Edebiyat Haberleri

Edebiyat haber, Edebiyat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edebiyat - 16.11.2021
Mora Katliamı ve Anadolu'da Yunan Mezalimi Sempozyumu sona erdi
Sempozyumun sonuçlarını AA muhabirine değerlendiren İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Edebiyat - 16.11.2021
"Beyoğlu Sinema Sınıfı" söyleşileri bugün başlıyor
Gelecek ayın konu başlığının edebiyat olarak belirlendiği söyleşiler, halka açık ve ücretsiz olarak düzenleniyor.
Edebiyat - 16.11.2021
Motosikleti yatarak sürdü
Kahramanmaraş-Göksun arası Edebiyat Yolu üzerindeki tünellerde seyir halindeki motosiklet sürücüsü adeta kazaya davetiye çıkardı.
Edebiyat - 15.11.2021
Yunusemre MTAL Radyo-Televizyon Bölümü Öğrencileri Vali Karadeniz ile Röportaj Çekimi Gerçekleştirdi
İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Okul Müdürü Sayım Can, Edebiyat Öğretmeni Yakup Doğan, Radyo-Televizyon Alan Şefi Süleyman Kara'nın da eşlik ettiği ziyarette, Yunusemre MTAL Radyo-Televizyonculuk Bölümü Öğrencileri Serhat Akbuş ile Sevilay Yıldız, Vali Yaşar Karadeniz ile röportaj çekimi gerçekleştirerek mesleki eğitim alanındaki görüş ve değerlendirmelerini aldılar.
Edebiyat - 15.11.2021
Uluslararası Edebi Çeviri Atölyeleri İstanbul'da başlıyor
Bu atölye çalışmalarında alanının önde gelen çevirmenleriyle, mesleki kariyerinin başlarında olan genç çevirmenler bir araya gelerek bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunacaklar. Ayrıca, atölye çalışmalarının sonuçları edebiyat çevirmenleri ve akademik çevrelerin hizmetine sunulmak üzere kitaplaştırılacak.
Edebiyat - 15.11.2021
"Aydın Doğan Ödülü"nün sahipleri Dr.Özlem Türeci ve Prof. Uğur Şahin
Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl bilim, kültür, edebiyat ve sanat gibi farklı alanlarda ulusal ve uluslararası platformlarda başarıya ulaşmış kişi ve kurumlara verilen "Aydın Doğan Ödülü"nün sahipleri Dr.Özlem Türeci ve Prof. Uğur Şahin oldu.
Edebiyat - 15.11.2021
Uluslararası Edebi Çeviri Atölyeleri İstanbul'da başladı
Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakanlık tarafından Türkiye'deki edebi çeviri faaliyetlerine destek olmak ve edebiyat çevirmenliği alanında mesleki gelişime katkıda bulunmak üzere düzenlenen Uluslararası Edebi Çeviri Atölyeleri, İstanbul'da başladı.
Edebiyat - 14.11.2021
Yunus Emre Enstitüsünün Romanya'daki merkezleri 10. yılını kutluyor
Aramaz ayrıca, YEE'nin geçen on yıl boyunca konserler, film gösterimleri, kültür/edebiyat buluşmaları, sergiler, sanat kursları, konferanslar, gastronomi sunumları gibi etkinliklerle Türkiye'nin ve Türk kültürünün tanıtılmasına önemli katkılarda bulunduğunu belirterek, "Kültürel diplomasi alanındaki faaliyetlerde birlikte mesaide bulunduğumuz Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye'nin tanıtımında önemli rol üstlenirken Türk ve Rumen halkları arasında kültür alanındaki etkileşim için sağlam bir kanal oluşturmaktadır.
Edebiyat - 12.11.2021
Anadolu ve Balkan kültürünü küçüklere öğreten proje
Yöresel Kültür Atölyeleri projesi, ilkokul öğrencilerinin Anadolu ve Balkan yöresel kıyafetleri ve kültürleri konusunda atölyeler ile eğlenerek öğretmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda Agah Efendi İlkokulu 3. veya 4. sınıf öğrencileri, 20'şer kişilik gruplar halinde Etnografya Müzesi'ne gelip 1-2 saatlik müze tanıtım, eğitim ve atölye etkinliği ile kazanımı elde edecek. Müzeye gelen öğrenciler öncelikle görevliler eşliğinde müzeyi gezecek. Ardından müze tanıtımı Anadolu ve Balkan kıyafetleri hakkında bilgi sahibi olacak. Müze gezimi ardından o haftanın konusu olan bölgenin Ege Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanmış sunum ile tanıtımı yapılacak. Sunumun ardından bölgenin giyim kuşamı ile ilgili eğitimin pekiştirilmesi için atölye etkinliğimiz olacak. 15 günde bir grubun etkinliğinin gerçekleştirileceği bu projede öğrenciler, Anadolu ve Balkan kültürü hakkında bilgi elde etmiş ve atölyelerle eğlenceli bir şekilde bilgilerini pekiştirmiş olacak. Bu proje kapsamında hem üniversite öğrencilerinin sunum yapma, öğrencilere hitap etme vasıflarının gelişmesine katkıda bulunulmuş; hem de ilkokul öğrencilerinin kültür tarihi eğitimi yoluyla Anadolu ve Balkan giyim kuşamı ve kültürüne karşı ilgilerinin ve bilgilerinin artması sağlanmış olacak. Proje Yürütücüsü Ege Üniversitesi Etnografya Müze Müdürü Dr. Öğr. Üye. Dilek Maktal Canko olurken, proje ortağı ise Agah Efendi İlkokulu'ndan Müdür Burçak Akseki ayrıca Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü yetkilileri oldu.
Edebiyat - 12.11.2021
Kahramanmaraş'ta bakır kablo çalan şüpheli tutuklandı
İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, Edebiyat Yolu'nda bulunan bir noktada bin 200 metre enerji nakil kablolarının çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edebiyat Haberleri | Edebiyat Haber - Haberler - Sayfa 4 - Edebiyat haberleri, son dakika edebiyat haber ve gelişmeleri burada. Sezai Karakoç'un hayatını kaybetmeden evvel son görüntüleri duygulandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 19:08:15. #1.15#

title