Edebiyat Haberleri

Edebiyat haber, Edebiyat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edebiyat - 30.10.2021
"Sivil üniversite" ADA güz dönemi için öğrencilerini bekliyor
1 Kasım'da başlayacak ve 26 Aralık'a kadar devam edecek, aralarında "Atık Yönetimi", "Çocuk Edebiyatı", "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi", "Modern Japonya Tarihi", "Psikosentez", "Akdeniz'de Enerji ve Güvenlik" gibi konuların da yer aldığı 50 atölyede sosyal bilimler ve dil alanında eğitimler verilecek.
Edebiyat - 29.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Erdoğan, bu açılışla birlikte 4 Kasım'a kadar sürecek Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'ni de başlatmış olduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Biraz sonra dünya prömiyerini beraberce izleyeceğimiz Koca Sinan Operası hem Atatürk Kültür Merkezi'mizin hem de Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'mizin açılış programıdır. İstanbul'un benzersiz tarihi mekanlarına ev sahipliği yapan Beyoğlu'nun sahip olduğu değerlerin önemli bir bölümü bu festivalin kapsamında yer almaktadır. Bugünden itibaren 5 gün boyunca 40'ı kapalı ve 24'ü açık olmak üzere 64 farklı noktada yürütülecek sergi, konser, atölye çalışması, edebiyat sohbeti, video gösterisi gibi etkinliklere gençlerimiz başta olmak üzere herkesi davet ediyoruz.
Edebiyat - 28.10.2021
"2021 Attila İlhan Edebiyat Ödülleri"nin sahipleri belirlendi
Attila İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfının, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarının desteğiyle düzenlediği "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri"nin sahipleri açıklandı.
Edebiyat - 27.10.2021
Edebiyat - 27.10.2021
Siirt Kitap Fuarı 6. Kez Açılıyor
Fuar boyunca edebiyat ve düşünce dünyasından yazarlar kentte konuk olacak.
Edebiyat - 26.10.2021
Macaristan'da, "Yunus Emre: Gel Gör Beni" sergisi düzenlendi
Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de, Türk Konseyi Budapeşte Temsilcilik Ofisi, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ve Petöfi Edebiyat Müzesi tarafından "Yunus Emre: Gel Gör Beni" sergisi düzenlendi.
Edebiyat - 26.10.2021
Karadeniz Teknik Üniversitesine 27 akademisyen alınacak
Orman Fakültesinde 2 doçent, Sağlık Bilimleri Fakültesinde 4, Of Teknoloji, Eczacılık ve Edebiyat fakültelerinde ise üçer doktor öğretim üyesi görevlendirilecek.
Edebiyat - 26.10.2021
Batman Kitap Fuarında öğrencilere 800 bin liralık hediye çeki dağıtılacak
Fuar boyunca edebiyat ve düşünce dünyasından çok sayıda yazar kentte konuk olacak.
Edebiyat - 26.10.2021
Sinan Operası dünyaya açılacak
Dünya kamuoyuna Türk kültürünün yerinde tanıtılması amacıyla tarih, edebiyat, müzik, sinema, arkeoloji, mutfak gibi farklı alanlarda yaz okulları düzenlenecek.
Edebiyat - 26.10.2021
Kültür Akademisi'nde çağlar öncesine yolculuk
Bursa'nın sivil akademisi olarak da tanımlanan Kültür Akademisi bünyesinde biri akademik düzeyde olmak üzere 8 eğitim programı - Beş'ten Sonra Sanat ve Bursa'da Sanat Her Yerde, şiir edebiyat - müzik, halk kültürü ve kültürel sanatsal etkinlikler yürütülüyor.
Edebiyat - 26.10.2021
Son dakika: "Sessizce" ilk bölümüyle yarın akşam TRT 2'de yayınlanacak
Bir son dakika haberine göre Edebiyattan tarihe, resimden tiyatroya, müzikten felsefeye birçok alanda yapımları izleyiciyle buluşturan TRT 2, yeni içeriklerini ekranlara getirmeye devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edebiyat Haberleri | Edebiyat Haber - Haberler - Sayfa 8 - Edebiyat haberleri, son dakika edebiyat haber ve gelişmeleri burada. Bursalı yazarın kitaplarına ilgi büyük.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 09:46:37. #1.15#

title