

IDEF-2007 8. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı sebebiyle Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından Dedeman Otel'de bir kokteyl verildi. Kokteyle katılan paşalar emekli Orgeneral Edip Başer'in Bakanlar Kurulu'nda bugün alınan kararın ardından görevden alınmasına tepki gösterdi. Kokteyle katılan Milli Güvenlik Kurulu eski Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, Türkiye Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Edip Başer'in görevden alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Edip Başer'in görevden alınması ile ilgili yapılan yöntem yanlıştır. Bu şekilde lanse etmek yanlıştır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye nasıl gerildiyse, bu konularda da gerilmeye çalışılıyor. Çalışmasından memnun değilseniz, söylersiniz. Dersiniz ki, teşekkür ederiz. Emek verdiniz. İstifasını istersiniz. Yöntem son derece yanlıştır. Türk ulusu bunu asla affetmeyecektir. Türk ulusu emeklisine de görevli askerine de son derece önem veren ulustur. Bunu yapanlar, sonunda pişman olacaktır. Acelenin nedeni

neydi, ne oldu. Edip Başer, çok mu zarar verecekti ki böyle bir karar aldınız. Böyle bir seçim arifesinde bu kararı almak, krizleri anlaşmazlıkları idare edemeyecek insanların bizi idare ediyor anlamına gelir. Bu da seçimleri etkileyecektir."

(DUY-NÇ-NÇ-Y)